foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Logo Bitdefender

Internet rzeczy coraz częściej pojawia się w różnych branżach, administracji rządowej i codziennym życiu obywateli. Obserwujemy, jak dane generowane przez podłączone do sieci urządzenia pomagają firmom działać wydajniej, kontrolować procesy biznesowe i podejmować decyzje w czasie rzeczywistym.

Wzrost popytu na sprzęt Internetu rzeczy (IoT) nadal będzie się utrzymywać. International Data Corporation (IDC) szacuje, że inwestycje na te produkty będą w tym roku stanowić wzrost o ponad 15% w porównaniu z 2018 r. Jeśli tendencja się utrzyma w kolejnych latach, IoT skonsoliduje swoją pozycję rynkową i osiągnie 1 bilion dolarów w 2022 r. – prognozuje IDC.
Szacuje się, że głównymi inwestorami w rozwiązania IoT będą przemysły: motoryzacyjny, meblowy, zabawkarski, lotniczy oraz wytwarzający smartfony, procesy produkcyjne, transport i przemysł narzędziowy.
Dla konsumentów dostęp do danych zmienia sposób, w jaki gromadzą wiedzę na temat statusu gospodarstwa domowego, pojazdów i członków rodziny, a także ich własnego zdrowia i kondycji. Następny rozdział internetu rzeczy właśnie się rozpoczyna – twierdzą eksperci. I dodają, że obserwujemy teraz przechodzenie od cyfrowego postrzegania fizycznego środowiska do pełnej integracji człowieka z otaczającym światem.
Rok 2019 będzie okresem dużych wydatków konsumpcyjnych na domowe gadżety i osobiste usługi wellness. Coraz więcej i głośniej będzie się też mówiło o pojazdach autonomicznych. Inteligentne domy, automatyka domowa i inteligentne urządzenia napędzać będą rozwój tej branży, czyniąc ją najszybciej rozwijającym się sektorem – powiedział przedstawiciel IDC.
Internet rzeczy, w obecnym stanie, jest przestrzenią bardzo podatną na ataki cybernetyczne. Stosowane przez producentów sprzętu domyślne hasła administratora oraz niedbale prowadzone testy bezpieczeństwa są przyczyną potencjalnych zagrożeń, o czym najlepiej wiedzą sami cyberprzestępcy – mówi Mariusz Politowicz, inżynier techniczny Bitdefender z firmy Marken
Ilość ataków hakerskich z wykorzystaniem podatnych na włamania urządzeń internetu rzeczy (IoT) stale rośnie. Experci twierdza, że problem będzie się nasilał, dopóki konsumenci i producenci nie zaczną przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa. Obecnie najpopularniejszymi celami ataków hakerskich są domowe routery oraz urządzenia monitorujące (np.: kamery IP, rejestratory obrazu DVR) i serwery plików NAS. Producenci oraz użytkownicy dopuszczają się licznych zaniedbań, które skrzętnie wykorzystują hakerzy, starając się przejąć kontrolę nad inteligentnymi urządzeniami – dodaje przedstawiciel Bitdefender.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube