uGo Hover Ball

Bezpieczna piłka w domu

Więcej...

Goclever smart band Max Fit Premium

Prosta opaska dla miłośników zdrowia

Więcej...

AOC AGON AG271QG

Monitor dla graczy z ciekawostkami

Więcej...

SanDisk Extreme Pro USB 3.1 Flash Drive 128 GB

Dobra pamięć zawsze się przyda

Więcej...

MyKronoz ZeTime

Elegancki smartwatch z dużymi możliwościami

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

PANASONIC: Nowe telewizory LED 4K

Nowe telewizory Panasonic LED 4K

Panasonic z dumą przedstawia ofertę telewizorów LED 4K na rok 2018 z jeszcze lepszymi parametrami i atrakcyjnymi akcentami stylistycznymi. Niezwykle cienkie, zawierające szklane wykończenia i atrakcyjne wizualnie pod każdym kątem — oto nowe flagowe telewizory LED z serii FX780 i FX740 firmy Panasonic. Ich urzekające ramki w stylu „Art & Interior” oparto na wspaniałych, niedawno wprowadzonych do oferty modelach OLED FZ950 i FZ800. Kolekcję telewizorów LED 4K uzupełniają dwie kolejne serie — FX600 i FX700 — obejmujące eleganckie, smukłe modele wykonane z najwyższej jakości materiałów i dopracowane pod względem estetycznym.

W przypadku wszystkich oferowanych telewizorów LED jakość obrazu osiągnęła kolejny poziom, o czym świadczy użycie wyświetlaczy 4K HDR, wydajniejsze przetwarzanie danych wideo i poprawione ściemnianie podświetlenia. Wszystkie ekrany LED z oferty Panasonic na 2018 rok są zgodne ze standardem HDR (High Dynamic Range), dzięki czemu wyświetlany obraz jest niezwykle dokładny i zawiera najdrobniejsze detale. Ponadto wszystkie modele obsługują wiele formatów HDR, w tym HDR10, HLG oraz nową technologię dynamicznych metadanych HDR10+. Mogą one również pobrać strumieniowo kilkaset godzin filmów z biblioteki Amazon Prime Video w formacie HDR10+.

Planuje się, aby poprzez aktualizację oprogramowania sprzętowego wszystkie modele OLED i LCD 4K z oferty na 2018 rok były zgodne z Asystentem Google i Amazon Alexa i mogły być sterowane poleceniami głosowymi przez odpowiedni inteligentny głośnik.

Większe, jaśniejsze, szybsze modele
Zestaw telewizorów LED 4K obejmuje cztery serie i otwiera go rewelacyjny 75-calowy model FX780. Inne serie, o przekątnej maksymalnie 65 cali, to FX740 (klasa wysoka), FX700 (klasa pośrednia) oraz FX600 (klasa podstawowa).

Ekrany LED firmy Panasonic mogą wyświetlać najlepszy w swojej klasie obraz w rozdzielczości 4K dzięki poprawionemu kontrastowi i najszerszej gamie kolorów wśród ekranów LED. We wszystkich przypadkach jakość 4K HDR znacząco poprawiono dzięki dalszemu doskonaleniu zaawansowanych funkcji przetwarzania wideo firmy Panasonic. W określonych modelach obejmują one udoskonalone cyfrowo miejscowe przyciemnianie (Digitally Enhanced Local Dimming) podświetlania LED, które łączy sterowanie podświetleniem ze sterowaniem przetwarzaniem sygnału w celu dostrojenia jasności telewizora w setkach obszarów na ekranie. Ponadto zwiększenie o 20% maksymalnego poziomu jasności w oferowanych modelach sprawia, że zapewniają one najdoskonalszy kontrast, jaki kiedykolwiek widziano na ekranie LED. Dzięki procesorom sygnału wideo***, których gama kolorów uwzględnia technologię Wide Colour Spectrum, zadbano o jeszcze lepsze barwy. Na ekranach LED firmy Panasonic mogą być więc wyświetlane najsubtelniejsze różnice w odcieniach, które sprawią, że obraz zyskuje dodatkową głębię i zostaje wzmacniony efekt trójwymiarowości.

Dopracowana i uniwersalna stylistyka
Inspirując się fantastycznym wyglądem swoich telewizorów OLED, firma Panasonic poszerzyła granice stylistyki ekranów LED. W efekcie powstała seria modeli wykorzystujących innowacyjną estetykę „Art & Interior”, bezkompromisową pod względem formy i funkcjonalności. Wszystkie modele z serii FX740 i FX780, zamknięte w niesamowitej szklanej obudowie o bezramkowej, jednopłaszczyznowej konstrukcji, są wyjątkowo atrakcyjne wizualnie zarówno z przodu, jak i z tyłu lub z boku dzięki projektowi „360°”, uwzględniającemu każdy punkt widzenia i ukrywającemu wszelkie elementy nieciekawe dla oka. Za sprawą małej obudowy, w której ukryto złącza, wtapiającej się w całkowicie szklaną powierzchnię ekranu, te rewolucyjne modele na nowo definiują koncepcję projektowania telewizora. Znaczące poprawki estetyczne są widoczne nawet w przypadku serii FX700, o 20% cieńszej niż w ubiegłym roku i zamkniętej w obudowie z wysokiej klasy metalu.
W przypadku wybranych wymiarów ekranu modele FX700 i FX600 są wyposażone w podstawki „Switch Design”, które można ustawić na pełnej szerokości telewizora lub bliżej siebie, zależnie od szerokości blatu stołu lub szafki.

HDR — ciąg dalszy
Oprócz technologii HDR10 i HLG wszystkie ekrany LCD 4K HDR są zgodne z technologią dynamicznych metadanych HDR10+ — nową, wolną od opłat licencyjnych platformą dynamicznych metadanych do obsługi obrazu HDR (High Dynamic Range), opracowaną wspólnie przez firmy 20th Century Fox, Panasonic i Samsung. Standard HDR10 występuje w formacie UHD Blu-ray oraz w treściach 4K HDR publikowanych w serwisach oferujących strumieniowe przesyłanie filmów, natomiast standard HLG to format HDR zgodny z sygnałem programów telewizyjnych.

Telewizory Panasonic, obsługujące technologię dynamicznych metadanych HDR10+, będą także mogły odtwarzać treści przesyłane strumieniowo z całej biblioteki Amazon Prime Video HDR w technologii HDR10+. Katalog Prime Video HDR10+ zawiera setki godzin filmów, takich jak oryginalne seriale Prime Original The Grand Tour, nominowane do nagrody Złotego Globu The Marvelous Mrs. Maisel, Jean-Claude Van Johnson, The Tick oraz The Man in the High Castle, a także setki tytułów na licencji.

HDR — spełnienie oczekiwań graczy
W odpowiedzi na potrzeby fanów gier ekrany LED z oferty na 2018 rok mają tryb gry 4K, w którym czas reakcji jest najkrótszy wśród dotychczasowych produktów Panasonic. Dzięki niemu gracze ceniący tryb 4K HDR nie będą zawiedzeni. W tym bardzo szybkim trybie obraz przetwarzany jest w wyjątkowo krótkim czasie. Uzyskany obraz HDR jest niezwykle szczegółowy, nawet w przypadku gier wykorzystujących technologię 4K i wymagających krótkich czasów reakcji.

FX780: Jakość obrazu następnej generacji w zachwycającym wykonaniu
Flagowy model FX780, którego najwyższy poziom jasności przekracza o około 20% parametry obu zeszłorocznych modeli i serii FX740, to szczytowe osiągnięcie w dziedzinie technologii 4K HDR na ekranie LED. Telewizor ten wyposażony jest w najlepszy w swojej klasie procesor Hollywood Cinema Experience (HCX), dokładnie taki sam, jak w ekranach OLED firmy Panasonic w ofercie na 2018 rok, oraz wyświetlacz kinowy 4K HDR Pro, a także obsługuje technologię Wide Colour Spectrum. Zapewnia on funkcję Local Dimming Pro oraz dwukrotnie większą częstotliwość odświeżania niż w przypadku modelu FX740. Dzięki sterowaniu przez procesor HCX poprawiono także balans bieli, uzyskując tym samym wierniejsze barwy. Sam procesor — stanowiący owoc wielu dekad doświadczeń w dziedzinie optymalizacji barw, poziomu czerni i jasności, zdobytych w trakcie prac nad wzorcowymi telewizorami plazmowymi Panasonic oraz profesjonalnymi urządzeniami do produkcji filmów i przesyłania obrazu — zapewnia jakość obrazu odpowiadającą wizji twórców filmów. Za sprawą superszybkiego wyświetlacza flagowy model FX780 nie ma sobie równych pod względem eliminowania rozmycia w scenach akcji. Dzięki temu obraz w programach sportowych i filmach akcji jest niezwykle wyrazisty i płynny.

Model FX780 opracowano zgodnie z estetyką „Art & Interior” firmy Panasonic. Zwracająca uwagę ultracienka szklana ramka i wysokiej klasy metalowe podstawki stawiają go na czele wśród najbardziej oryginalnie zaprojektowanych telewizorów LED.

FX740: Rewelacyjna stylistyka i doskonała jakość obrazu 4K HDR w jednym Model pośredni — FX740 — urzeka szklanym wykończeniem oraz estetyką „Art & Interior” w wersji 360°, znanymi z modelu FX780 i, podobnie jak flagowy model, obsługuje technologie Wide Colour Spectrum, miejscowego przyciemniania i dynamicznych metadanych HDR10+, a także jest o 20% jaśniejszy niż model z ubiegłego roku. Ponadto wyświetlacz kinowy 4K HDR ma funkcje poprawiania jasności HDR (HDR Brightness Enhancer), nowej wirtualnej tabeli podglądu (Virtual Look Up Table) oraz udoskonalonego cyfrowo miejscowego przyciemniania (Digitally Enhanced Local Dimming), służące do jeszcze bardziej precyzyjnej regulacji podświetlenia i gwarantujące niezwykle dokładny obraz HDR.

FX700: Obraz w technologii 4K HDR najnowszej generacji na ultracienkim telewizorze w atrakcyjnej stylistyce
Telewizor FX700 ma wiele przydatnych funkcji modelu FX740, w tym miejscowe przyciemnianie, poprawianie jasności HDR, technologię Wide Colour Spectrum, wirtualną tabelę podglądu oraz taki sam większy i o 20% jaśniejszy wyświetlacz kinowy 4K HDR. Główne różnice między modelami FX740 i FX700 są kosmetyczne, niemniej jednak telewizor FX700 jest znacznie udoskonalony w porównaniu z wcześniejszymi modelami dzięki nowej wąskiej metalowej, wzbogaconej wysokiej klasy materiałami ramce na krawędzi. Przygotowano dla niego także regulowane podstawki „Switch Design”, które można ustawić na pełnej szerokości ekranu lub bliżej siebie, w zależności od własnych preferencji.

FX600: Ciekawie zaprojektowane ekrany klasy podstawowej z doskonałym obrazem 4K HDR
Model FX600 wyróżnia się innowacyjnymi funkcjami, jakich wcześniej próżno by szukać w telewizorach klasy podstawowej. Zalicza się do nich adaptacyjne przyciemnianie podświetlenia Adaptive Backlight Dimming Plus oraz wirtualna tabela podglądu. Połączenie tych funkcji zwiększa możliwości regulacji i optymalizacji barw HDR modelu FX600. W przypadku większości wymiarów ekranów przewidziano takie same regulowane podstawki „Switch Design” jak w serii FX700.

Komentarze   

# janek 2018-02-18 11:31
Jak te modele trafią już do skepów, to wybiorę się do mediaexpert, żeby je chociaż obejrzeć. Sam kupiłem panasa z 2017 i grafika wymiana. Obecnie to najlepszy producent elektroniki.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube