uGo Hover Ball

Bezpieczna piłka w domu

Więcej...

Goclever smart band Max Fit Premium

Prosta opaska dla miłośników zdrowia

Więcej...

AOC AGON AG271QG

Monitor dla graczy z ciekawostkami

Więcej...

SanDisk Extreme Pro USB 3.1 Flash Drive 128 GB

Dobra pamięć zawsze się przyda

Więcej...

MyKronoz ZeTime

Elegancki smartwatch z dużymi możliwościami

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

PANASONIC: Nowa seria odtwarzaczy UHD Blu-Ray

Nowa seria odtwarzaczy UHD Blu-Ray

Panasonic z przyjemnością informuje, że wprowadza na rynek najnowsze odtwarzacze Ultra HD Blu-ray, w tym trzy modele — DP-UB9000, DP-UB820 i DP-UB420 — obsługujące technologię dynamicznych metadanych HDR10+**, czyli nową generację formatu HDR.

Kolekcję na rok 2018, obejmującą pięć odtwarzaczy, uzupełniają serie DP-UB330 i DP-UB320 — wszystkie z certyfikatem Ultra HD Premium. Zestawienie otwiera wysokiej klasy uniwersalny odtwarzacz UB9000, obsługujący technologię HDR10+ i Dolby VisionTM oraz odtwarzający treści Ultra HD Blu-ray, wideo na żądanie (VOD) i ze źródła USB.

W odtwarzaczach Ultra HD Blu-ray z oferty na 2018 rok zastosowano procesor HCX (Hollywood Cinema Experience), opracowany i udoskonalony przez specjalistów z Hollywood. Owocem ich pracy jest fascynująca jakość filmów i programów prezentowanych w domowych warunkach, w formie zgodnej z zamysłem artystów i wykonawców.

Oprócz wysokiej jakości obrazu, która jest efektem zastosowania procesora HCX, model UB9000 klasy referencyjnej oferuje rewelacyjną jakość dźwięku dzięki analogowym układom audio, w tym specjalnemu zasilaczowi układów audio, wysokiej klasy przetwornikowi cyfrowo-analogowemu i wyjściu symetrycznemu XLR. Odtwarzacz UB9000, umieszczony w nowo zaprojektowanej podstawie redukującej drgania, dostarcza dźwięk doskonałej jakości. Ten niesamowity nowy model podnosi poprzeczkę dla entuzjastów sprzętu audio-wideo, zapewniając najwyższą w historii odtwarzaczy płyt Blu-ray firmy Panasonic jakość obrazu i dźwięku.

Odtwarzacze Panasonic Ultra HD*** z 2018 roku można obsługiwać z wykorzystaniem poleceń głosowych przy użyciu Asystenta Google (wkrótce)* i Amazon Alexa (wkrótce)*. Funkcję przewijania do przodu lub zatrzymania odtwarzania filmu można włączyć poleceniem głosowym skierowanym do urządzenia z Asystentem Google lub Amazon Alexa, bez konieczności sięgania po pilot zdalnego sterowania.

Maksymalne wykorzystanie potencjału HDR
Trzy nowe odtwarzacze Panasonic Ultra HD Blu-ray — modele UB9000, UB820 i UB420 — obsługują technologię dynamicznych metadanych HDR10+**, oferującą widzom szereg korzyści i niezapomnianych wrażeń dzięki optymalnej prezentacji poszczególnych scen. HDR10+ to otwarta, wolna od opłat licencyjnych platforma dynamicznych metadanych, opracowana wspólnie przez firmy 20th Century Fox, Panasonic i Samsung. Modele UB9000 i UB820 obsługują również system Dolby VisionTM** zapewniający znakomitą rozrywkę poprzez poprawę jasności i kontrastu oraz pełniejszą paletę żywych barw. Technologia Dolby Vision gwarantuje powtarzalną i spektakularną prezentację różnych treści na wielu urządzeniach — od etapu tworzenia treści aż po dystrybucję i odtwarzanie.

Wysoka jakość obrazu: wierne odtwarzanie pierwowzoru dzięki komercyjnym technologiom
Za obsługę rozdzielczości 4K przez modele z prezentowanego zestawu odpowiada opracowany przez firmę Panasonic procesor HCX, przeznaczony do odtwarzaczy Ultra HD Blu-ray. Udoskonalono go poprzez zastosowanie unikatowego przetwarzania sygnału chrominancji i gradacji w technologii wideo opracowanej przez Panasonic Hollywood Laboratory (PHL) — ośrodek badawczo-rozwojowy odpowiedzialny za poprawę jakości obrazu Blu-ray. Procesor HCX, którego premiera odbyła się w ubiegłym roku, odtwarza filmy Ultra HD Blu-ray i 4K przesyłane za pośrednictwem Internetu z niezwykłą precyzją kolorów i optymalną jasnością.

Precyzyjne przetwarzanie sygnału chrominancji
Ilość informacji o barwach w źródłowych sygnałach składowych 4K po skompresowaniu do takich formatów, jak Ultra HD Blu-ray, spada do 4:2:0 lub około 1/4 oryginalnej ilości informacji. Aby zapewnić wymagany w telewizorach stosunek składowych 4:4:4, odtwarzacz Ultra HD Blu-ray wykonuje upsampling sygnału chrominancji. W przypadku zwykłego upsamplingu, znanego jako proces „2-tap”, system pobiera próbki sąsiadujących ze sobą górnych i dolnych pikseli koloru i wykorzystuje je w celu utworzenia pikseli pośrednich. W odtwarzaczach Panasonic stosowany jest proces „multi-tap”, w ramach którego porównywana jest większa liczba pikseli niż tylko te położone w górnej/dolnej/lewej/prawej pozycji, co pozwala na tworzenie pikseli optymalnych. Zwiększenie dokładności procesu „multi-tap” do interpolacji dekodowanych sygnałów 4K (4:2:0) treści Ultra HD Blu-ray do postaci sygnałów 4K (4:4:4) gwarantuje urzekający, naturalny obraz o realistycznej głębi i żywych kolorach.
W modelach UB9000, UB820, UB420, UB330 i UB320 zastosowano oryginalną funkcję 4K Direct Chroma Up-scaling, która odpowiada za konwersję rozdzielczości Full HD do 4K w celu wyświetlenia pięknych barw.
[Telewizor kompatybilny z 4K/60 p/4:4:4 należy podłączyć kablem o szybkości transmisji 18 Gb/s. Podczas odtwarzania treści Ultra HD Blu-ray w przypadku formatu 4K/24 p dane są przesyłane jako sygnał 4:4:4/36-bitowy, a w przypadku formatu 4K/60 p — jako sygnał 4:2:2/36-bitowy.]
Optymalne przetwarzanie HDR
Na płytach i w serwisach streamingowych dostępnych jest coraz więcej treści w standardzie HDR, dlatego też coraz większe znaczenia zyskuje możliwość optymalnego odtwarzania takich treści. Poza szerokim zakresem kontrastu obraz z odtwarzacza Ultra HD Blu-ray musi odzwierciedlić najdrobniejsze detale zarówno w ciemnych, jak i w jasnych obszarach. W tym celu nowe odtwarzacze wykorzystują trzy wyjątkowe technologie przetwarzania HDR firmy Panasonic.

1. Układ optymalizacji HDR***
Telewizory kompatybilne z HDR wykorzystują mapowanie tonów w celu dopasowania zakresu jasności obrazu zgodnie ze statycznymi metadanymi w treści, jednak osiągnięcie optymalnego efektu nie zawsze jest możliwe z uwagi na ograniczenia konkretnego modelu telewizora. Przenosząc mapowanie tonów do odtwarzacza, można uzyskać stabilną jakość obrazu HDR niezależnie od telewizora. Oryginalne technologie przetwarzania obrazu Panasonic pozwalają odtwarzać obraz HDR z wyższą rozdzielczością, a mapowanie tonów jest wykorzystywane do korekty jasności. Nawet obraz HDR w zwykłym standardzie HDR10 oraz programy telewizyjne są wyświetlane w optymalnej jakości.

2. Korekta HDR z uwzględnieniem różnych warunków oglądania
Wszystkie modele z oferty na 2018 rok mają funkcję korekty HDR, która zapewnia wierne odtwarzanie ciemnych i jasnych obszarów obrazu niezależnie od warunków otoczenia. Ciemne sceny oglądane w jasnym pomieszczeniu są niekiedy słabo widoczne i mogą wymagać korekty jasności. Ze względu na różnice parametrów sygnałów HDR i SDR stosowane dotychczas funkcje korekty są niewystarczające. W modelach UB9000, UB820, UB420, UB330 i UB320 zastosowano oryginalną technologię optymalizacji sygnałów wideo HDR, dzięki której urządzenia te mogą swobodnie dostosowywać jasność obrazu HDR. Za pomocą przycisku ustawień HDR na pilocie zdalnego sterowania użytkownik może wybrać optymalne ustawienie w zależności od warunków otoczenia.

3. Konwersja z HDR na SDR (zoptymalizowane ponowne odwzorowanie tonów dla telewizora SDR)
W telewizorach, które nie są kompatybilne z technologią HDR (SDR TV) konwersja zakresu dynamicznego zapewnia wyświetlanie jaśniejszego i ładniejszego obrazu niż w przypadku zwykłych materiałów Blu-ray. Dzięki tej funkcji uzyskuje się maksymalną ekspresję obrazu, będącą istotną cechą formatu Ultra HD Blu-ray.

Certyfikat THX1
Odtwarzacz Blu-ray Ultra HD UB9000 z certyfikatem THX® odwzorowuje każdy odcień barwy oraz najdrobniejsze szczegóły obrazu, tak aby precyzyjnie odtworzyć intencje twórców filmu. Zapewnia on również prawdziwie realistyczny dźwięk przestrzenny.

• Nowa konstrukcja podstawy napędu i mechanizmu centrowania
Nowo zaprojektowana podstawa napędu z trójwymiarową, grubą stalową płytą mocuje napęd dysku optycznego w centralnym miejscu dwuwarstwowej podstawy, aby zapewnić redukcję drgań i hałasu podczas obracania się dysku.
• Dwuwarstwowa podstawa
Umieszczając w podstawie dwuwarstwową konstrukcję z ciężką płytą stalową, uzyskano nisko położony środek ciężkości gwarantujący małe drgania.
• Aluminiowe przednie i boczne panele
Przedni i boczne panele są wykonane z grubego aluminium. W ten sposób zwiększono sztywność podstawy i zredukowano drgania.

7.1-kanałowe analogowe wyjście audio
Odtwarzacze UB9000 i UB820 wyposażone są w analogowe wyjście audio w systemie 7.1-kanałowym do bezpośredniego podłączenia do systemu kina domowego, dzięki czemu użytkownik może cieszyć się realistycznym dźwiękiem przestrzennym. Pozłacane złącze w modelu UB9000 jest odporne na utlenianie i pozwala na utrzymywanie stałego poziomu przewodzenia sygnałów.

Odtwarzanie dźwięku w wysokiej rozdzielczości

Nowe odtwarzacze Ultra HD Blu-ray zostały zaprojektowane z myślą o odtwarzaniu dźwięku w wysokiej rozdzielczości. Oprócz tradycyjnych formatów WAV/FLAC/MP3/AAC/WMA odtwarzają one również pliki muzyczne w formacie DSD (11,2 MHz***/5,6 MHz/2,8 MHz), ALAC i AIFF. Wystarczy podłączyć odtwarzacz do domowego systemu audio, aby cieszyć się muzyką o jakości porównywalnej do jakości studyjnej.

Obsługa z wykorzystaniem poleceń głosowych

Odtwarzacze Panasonic Ultra HD*** z 2018 roku można obsługiwać z wykorzystaniem poleceń głosowych przy użyciu Asystenta Google (wkrótce)* i Amazon Alexa (wkrótce)*. Poszczególne funkcje, takie jak szybkie przewijanie do przodu lub zatrzymanie odtwarzania, można włączyć poleceniem głosowym skierowanym do urządzenia z Asystentem Google lub Amazon Alexa, bez sięgania po pilot zdalnego sterowania.

Zgodność z usługami wideo na żądanie 4K
Nowe odtwarzacze Ultra HD Blu-ray obsługują serwisy wideo na żądanie 4K, gwarantując przyjemność z oglądania wszystkim, którzy oczekują bezkompromisowej jakości obrazu i dźwięku w filmach przesyłanych strumieniowo.

Wszystkie te zaawansowane technologie mieszczą się w eleganckiej obudowie. Modele UB820, UB420 i UB330/320 są wykończone w stylistyce trójwymiarowego kryształu. Prosty, a zarazem przyciągający uwagę wygląd sprawia, że odtwarzacz pasuje do każdego telewizora z płaskim ekranem. Panel przedni odtwarzacza Ultra HD Blu-ray wykończono skośnymi cięciami ze wszystkich czterech stron, aby nadać mu subtelny i niepowtarzalny wyraz. Aluminium na panelach z przodu i po bokach odtwarzacza UB9000 zapewnia doskonałą jakość dźwięku, a przy tym podkreśla elegancję stylistyki, dodając jej dodatkowy akcent luksusu, doskonale pasujący do modelu referencyjnego.

 

Komentarze   

# Nowika 2018-02-13 23:05
Bardzo jestem ciekawa nowych odtwarzaczy. Mam trochę starszy model z panasonica i co prawda nie używam go jakoś bardzo często ale mimo wszystko bardzo lubię wysokiej jakości obraz jaki otrzymuję przy oglądaniu. Jeśli ma być jeszcze lepiej, chętnie to sprawdzę ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# maro 2018-02-18 11:23
Zastanawiam się ostatnio nad zakupem odtwarzacza. Myślę o panasie, bo mam już od nich tv. Jeśli blu-ray mają taką jakość jak telewizory to chyba warto.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube