ERATO Verse

Małe koreczki w uszach od dobrej muzyki

Więcej...

Lanberg RO-120GE

Mały router do prostych zastosowań

Więcej...

Sennheiser IE 80S

Słuchawki bardzo uniwersalne

Więcej...

TP-LINK Archer C6

Transmisja danych z prędkością 1200 Mbp

Więcej...

UPS PowerWalker DC Secure Adapter 12V

Zasilacz z funkcją UPS-a

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Jak wynika z danych Gemiusa w styczniu 2019 roku niemal 16 proc. komputerów używanych w Polsce działało z systemem Windows 7, zaś  Windows 10 oraz Windows 8.1 miały po 20 proc. udziału
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

MICROSOFT: Konkurs „Stolica do sześcianu”: do wygrania Surface Go

Konkurs „Stolica do sześcianu”: do wygrania Surface Go

„Jak powinien wyglądać Park Centralny w Warszawie?” Takie pytanie postawił przed dziećmi rodzimy oddział Microsoft, zachęcając je do przelania swojej wizji na… sześcienne bloki. W urzeczywistnieniu pomysłów pomogły dzieciom najnowsze komputery Surface Go. W ramach akcji „Stolica do sześcianu” Microsoft Polska, wspólnie z partnerem akcji i organizatorem konkursu, firmą MindCloud (Ogólnopolską Szkołą Programowania i Rozwoju Cyfrowych Kompetencji Dzieci), zachęcają młodych graczy do zbudowania z charakterystycznych bloków Minecraft ich własnej wizji parku przed Pałacem Kultury i Nauki. Konkurs potrwa do 30 października, a wyniki zostaną ogłoszone 3 listopada. Zgłoszenia przyjmowane są na tej stronie.

Jaki park?

Zalesione alejki gęsto utkane ławkami, na których można usiąść i odpocząć? A może szeroka jak okiem sięgnąć zielona polana, znana z filmowych obrazów prezentujących Central Park w Nowym Jorku? A może gigantyczny park zabaw, pełen zjeżdżalni i kolorowych karuzeli znanych z paryskich placów? Jak może wyglądać jedno z najpopularniejszych miejsc w stolicy? To pytanie, Microsoft zadaje dziś wszystkim dzieciom. Pomysłów na to, jak może wyglądać obecny Plac Defilad w Warszawie było już wiele i nadal pojawiają się kolejne koncepcje dorosłych. Swoją autorską wizję w konkursie „Stolica do sześcianu” będą mogli tym razem wyrazić najmłodsi. Celem jest zaprogramowanie w grze Minecraft Parku Centralnego przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie. Nagrodą w konkursie organizowanym przez MindCloud jest nowy Surface Go, urządzenie które z powodzeniem sprawdzi się w rękach zarówno dzieci, jak i ich rodziców. By wziąć udział w konkursie wystarczy kliknąć tutaj.

Surface Go to urządzenie dla tych, którzy są dziś w ciągłym biegu, w drodze, w podróży. To sprzęt dla tych, którzy kursują między pracą a domem – i dla tych, którzy zakładają plecak i pędzą do szkoły. To tablet o możliwościach komputera, który nadaje się i do pracy, i do zabawy. Jedno i drugie połączyliśmy w akcji „Stolica do Sześcianu”, realizowanej wspólnie z MindCloud” – tłumaczy Dominik Sołtysik, Surface Category Lead w polskim oddziale Microsoft – „Linia Microsoft Surface to wciąż powiększająca się rodzina urządzeń. Dziś koncentrujemy się na najmniejszym z nich: Surface Go. Oddaliśmy je w ręce dzieci, aby zaprojektowały otoczenie Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie w kultowej grze Minecraft” – dodaje Dominik Sołtysik.

Nowy Surface Go to główna nagroda w konkursie na zaprogramowanie fragmentu Warszawy. „Stolica do sześcianu” to idea, w której projektowanie, a właściwie programowanie dzieje się w grze Minecraft, jednej z najpopularniejszych gier komputerowych na świecie, której sprzedaż – globalnie – przekroczyła już 120 milionów egzemplarzy.

Pierwsze wizje cyfrowo zaprojektowanego otoczenia popularnego PeKiNu można zobaczyć już teraz. To projekty dzieci, które wzięły udział w warsztatach programowania w grze Minecraft w siedzibie polskiego oddziału Microsoft. Najmłodsi, w zaprogramowanym Parku Centralnym, widzą wesołe miasteczko, sklepy z kwiatami, lodowy tor gokartowy i nowe kamienice. Zajęcia z kodowania były otwarciem ogólnopolskiego konkursu „Stolica do sześcianu”.

Dla wszystkich, którzy chcieliby wziąć udział w konkursie „Stolica do sześcianu” przygotowaliśmy na Surface Go specjalną mapę w grze Minecraft, odwzorowującą zabudowę centrum miasta, która pozwoli dzieciom stworzyć wyjątkowe aranżacje przestrzeni przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie” – mówi Justyna Płatek, nauczycielka w szkole kodowania MindCloud – „Minecraft to nie tylko gra. To także, a może przede wszystkim, doskonałe narzędzie edukacyjne, pozwalające sprawnie rozwijać umiejętności cyfrowe wśród najmłodszych. Tak samo zresztą jak sam komputer Surface Go” – dodaje Justyna Płatek.

Minecraft i Surface Go: duet który bawi i uczy

Ciężkie tornistry, w nich sterty zeszytów i wiedza, którą dziecko – od poniedziałku do piątku – przenosi ze sobą ze szkoły do domu. A gdyby tak zamiast tego wszystkiego skupić się na jednym podręczniku, a właściwie – cyfrowym zeszycie, w którym można zapisać wszystkie notatki? Takim właśnie, „cyfrowym zeszytem”, jest Surface Go.

Microsoft Surface Go to urządzenie, które sprawdzi się w edukacji uczniów i z powodzeniem odnajdzie na biurkach nauczycieli. Młody uczeń opracuje w nim imponującą prezentację na zajęcia z geografii, a nauczyciel biologii przedstawi w aplikacji PowerPoint trójwymiarowy model bijącego serca. A kiedy po szkole, praca domowa z matematyki przysporzy stresu rodzicom i dziecku, z pomocą przyjdzie OneNote, dla którego równanie z 2 niewiadomymi, to pestka.

O połączenie nauki i technologii jak nic innego dba gra Minecraft. Nauka kodowania poprzez zabawę zapewnia najmłodszym nie tylko frajdę, ale także rozwija ich kreatywność i rozbudza ciekawość, którą mogą się później wykazać na lekcjach w szkole.

Szkolna rzeczywistość wcale nie musi być analogowa. Projektując takie urządzenia jak Surface Go, Microsoft chce dotrzeć z technologią do każdego, kto chce uczyć się i rozwijać pasje w tempie, które określa cyfrowa rzeczywistość. A w tej, już za kilka lat – dzisiejsze dzieci, będą wykonywały zawody ściśle powiązane z technologią” – mówi Anna Wesołowska, kierująca grupą produktów Surface Commercial i HoloLens w polskim oddziale Microsoft.

Poza walorami, które Surface Go oferuje na płaszczyźnie edukacji młodych ludzi, są jeszcze jego dwa główne filary: rozrywka i zabawa. Nowy przedstawiciel rodziny Surface jest urządzeniem, które z pewnością sprawdzi się i w podróży, i w domu: na sofie czy stole, w pokoju, w którym odpoczywa cała rodzina. Mobilny komputer rekomendowany jest zresztą przez Netflix (o czym zresztą Microsoft przypomniał podczas targów IFA w Berlinie), ponieważ w wyjątkowej jakości wyświetla ulubione filmy i seriale domowników. Z powodzeniem poradzi sobie także jako towarzysz podróży. Nowy komputer Microsoft waży niespełna 0,5 kg i mierzy 8,3 mm w najszerszym miejscu obudowy. Niewielkie rozmiary idą w parze z satysfakcjonującą wydajnością komputera: Surface Go napędzany jest procesorem Intel Pentium Gold 4415Y 7. generacji.

O tym, jak w oczach najmłodszych graczy Minecraft powinien wyglądać Park Centralny w Warszawie, przekonamy się już na początku listopada.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube