foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX90
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Logo Bitdefender

Future Today Institute, organizacja, która dostarcza prognozy na temat tego, w jaki sposób powstająca technologia zakłóci działalność i zmieni pracowników, ponownie przyjrzała się swoim analizom. Dyrektorzy ds. bezpieczeństwa cybernetycznego mogą nie być zachwyceni prognozami.

W raporcie Tech Trends z 2018 r. Instytut donosi, że organizacje i osoby prywatne mogą spodziewać się bardziej wyrafinowanych naruszeń danych, zaawansowanych taktyk hakerskich i ukierunkowanego oprogramowania ransomware przeciwko urządzeniom w biurach i domach.

Oto niektóre z kluczowych prognoz dotyczących bezpieczeństwa:
• Historyczne napięcie między domenami bezpieczeństwa i prywatności postawi w tym roku nowe wyzwania- czytamy w raporcie. Klienci codziennie dostarczają więcej danych, a ponieważ coraz więcej urządzeń trafi na rynek, ilość dostępnych informacji będzie nadal wzrastać.
. W związku z rozwijającym się zagrożeniem firmy produkujące urządzenia i zarządzające danymi konsumenckimi nie zmieniają scenariuszy działań, gotowe listy kontrolne zgodności nie będą zatem wystarczające. Menedżerowie będą musieli opracowywać i stale aktualizować swoje zasady bezpieczeństwa i zapewniać przejrzystość danych. Obecnie większość organizacji nie poświęca dostatecznej kwoty budżetu na zabezpieczenie swoich danych i urządzeń - czytamy w raporcie.
• Zwiększają się rozproszone ataki typu "odmowa usługi" (DDoS). W ciągu ostatnich kilku lat liczba ataków DDoS wzrosła, wynika z raportu. Stany Zjednoczone, w okresie od kwietnia do czerwca 2017 r., zbombardowano 122 milionami ataków DDoS. Jednym z bardziej znaczących incydentów DDoS był ogromny ruch, spowodowany przez botnet Mirai i zainfekowanie firmy Dyn, który zamknął wiele czołowych stron internetowych, kontrolujących dużą część infrastruktury systemu nazw domen internetowych.

Cyberprzestępcy stosują coraz bardziej wyrafinowane metody ataku w celu zwiększenia skuteczności. W efekcie rośnie ryzyko wycieku wrażliwych danych i w konsekwencji ryzyko ponoszenia ogromnych strat finansowych i wizerunkowych. Oszczędzanie na zabezpieczeniach to krótko-wzroczna polityka, która może się szybko zemścić. – komentuje Mariusz Politowicz, Inżynier techniczny Bitdefender z firmy Marken

• Ransomware, które rozprzestrzeniły się mocno w 2017 r. w tym WannaCry, Petya i NotPetya, będą nadal stanowić zagrożenie dla rozwoju kryptowalut. W Anglii WannaCry zamknęła systemy w dziesiątkach centrów medycznych, powodując chaos w szpitalach, doprowadzający do nieuzasadnionego odwołania wyjazdu karetek pogotowia i 20 000 spotkań. Płatności gotówkowe i przelewy bankowe online są łatwe do śledzenia, waluta wyboru ataków typu ransomware to bitcoin, który przechodzi przez szyfrowany system i nie można go śledzić. Wzrost popularności blockchain i kryptowalut przekształcił oprogramowanie ransomware w intratny biznes, wynika z raportu. Tylko tworzenie kopii zapasowych danych prawdopodobnie nie będzie wystarczającym środkiem przeciwko tym atakom.
• Rosja pozostanie dużym źródłem ataków hakerskich. Kraj ten jest domem dla najbardziej utalentowanych i płodnych hakerów na świecie, którzy są zmotywowani zarówno brakiem możliwości gospodarczych, jak i słabym egzekwowaniem prawa- wynika z raportu. W ciągu ostatnich dwóch lat stało się jasne, że rosyjskie wywiadowcze agencje wojskowe i rządowe są gotowe wprowadzić hakerów z kraju do pracy, przenikając do Demokratycznego Komitetu Narodowego, organizacji olimpijskich i europejskich komisji wyborczych.
• Będą się rozrastać zero-dniowe exploity. Ataki te są niebezpieczne, a wykrywanie luk w zabezpieczeniach jest ulubionym działaniem złośliwych hakerów. Liczba exploitów typu zero-day od lat jest uśpiona - a dwie pojawiły się pod koniec 2017 r. Usterka wykryta na chipach firmy Intel i ARM potwierdza, że praktycznie każdy procesor Intel, dostarczany od 1995 r. był podatny na dwa nowe ataki zwane Spectre and Meltdown.
W przyszłości dojdzie do bardziej ukierunkowanych ataków na asystentów cyfrowych. Teraz, gdy analitycy, tacy jak Alexa, Siri i Cortana, którzy przeszli z marginesu do głównego nurtu, spodziewają się, że zobaczą ataki ukierunkowane. Bez względu na to, czy celują one w asystentów, czy ich sprzęt (Amazon Echo, Apple HomePod, Google Home), oczywiste jest, że następną granicą „hakerskości” są te platformy.
• W związku z kilkoma atakami hakerskimi, do których doszło podczas wyborów na całym świecie, niektóre agencje rządowe podają do wiadomości publicznej swoje plany ofensywnego włamania, z. Krajowa służba zdrowia w Wielkiej Brytanii zaczęła zatrudniać „hakerów białych kapeluszy”, aby zabezpieczyć się przed atakiem ransomware, takimi, jak WannaCry, który zaburzył krajowy system opieki zdrowotnej w trybie offline. Ministerstwo Obrony Singapuru zatrudnia hakerów z „białego kapelusza” i ekspertów ds. bezpieczeństwa, aby szukać krytycznych luk w swoich systemach rządowych i infrastrukturach. W Stanach Zjednoczonych dwie agencje, odpowiedzialne za cyberataki - amerykańskie dowództwo cybernetyczne i agencja bezpieczeństwa narodowego - starają się wykorzystać sztuczną inteligencję jako punkt odniesienia dla amerykańskiej strategii cybernetycznej.
Dzięki rozwojowi sztucznej inteligencji, jednym z największych trendów w bezpieczeństwie jest zautomatyzowane oprogramowanie hakerskie, zaprojektowane tak, by atakować hakerów. W raporcie napisano, że agencja badawcza Pentagonu DARPA rozpoczęła w 2016 roku projekt Cyber Grand Challenge, mających na celu zaprojektowanie systemów komputerowych zdolnych pokonać hakerów we własnej grze. Agencja chciała pokazać, że inteligentniejsze, zautomatyzowane systemy mogą skrócić czas reakcji i opracować poprawki błędów systemowych do zaledwie kilku sekund. Wykrywanie i naprawianie krytycznych luk jest procesem, który może doprowadzić ludzi do hakerów w ciągu miesięcy lub nawet lat - czytamy w raporcie.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube