foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Bitdefender

Gartner informuje, iż dyrektorzy ds. informatyki w organizacjach rządowych planują inwestycje w trzech obszarach: usługach chmurowych, cyberbezpieczeństwie i analizie wielkich zbiorów danych.

Dyrektorzy ds. Informatyki zdają sobie sprawę, iż organizacje rządowe, podobnie jak przedsiębiorstwa, zmierzają w kierunku transformacji cyfrowej. Badania przeprowadzone przez Gartnera wykazały, iż 18 proc. respondentów reprezentujących instytucje publiczne przyznało, iż cyfrowa transformacja jest dla nich kluczową strategią. Ankietowani określili też priorytety swojej działalności. Najczęściej wskazywali na zapewnienie bezpieczeństwa i minimalizację ryzyka utraty danych (13 proc.), a w dalszej kolejności zapewnienie zgodności i regulacji (12 proc.), wprowadzanie innowacji technologicznych (11 proc.).

Dyrektorzy ds. Informatyki z organizacji rządowych ujawnili także swoje plany inwestycyjne. Na pierwszym miejscu znalazły się usługi chmurowe (19 proc.), a tuż za nimi cyberbezpieczeństwo (17 proc.) oraz analiza wielkich zbiorów danych (16 proc.)

- Wielu szefów informatyki w organizacjach rządowych dąży do zrównoważenia wydatków CAPEX i OPEX. Jednym ze sposobów jest przejście do chmury. Myślę, że powinni rozważyć usługi cloud jako sposób na przyspieszenie procesów cyfryzacji swoich instytucji i optymalizację procesów biznesowych - mówi Rick Howard, wiceprezydent Gartnera.

W miarę zbliżania się do cyfrowego świata zmienia się zapotrzebowanie na siłę roboczą, a także sama kultura pracy. Jednym z największych problemów jest niedobór personelu, który mógłby zmniejszyć liczbę incydentów związanych z informatycznym bezpieczeństwem. Niestety, hakerzy sięgają po coraz bardziej wyrafinowane metody ataku. Organizacje rządowe stały się dla nich łakomym kąskiem, bowiem gromadzą duże ilości danych na temat obywateli. Dlatego inwestycję w cyberbezpieczeństwo oraz infrastrukturę IT mają kluczowe znaczenie dla ochrony danych podatników.

- Liderzy biznesu wyciągnęli wnioski z lekcji udzielonych im przez cyberprzestępców. Rysy na wizerunku, a także indywidualne straty okazały się na tyle bolesne, że organizacje są skłonne poświęcać więcej zasobów i uwagi, aby zminimalizować ryzyko związane z cyberatakami - dodaje Rick Howard.

Problem ten występuje również w Polsce, gdzie trwa proces tworzenia systemu cyberbezpieczeństwa. W kwietniu ubiegłego roku rządu przyjął Krajowe Ramy Polityki Cyberbezpieczeństwa RP na lata 2017–2022. Jednym z podstawowych zadań określonych w tym dokumencie jest uzyskanie wysokiego poziomu odporności krajowych systemów teleinformatycznych.

- Nasi decydenci dostrzegają powagę sytuacji i podejmują pierwsze działania, które napawają nas umiarkowanym optymizmem. Ustawa o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa powinna wejść w życie na wiosnę tego roku. Wprawdzie w budżecie na 2018 r. nie wydzielono pieniędzy na cyberbezpieczeństwo, aczkolwiek nie ulega wątpliwości, iż rząd stawiający na rozwój usług cyfrowych dla obywateli, musi zapewnić środki na ochronę danych – mówi Mariusz Politowicz certyfikowany inżynier rozwiązań Bitdefender w Polsce.

Badania Gartnera powstało na podstawie rozmów z 3160 dyrektorami działów informatycznych z 98 krajów, w tym 461 było pracownikami instytucji rządowych.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube