Tribe Gwiezdne wojny Pop Darth Vader

Słuchawki dla fanów Gwiezdnych wojen

Więcej...

Sennheiser IE 800 S

Słuchawki dla smakoszy

Więcej...

Sennheiser GSP 600

Gamingowe słuchawki dla wymagających

Więcej...

Natec Firefly Pro

Lampka inna niż reszta

Więcej...

Sennheiser Momentum Free In-Ear Wireless

Świetne, rewelacyjne, niesamowite

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

G DATA: Testy pokazują prawdę - Google Play Protect jednak zawodzi?

Testy pokazują prawdę

Firma Google twierdzi, że skanuje wszystkie aplikacje na smartphone’ach i tabletach z systemem Android pod kątem złośliwego oprogramowania. Jak pokazuje rzeczywistość- chyba jednak do końca radzi sobie ze skalą tego przedsięwzięcia. Test wytrzymałości przeprowadzany od listopada 2017 do marca 2018 pokazuje, że aplikacje zabezpieczające na Androida zapewniają dużo większą ochronę niż narzędzie Google Play Protect.

Podjęte przez firmę Google zobowiązanie odnośnie ochrony swoich użytkowników przed złośliwymi aplikacjami jest owszem ambitne i godne szacunku, jednak sama ochrona wciąż nie funkcjonuje tak, jak firma Google by sobie tego życzyła. Potwierdza to wynik testu wytrzymałości przeprowadzonego na przestrzeni 6 miesięcy. Testowane oprogramowania, jak również narzędzie Google Play Protect, miały za zadanie wykryć prawie 9500 świeżo zainfekowanych aplikacji oraz przefiltrować ponad 8500 aplikacji zawierających przykłady złośliwego oprogramowania zidentyfikowanych 2 tygodnie wcześniej.

Google Play Protect na szarym końcu…

Wszystkie aplikacje oraz Google Play Protect, zostały przetestowane w ramach trzech oddzielnych rund w okresie od listopada 2017 do marca 2018. Kategorie testów to: ochrona, użyteczność oraz funkcje. W pierwszych dwóch kategoriach możliwych do zdobycia było 6 punktów, a w zakresie funkcji 1 punkt, co razem daje maksymalny wynik 13 punktów.
W każdej z trzech rund przed wszystkimi aplikacjami zabezpieczającymi postawiono najpierw zadanie wykrycia 3200 zupełnie nowych przykładów złośliwego oprogramowania w teście typu „real world”. Kolejnym celem było wykrycie zbioru referencyjnego złożonego z kolejnych 2800 aplikacji zawierających złośliwe oprogramowanie, które już od dwóch tygodni siało spustoszenie w sieci. Łącznie należało więc przefiltrować około 18 000 złośliwych aplikacji.
Narzędzie Google Play Protect znalazło się daleko w tyle, osiągając wykrywanie na poziomie 56.8% i 61.5%.

Irytujące aplikacje

Niezależnie od tego, jak skuteczna jest aplikacja zabezpieczająca, jeżeli irytuje ona użytkownika lub ciągle prowadzi do rozładowywania się baterii w urządzeniu, z pewnością zostanie z niego usunięta. AV-LAB opracowało zbiorcze kryterium użyteczności, na podstawie którego dokładnie analizowane jest, co dana aplikacja robi podczas testu. Gdy jej działanie wymaga zbyt dużej mocy przetwarzania, prowadzi ona do szybkiego rozładowywania się baterii; tak samo, jak ciągły dostęp do danych w tle. Ponadto test miał na celu sprawdzenie, o czym raportują aplikacje zabezpieczające podczas masowej instalacji nieszkodliwych aplikacji. W tym celu w laboratorium pobrało z Google Play Store bądź z innych źródeł około 2500 do 3000 programów na system Android, a następnie instaluje je. Jeśli wykrywanie działa poprawnie, nie powinien pojawić się żaden fałszywy alarm.

Dodatkowe punkty za dodatkowe funkcje

Za dodatkowe funkcje oferowane przez aplikacje laboratorium przyznawało maksymalnie jeden punktu z uwagi na fakt, że funkcje te nie są powiązane z kwestią bezpieczeństwa. Użytecznym dodatkiem jest ochrona przed kradzieżą. Następną funkcją, która wydaje się przydatna, jest ochrona bezpiecznego przeglądania stron, która chroni użytkownika przed zainfekowanymi stronami i phishingiem. Posiadają ją wszystkie spośród ocenianych aplikacji z wyjątkiem Google Play Protect.
Jak się ostatecznie okazało, narzędzie oferowane przez Google uplasowało się ostatecznie na ostatniej pozycji z łącznym wynikiem 6 punktów.

Pewne bezpieczeństwo

Rozwiązania G DATA po raz kolejny zdobyło komplet punktów. Oprogramowanie otrzymało 13 na 13 punktów możliwych do zdobycia we wszystkich kategoriach, zajmując tym samym czołową pozycję.

- Tego rodzaju testy jasno pokazują, że stanowisko testerów jest jednoznaczne: produkty oferowane przez G DATA zapewniają najwyższy poziom ochrony przed zagrożeniami. Warty podkreślenia jest fakt, że badanie przeprowadzane były przez niezależny instytut badawczy, dzięki czemu użytkownicy mają 100% pewności, że za wynikami stoją „twarde dowody” w postaci liczb i efektów – tłumaczy Robert Dziemianko. – Rozwiązanie G DATA Mobile Internet Security dodatkowo po raz czwarty z kolei zdobyło komplet punktów w najnowszym teście AV-TEST, przeprowadzanym w maju. Narzędzie G DATA Mobile Internet Security wykryło sto procent złośliwego oprogramowania – dodaje ekspert.
Firma Google stawia sobie za cel zapewnienie większego bezpieczeństwa wszystkim użytkownikom systemu Android. Z czegoś przecież wynika ciągłe skanowanie Play Store oraz automatyczna analiza każdego urządzenia mobilnego z wykorzystaniem narzędzia Google Play Protect. Bieżące wyniki testu dla narzędzia Google Play Protect pokazują, że warto jednak zainwestować w dodatkowe rozwiązanie zabezpieczające.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube