foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Logo Bitdefender

Według badania przeprowadzonego przez Bitdefender, 28 procent rumuńskich domów w miastach ma minimum cztery inteligentne urządzenia łączące się z internetem. W przypadku braku jakiejkolwiek formy ochrony są one narażone na liczne zagrożenia bezpieczeństwa, w tym kradzież danych osobistych, utratę prywatności lub transgraniczne ataki IT.

Inteligentne urządzenia w gospodarstwach domowych obejmują dzisiaj nie tylko laptopy, tablety, telefony, komputery ale też urządzenia nowej generacji, takie jak inteligentne telewizory, inteligentne zegarki, termostaty bezprzewodowe, kamery internetowe, systemy dostępu do domu, konsole do gier, lodówki, pralki i klimatyzatory podłączone do Internetu, a także przełączniki i oświetlenie, gniazdka prądu lub czujniki ruchu.
Inteligentne telewizory są obecne w co trzecim domu, będąc najbardziej rozpowszechnionym urządzeniem po smartfonach, laptopach i tabletach. Jest to również najczęściej używane urządzenie online, które wyprzedza tradycyjne komputery stacjonarne, elektroniczne nianie i inteligentne zegarki.
Czterech na dziesięciu właścicieli smartfonów twierdzi, że używa urządzenia do przeglądania Internetu, ale mniej niż jedna trzecia z tych osób posiada na swoim urządzeniu zainstalowane oprogramowanie antywirusowe. Mimo że używają smart TV codziennie, połowa ich właścicieli twierdzi, że nigdy nie aktualizowali swojego systemu operacyjnego. Większość z nich tłumaczy takie zachowanie, brakiem czasu (40 procent), nie wiedzą o takiej konieczności (23 procent) lub nie widzą sensu aktualizacji swoich systemów operacyjnych (18 procent).
Zobrazujemy jeden przykład dla uzmysłowienia problemu: Infekcja ransomware blokuje ekran telewizora i prosi ofiarę o przywrócenie go do optymalnej pracy. Atakujący, którzy znajdą zagrożony telewizor, mogą przejąć nad nim kontrolę i mogą korzystać z czujników urządzenia (mikrofon lub kamera) w celu zebrania dźwięku i obrazu z domu właściciela. Duża sieć zdalnie sterowanych telewizorów może być wykorzystywana przez cyberprzestępców do organizowania ataków DDoS.
Ataki te polegają na równoczesnym dostępie dużej liczby urządzeń do strony internetowej, co prowadzi do jej zawieszenia. Atakujący następnie prosi właściciela witryny o pieniądze, aby przerwać atak i pozwolić na wznowienie pracy.
Użytkownicy często zapominają, że telewizory mogą być tak samo podatne na ataki jak każdy inny sprzęt taki jak telefon lub laptop. Dlatego też należy posiadać zawsze zaktualizowany system operacyjny i złożone hasła dostępu. Po zainfekowaniu urządzenia te mogą spowodować poważne szkody dla ich użytkowników, w tym również mogą stać się narzędziem inwigilacji domowników”, komentuje Mariusz Politowicz, inżynier techniczny Bitdefender w firmie Marken.
W konsekwencji 46% obywateli Rumunii obawia się, że potencjalny napastnik może przejąć kontrolę nad ich urządzeniami, z których korzystają codziennie, zgodnie z poprzednim badaniem.
W ostatnim czasie specjaliści ds. Bezpieczeństwa cybernetycznego Bitdefender zidentyfikowali dziesiątki tysięcy inteligentnych gadżetów w sieci, odległych od atakujących, zdolnych do szybkiego infekowania każdego wrażliwego urządzenia i szpiegowania prywatnego życia ofiary. Badanie HNS wykazało zwiększony poziom złożoności i nowy sposób kradzieży danych osobowych, idealnych do szantażu. Sieć kontrolowana przez atak osiągnęła ponad 45 000 zainfekowanych terminali w ponad 100 krajach.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube