foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Logo Bitdefender

W czerwcu 2018 roku władze Irlandii wydały do USA jednego z administratorów Silk Road, internetowej platformy aukcyjnej, pośredniczącej w handlu narkotykami i nielegalnymi przedmiotami.

Dochodzenie w sprawie SilkRoad wkroczyło na kolejny etap. Irlandzki sąd zgodził się na ekstradycję do USA Gary Davisa, 30 letniego obywatela Irlandii podejrzanego o przynależność do zespołu zarządzającego największą platformą handlu narkotykami na świecie.
Garyego aresztowano w Irlandii, w 2014 r. Długi czas unikał ekstradycji do Stanów utrzymując, iż ta pogorszy jego stan zdrowia. Davis cierpiał na zespół Aspergera, miał stany lękowe, depresję, co rzekomo czyniło go zależnym od rodziny. Po przegranej, w 2017 roku apelacji, Sąd Najwyższy nakazał mu oddać się w ręce amerykańskiego wymiaru sprawiedliwości.
Davis prawdopodobnie nie uniknie kary i będzie musiał stanąć przed amerykańskim sądem, odpowiadając na zarzut zarządzania obrotem nielegalnymi substancjami, głównie narkotykami. Mężczyzna pomagał rozwiązywać użytkownikom narkotykowej giełdy problemy techniczne oraz płacił za moderowanie prowadzonych na forum dyskusji
i rozwiązywanie sporów pomiędzy dealerami oraz ich klientami. Działalność przyniosła mu dochód w wysokości 1500 USD.
"Gary Davis jest podejrzany o pomoc przy administrowaniu giełdą Silk Road, platformy pośredniczącej w handlu narkotykami oraz nielegalnymi przedmiotami i usługami. Dzięki naszym staraniom Gary odpowie za popełnione przestępstwa przed amerykańskim sądem" - oświadczył amerykański prokurator Geoffrey S. Berman.
Założyciel Silk Road- Ross Ulbrecht został skazany w lutym 2015 roku i obecnie odsiaduje wyrok dożywocia, bez możliwości zwolnienia warunkowego.
Jeszcze do niedawna wyczyny hakerów wydawały się jedynie zabawą. Obecnie ze względu na szybki rozwój świata przestępczego w cyberprzestrzeni, zwykłe korzystanie z internetu jest pełne zagrożeń dla przeciętnego użytkownika” - komentuje Dariusz Woźniak, inżynier techniczny Bitdefender z firmy Marken.
Silk Road działał od 2011 roku do 2013, kiedy to został aresztowany przez FBI. Po zamknięciu serwisu podejmowano kilka prób jego reaktywacji pod nazwą Silk Road 2.0, amerykańskim służbom udawało się jednak dość szybko je likwidować. Szacuje się, że Silk Road wygenerował obroty w wysokości 200 milionów dolarów na handlu narkotykami i nielegalnymi przedmiotami.

 

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube