Lenovo ThinkPad T480S

Mały komputer biznesowy

Więcej...

Goclever Sound Tube Rocket

Rakietowy głośnik

Więcej...

Genesis Neon 360

Wibrujące słuchawki dla graczy

Więcej...

Vordon DVR-195

Kamera i lusterko w jednym

Więcej...

Tenda Nova MW3

Router do sieć mesh

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

TONSIL: CALIPSO 40 już w sprzedaży

Tonsil Calipso 40

Tonsil, polski producent sprzętu audio wprowadza na rynek nowe kolumny, model CALIPSO 40, który zaprezentowany był pierwszy raz na ostatnich targach Audio Video Show. Zestaw ten został wtedy dobrze odebrany przez odwiedzających wystawę i zebrał bardzo dużo pozytywnych opinii od osób, które miały okazję go posłuchać. Jak zapowiada producent to początek całkowicie nowej serii obejmującej docelowo 5 zestawów.

Kolumny Tonsil CALIPSO 40 zostały zaprojektowane tak, by spełnić wymogi wymagających słuchaczy, to za sprawą całkowicie nowych konstrukcji głośników niskotonowych oraz średnio i wysokotonowego. Na pochwałę z pewnością zasługuje wygląd zestawu, nawiązujący do światowych trendów, jest on pewnym uzupełnieniem oferty Tonsil. Konstrukcje głośników nisko- i średniotonowego oparto o nowe kosze aluminiowe, które zostały wykonane metodą wtrysku odpowiednio dobranego stopu Al. Głośnik niskotonowy posiada zawieszenie, które wykonane zostało ze specjalnie dobranej mieszanki gumowej. Co ciekawe, w tym głośniku membrana została wykonana z nowej mieszanki celulozowej, a także została pokryta masą uszczelniająco-tłumiącą. Nowością w głośniku niskotonowym jest również obwód magnetyczny, który zapewnia linearne wychylenie układu drgającego przy znikomych zniekształceniach drugiej harmonicznej. Warto wspomnieć, że inżynierowie Tonsil skonstruowali od podstaw głośnik średniotonowy. Membrana, tak jak w przypadku głośnika niskotonowego została również wykonana z nowej mieszanki celulozowej, a także została pokryta masą uszczelniająco-tłumiącą. Głośnik wysokotonowy jest oparty na miękko zawieszonej kopułce tytanowej oraz posiada nowy obwód magnetyczny.

To nowatorskie podejście do konstrukcji obudowy, a także optymalne zaprojektowanie zwrotnicy pozwala w pełni wykorzystywać bardzo dobre parametry nowych głośników. Calipso 40 jak inne modele Tonsil w całości produkowane są we Wrześni.

Szybki, naturalny bas
Tonsil CALIPSO 40 oferuje bardzo szybki, naturalny bas, który nie posiada dodatkowego wybrzmienia. W połączeniu z torem średniotonowym i wysokotonowym oferuje doskonałą scenę akustyczną zestawu, która odtwarza każdy subtelny szczegół.

Wejście w nowoczesność
Kolumny Tonsil CALIPSO 40 oferują całkowicie nowy design. Jest to połączenie nowoczesności z zachowaniem klasycznych, eleganckich linii. Producent planuje w przyszłości wprowadzenie także 5 innych modeli tej serii, m.in. modeli podstawkowych w wersji pasywnej jak i aktywnej. Będzie to pierwszy w historii producenta model wyposażony we wzmacniacz oraz oferujący między innymi łączność Bluetooth.

Ceny i dostępność
Pierwsze kolumny CALIPSO 40 dostępne na rynku, wykończone są lakierem w połysku w 3 wersjach kolorystycznych. Jednolicie czarne oraz dwukolorowe czyli boki w kolorze czerwonym lub białym, a pozostałe elementy czarne. W niedalekiej przyszłości CALIPSO 40 również dostępny będzie w wersji całkowicie białej oraz w fornirze. Cena detaliczna wersji lakierowanej wynosi 2499zł/szt.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube