Sennheiser Momentum In-Ear Wireless Black

Dobre brzmienie to nie wszystko

Więcej...

Xblitz X5

Wideorejestrator montowany nad lusterkiem

Więcej...

Asustor AS4002T

NAS godny uwagi

Więcej...

Lenovo L27i-28

Prostota i elegancja

Więcej...

SanDisk Ultra USB Typ-C

Mały ale sprawny

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Jak wynika z danych Gemiusa w styczniu 2019 roku niemal 16 proc. komputerów używanych w Polsce działało z systemem Windows 7, zaś  Windows 10 oraz Windows 8.1 miały po 20 proc. udziału
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
54% użytkowników internetu w wieku powyżej 25 lat obawia się włamania na swoje konta w mediach społecznościowych
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

TENDA: 3 proste kroki do zwiększenia wydajności WiFi w domu

3 proste kroki do zwiększenia wydajności WiFi w domu

Jak poprawić WiFi w domu? To pytanie spędza sen z powiek każdemu, kto doświadczył problemów z siecią, np. oglądając serial na Netflixie lub grając online. Podpowiadamy jak to zmienić.

Krok 1 - Zadbaj o swój router
Router to podstawa tworzenia domowej sieci WiFi. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że pozornie błahe rzeczy mogą zakłócać jego sygnał. Zatem to od niego powinniśmy zacząć.
Najważniejszym czynnikiem jest jego lokalizacja. Należy zadbać o to, aby router nie był umiejscowiony bezpośrednio na podłodze. Najlepiej, aby znajdował się w możliwie najbardziej centralnym miejscu domu oraz nieco wyżej od urządzeń, które będą korzystały z przesyłanego sygnału. Należy jednak pamiętać o tym, że wiele obiektów może mieć niekorzystny wpływ na jakość WiFi. Do głównych należą grube ściany, drzwi, a także inne urządzenia elektroniczne np. mikrofalówka lub metalowe obiekty, przykładowo kaloryfer.
Równie ważne jest odpowiednie ustawienie anten. Najczęściej w routerach stosuje się dookólne, którymi możemy operować tak, aby pokierować sygnał tam, gdzie go najbardziej potrzebujemy. Jeśli zależy nam na tym, aby wzmocnić sieć na piętrze, ustawmy anteny pionowo. Jeśli zaś chcemy odpowiednio rozprowadzić sygnał po powierzchni poziomej (np. mieszkania), połóżmy je w takiej samej pozycji. W przypadku, gdy anteny routera są odczepianie, można je wykręcić i spróbować zastosować modele o większej mocy.
Warto również co jakiś czas sprawdzać, czy mamy zainstalowane aktualne oprogramowanie. Największe marki wypuszczają nowe wersje na bieżąco, dzięki czemu ich urządzenia mogą zapewnić maksymalną wydajność.
Krok 2 - Wzmocnij swój Internet repeaterem
Nie zawsze podstawowe metody poprawy jakości WiFi zdają egzamin. Zwłaszcza, gdy nasz router zwyczajnie nie jest w stanie pokryć zasięgiem odpowiedniego obszaru. Wtedy można spróbować zastosować repeater, który odbiera sygnał z routera, przetwarza go i przesyła dalej. Należy pamiętać o jego odpowiednim umiejscowieniu. Najlepiej, gdy znajduje się on w połowie drogi między routerem a urządzeniem, do którego sygnał ma być nadawany. Ma on jednak swoje wady w postaci choćby utraty pożądanej prędkości i siły sygnału.
Krok 3 - Postaw na nowoczesność
Ostatnimi czasy coraz bardziej popularne stają się systemy WiFi w technologii mesh, takie jak Tenda Nova. Pozwalają one na zbudowanie sieci pokrywającej nawet kilkaset metrów kwadratowych. Systemy WiFi mesh składają się z co najmniej dwóch jednostek nadających sygnał, które można poszerzyć o kolejne sztuki, w zależności od tego jak dużą powierzchnię mają obsłużyć. Jednostki łączą się między sobą, tworząc jednolitą sieć, co jest szczególnie ważne, gdy w każdym zakamarku domu lub mieszkania chcemy mieć równie mocny sygnał bez żadnych strat.
Warto również wspomnieć, iż jest to wygodne rozwiązanie dla osób, które nie są biegłe w obsłudze komputerów, gdyż jednostki systemu WiFi Tenda Nova są ze sobą wstępnie sparowane, a ich obsługa odbywa się za pomocą prostej aplikacji.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube