uGo Hover Ball

Bezpieczna piłka w domu

Więcej...

Goclever smart band Max Fit Premium

Prosta opaska dla miłośników zdrowia

Więcej...

AOC AGON AG271QG

Monitor dla graczy z ciekawostkami

Więcej...

SanDisk Extreme Pro USB 3.1 Flash Drive 128 GB

Dobra pamięć zawsze się przyda

Więcej...

MyKronoz ZeTime

Elegancki smartwatch z dużymi możliwościami

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

PNASONIC: Nowy flagowy aparat podróżny z 15-krotnym zoomem optycznym i 4K

Lumix TZ200

Panasonic ogłosił dziś premierę aparatu LUMIX DMC-TZ200 — najnowszego flagowego modelu z popularnej serii aparatów podróżnych TZ. 15-krotny zoom optyczny, nowy 24-milimetrowy ultra szerokokątny obiektyw LEICA DC VARIO-ELMAR i 1-calowa matryca MOS o wysokiej czułości sprawiają, że aparat TZ200 pozwala wykonywać doskonałej jakości zdjęcia o niewiarygodnej ostrości detali. Za pomocą tego kompaktowego, kieszonkowego aparatu, który świetnie sprawdza się w podróży, można również nagrywać filmy w ultra wysokiej rozdzielczości 4K.

Zaawansowana konstrukcja obiektywu
Dzięki wyjątkowej konstrukcji obiektywu aparat LUMIX TZ200 charakteryzuje się doskonałymi parametrami optycznymi, zapewniając wyjątkową ostrość obrazu przy minimalnym poziomie zniekształceń i flar. Ultra szerokokątny obiektyw LEICA DC VARIO-ELMAR 24 mm z 5-osiowym systemem optycznej stabilizacji obrazu HYBRID O.I.S.+ (Optical Image Stabilizer Plus) umożliwia stosowanie odpowiedniego kąta widzenia i ogranicza skutki drżenia ręki przy wykonywaniu zdjęć i nagrywaniu filmów. Za jego pomocą można z powodzeniem fotografować obiekty w trybie makro w odległości zaledwie 3 cm, co pozwala uzyskać świetne i niezwykle szczegółowe zbliżenia.

Stosunkowo duża jak na aparat kompaktowy, jednocalowa matryca MOS aparatu TZ200 umożliwia wykonywanie wysokiej jakości zdjęć o zadziwiającym poziomie odzwierciedlenia szczegółów.

Zaawansowany wizjer LVF — niewiarygodne ujęcia we wszelkich warunkach oświetleniowych
W nowym modelu udoskonalono wizjer LVF (Live View Finder): teraz ma on niewiarygodnie wysoką rozdzielczość 2330 tys. punktów, a współczynnik powiększenia wynosi ok. 1,45/0,53x (odpowiednik aparatu 35 mm). Umieszczenie wizjera to wspaniała wiadomość dla wszystkich osób pragnących robić zdjęcia w jasnym świetle i przy dużym nasłonecznieniu.

Oprócz wizjera LVF aparat LUMIX TZ200 posiada 3-calowy tylny wyświetlacz z systemem sterowania dotykiem o rozdzielczości 1240 tys. Punktów, który pozwala na łatwe ustawienie ostrości. Prosty i wygodny sposób powiększania zdjęć na wyświetlaczu zapewnia precyzyjną kontrolę nad procesem twórczym. Model LUMIX TZ200 ma także funkcję precyzyjnego ustawiania zakresu ostrości na ekranie aparatu. Umożliwia ona wyświetlenie obrazu z optymalną ostrością w trybie ręcznego wyboru ostrości.

Szybki, bardzo precyzyjny autofokus i błyskawiczna reakcja
Nowością w aparacie LUMIX TZ200 jest specjalny silnik liniowy w systemie ustawiania ostrości, pozwalający uzyskać bardzo szybki autofokus (AF). Ponadto rozbudowano funkcję szybkiego autofokusu Light Speed AF o technikę uzyskiwania głębi obrazu przez zmniejszenie ostrości (DFD, Depth From Defocus), która dodatkowo skraca czas ustawiania ostrości. Funkcja ta oblicza odległość od fotografowanego obiektu poprzez porównanie dwóch zdjęć o różnych ustawieniach ostrości przy szybkości sygnału wynoszącej 240 kl./s. W rezultacie automatyczne ustawianie ostrości w aparacie LUMIX TZ200 trwa niewiarygodnie krótko, bo tylko ok. 0,1 sekundy.

Ewolucja fotografii i nagrywania filmów dzięki technologii 4K
Aparat LUMIX TZ200 rejestruje niezwykle płynne filmy w trybie QFHD 4K w rozdzielczości 3840×2160 pikseli przy szybkości 30p/25p (50 Hz) w formacie MP4. Wykorzystując rozdzielczość 4K aparatu, można wychwycić ulotne chwile na filmie nagranym z szybkością 30 kl./s i zapisać je jako zdjęcia w wysokiej rozdzielczości — 8 megapikseli. Dzięki nowej funkcji Auto Marking wybieranie najlepszego zdjęcia spośród setek klatek zarejestrowanych z zastosowaniem funkcji 4K PHOTO jest teraz jeszcze łatwiejsze. Funkcja ta wykrywa ruch lub twarz, ustawia znacznik i umożliwia przejście bezpośrednio do danej klatki po zmianie ujęcia w filmie, tak więc wybranie najlepszego zdjęcia zajmuje teraz znacznie mniej czasu. Funkcja Sequence Composition umożliwia utworzenie zdjęcia typu SstroMmotion poprzez połączenie wielu równo oddalonych od siebie klatek zarejestrowanych za pomocą funkcji 4K PHOTO. W rezultacie pozwala to na uzyskanie niepowtarzalnego zdjęcia już na poziomie aparatu, bez konieczności specjalnego retuszowania czy obróbki obrazu.

Ale to jeszcze nie wszystko — Lumix TZ200 oferuje także funkcję przycinania 4K Live Cropping podczas nagrywania filmów, aby zapewnić stabilność panoramowania lub efektów zoomu. W celu uzyskania efektu panoramowania wystarczy ustawić kąt widzenia, by otrzymać płynne panoramowanie bez użycia specjalistycznego sprzętu, takiego jak slider. W przypadku powiększania należy zacząć od ustawienia kąta widzenia po zastosowaniu zoomu, tak aby obiekt był doskonale widoczny w kadrze.

W trybie High Speed Video można rejestrować szybko poruszające się obiekty w rozdzielczości Full HD z szybkością 100 kl./s (50 Hz — PAL); dostępny jest również tryb filmu poklatkowego / animacji poklatkowej.

Nowe tryby fotografowania i filtr monochromatyczny — nieograniczona kreatywność w kompaktowym rozmiarze
Jednym z najwspanialszych uroków podróżowania jest okazja do wykonania wielu interesujących ujęć. Doskonały towarzysz podróży — TZ200 — pozwala nie tylko wykorzystać zalety uniwersalnego obiektywu zmiennoogniskowego LEICA, lecz także robić zdjęcia w różnych stylach dzięki bogactwu kreatywnych filtrów. Do popularnych klasycznych filtrów Lumix, takich jak High Dynamic, Color Key czy Miniature, dodano nowy świetny filtr L.Monochrome. Przy odpowiednim ustawieniu współczynnika gamma zapewnia on bogatą gradację, dzięki czemu otrzymuje się rewelacyjne zdjęcia monochromatyczne z głęboką czernią, przypominające klasyczny czarno-biały film.

Kreatywną wizję użytkowników modelu TZ200 wspierają dwa nowe tryby fotografowania: bracketing ostrości i przysłony, umożliwiające automatyczne wykonanie serii zdjęć różniących się nastawą odległości ogniskowej lub przysłony. O optymalnym ustawieniu odległości ogniskowej lub głębi ostrości można zdecydować później, więc dzięki nowym trybom bracketingu nigdy nie przegapi się właściwego momentu.

Pakiet funkcji dla kreatywnych fotografików uzupełnia możliwość wewnętrznej obróbki zdjęć RAW w aparacie TZ200 — aby przygotować perfekcyjne zdjęcia, nie trzeba mieć ze sobą komputera.

Łączność — udostępnianie zdjęć w podróży
Aparat LUMIX TZ200 ma zintegrowaną łączność Bluetooth i Wi-Fi®, co zapewnia większą elastyczność przy wykonywaniu zdjęć i umożliwia natychmiastowe ich udostępnienie. Stałe połączenie ze smartfonem lub tabletem jest utrzymywane przy minimalnym zużyciu energii.

Obudowę modelu LUMIX TZ200 wykonano aluminiowych, płaskich elementów tworzących elegancki i solidny korpus. Dlatego można mieć pewność, że ten kompaktowy, a przy tym bardzo wytrzymały aparat pozwoli uwiecznić wszystkie niezapomniane chwile z podróży.

 

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube