Tribe Gwiezdne wojny Pop Darth Vader

Słuchawki dla fanów Gwiezdnych wojen

Więcej...

Sennheiser IE 800 S

Słuchawki dla smakoszy

Więcej...

Sennheiser GSP 600

Gamingowe słuchawki dla wymagających

Więcej...

Natec Firefly Pro

Lampka inna niż reszta

Więcej...

Sennheiser Momentum Free In-Ear Wireless

Świetne, rewelacyjne, niesamowite

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Recenzja wideorejestratora Vordon DVR-195

  • Opublikowano: niedziela, 16, wrzesień 2018 06:11
  • 16 Wrz

Spis treści

Vordon to nowa marka wśród firm, których produkty trafiły w moje ręce. Na swojej stronie internetowej chwali się obecnością na rynku od 2010 roku, co daje całkiem spory pakiet doświadczeń. Możemy się więc spodziewać, że urządzenia z logo tej firmy będą oferowały to co najlepsze na rynku. Czy tak jest, sprawdziłem biorąc pod lupę wideorejestrator samochodowy DVR-195.

Kamera, o której Wam dziś opowiem należy do „lusterkowców”. Oznacza to, że zarówno obiektyw, jak i wyświetlacz zamontowano w lusterku wstecznym, które najczęściej montujemy nakładając na lustro fabrycznie zainstalowane w samochodzie. Konstrukcyjnie jest ono zbliżone do tego, które jest zamontowane w każdym samochodzie (a przynajmniej w każdym samochodzie osobowym), ale jest odpowiednio większe, by zmieścił się obiektyw i oczywiście mały ekran.

wideorejestrator samochodowy vordon dvr 195 9 20180915 1151880809

Pudełko z wideorejestratorem

DVR-195 dostarczany jest w dużym podłużnym pudełku, w którym oprócz lusterka z kamerą i silikonowych uchwytów mocujących znajduje się przewód zasilający oraz…(UWAGA! Niespodzianka) kamera wsteczna. Ta ostatnia to tak naprawdę mała kostka, wyposażona w długi przewód pozwalający na podłączenie jej do głównego wideorejestratora oraz krótszy, który podłączony do instalacji elektrycznej pojazdu zapewni jej zasilenie.
Główną kamerę zamontowano z lewej strony (patrząc z przodu) lusterka. Umieszczono ją w gnieździe pozwalającym na dostosowanie obiektywu do ustawienia lusterka, tak by rejestrowany obraz obejmował interesujący nas obszar. Po przeciwnej stronie (czyli z prawej) umieszczono głośnik. Pomiędzy nimi, w odległości ok. pięciu centymetrów od bocznych krawędzi zamontowano elastyczne zaczepy na silikonowe uchwyty mocujące lusterko na… lusterku. Aby zabezpieczyć powierzchnię oryginalnego akcesoria samochodowego, producent umieścił na DVR-195 ochraniacze z tworzywa pokrytego gumo podobnym materiałem.

wideorejestrator samochodowy vordon dvr 195 5 20180915 1069886921

Vordon DVR-195

Z przodu znajduje się oczywiście lustro, jego powierzchnia jest znacznie większa od standardowego lusterka wstecznego. Wyświetlacz prezentujący obraz z kamery umieszczono na środku. Pod spodem zlokalizowano sześć przycisków. Powierzchnię każdego z nich pokryto karbami. Niestety. Klawisze podzielono na dwie grupy poprzez różne kierunki karbów. Oprócz tego każdy z przycisków wyposażono w małą ikonę informującą o jego funkcji. O ile efekt wizualny karbowania jest ciekawy i przyciski prezentują się elegancko, o tyle pod kątem funkcjonalnym jest to niewypał. Nie dość, że trudno jest zlokalizować odpowiedni przycisk samym dotykiem, to jeszcze ich oznaczenia giną na tle pofałdowanych powierzchni.

wideorejestrator samochodowy vordon dvr 195 8 20180915 1780819816

Nie najlepszy pomysł z oznakowaniem klawiszy

Na górnej krawędzi umieszczono gniazdo interfejsów. Jest tam port miniUSB, AV IN (do podłączenia tylnej kamery) oraz gniazdo na karty pamięci microSD.
Vordon DVR-195 na pewno prezentuje się bardzo elegancko. Duże lustro z zaznaczonym obszarem wyświetlacza robi wrażenie. Zwłaszcza, że włożono je w srebrną ramkę, którą w dolnej części wyposażono w opisane powyżej przyciski. Całość prezentuje się dobrze i trudno się tu do czegoś przyczepić pod kątem jakościowym. Sprawdźmy więc czy można się przyczepić do specyfikacji technicznej.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube