Tracer Torn

Bojowa mysz w natarciu

Więcej...

Lenovo Yoga 920-13IKB Glass

Uniwersalizm pełną gębą

Więcej...

Lioncast LX20

Proste ale dobre słuchawki dla graczy

Więcej...

A4TECH Bloody B180 RGB

Klawiatura z szeroką gamą podświetleń

Więcej...

Sennheiser GSP 500

Sennheiser to również słuchawki dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Jak wynika z danych Gemiusa w styczniu 2019 roku niemal 16 proc. komputerów używanych w Polsce działało z systemem Windows 7, zaś  Windows 10 oraz Windows 8.1 miały po 20 proc. udziału
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

OVH: Jakość i płynność gry, czyli czego online szuka kibic

Logo OVH

Największa impreza piłkarska w pełni. Futbol budzi emocje wielu, ale jedynie nieliczni obejrzą spotkania na rosyjskich stadionach. Większość kibiców skorzysta z transmisji w telewizji i Internecie. Jak pokazują badania, ci drudzy mają obawy co do jakości i płynności oglądanych treści.

Mecze w Rosji rozgrywane są w różnych godzinach, co sprawia, że oglądanie wielu rozgrywek jest możliwe jedynie w Internecie lub na urządzeniach mobilnych.
Czego boją się kibice?
Z raportu przygotowanego przez firmy Phenix i YouGov wynika, że fani spodziewają się problemów w związku z oglądaniem transmisji przez Internet. Blisko ¾ z nich przewiduje niedogodności związane z opóźnieniem, 64% użytkowników spodziewa się buforowania, 42% opóźnień, natomiast jedna trzecia obawia się niskiej jakości obrazu oraz przerw w świadczeniu usług.
Zapewnienie odpowiedniego poziomu jakości i płynności obrazu milionom użytkownikom jednocześnie i bez opóźnień jest olbrzymim wyzwaniem dla dostawców treści. Obecne technologie, korzystające ze skalowalności, umożliwiają świadczenie wysoko jakościowych usług, co sprzyja wykorzystaniu potencjału platform streamingowych – mówi Artur Słowik Presales Engineer w polskim oddziale OVH.
Duże imprezy sportowe to olbrzymie przedsięwzięcia. Ciężko jest przewidzieć „pik”, podczas którego korzystający z technologii mobilnych użytkownicy postanowią obejrzeć rozgrywkę na telefonie, komputerze czy tablecie.
Rozproszona i skalowalna infrastruktura
Jakość i płynność transmisji to wynik wielomiesięcznych prac dostawców. Podstawą dzisiejszych rozwiązań są dane z poprzednich imprez, które ułatwiają prognozowanie i zaplanowanie niezbędnej technologii, przesyłającej treść w jednakowej jakości oraz w niezakłócony sposób. Przykładowo odnośnikiem do tegorocznego Mundialu były statystki zebrane po Euro 2016. Na podstawie wniosków sprzed 2 lat dokonano estymacji spodziewanej wielkości ruchu i potrzeb użytkowników.
Kibicowanie bez przeszkód warunkuje płynna transmisja. Rozwiązania, które zapewniają dostawcy, zmieniają swoją jakość „w locie”, dostosowując się do parametrów mobilnego urządzenia odbiorcy. To oznacza, że napotykając przeciążenia, automatycznie obniżona zostaje jakość przekazu. A zatem, aby zapewnić płynność, krytyczna jest architektura systemu – rozproszona i skalowalna, która sprawia, że wszyscy zainteresowani mogą bez przeszkód oglądać obraz wideo w oczekiwanej jakości. Niezbędnym planem „B” każdego dostawcy są zaś „uśpione” serwery, gotowe na przejęcie wzmożonego ruchu oraz inne lokalizacje. Jednak wysiłek nie leży tylko po stronie dostawcy platformy wideo.
Zadbać o przepustowość łącza
Użytkownicy końcowi, czyli wszyscy zainteresowani oglądaniem transmisji wideo, powinni upewnić się, jakiej przepustowości dostęp do sieci Internet posiadają i czy będzie on wystarczający, np. w przypadku, gdy z jednego łącza korzysta wielu odbiorców i wszyscy będą chcieli obejrzeć mecz.
Tegoroczne święto piłki z ubiegłym Mundialem różni – pod względem odbioru transmisji – liczba urządzeń podłączonych do Internetu, dostępnych w statystycznym polskim domu. Oglądając rozgrywki, często konkurujemy ze smartfonami, tabletami i komputerem, z którego korzystają inni domownicy. W staraniach o płynność i jakość transmisji meczu my – kibice, także możemy stanowić wąskie gardło – dodaje Artur Słowik.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube