Tribe Gwiezdne wojny Pop Darth Vader

Słuchawki dla fanów Gwiezdnych wojen

Więcej...

Sennheiser IE 800 S

Słuchawki dla smakoszy

Więcej...

Sennheiser GSP 600

Gamingowe słuchawki dla wymagających

Więcej...

Natec Firefly Pro

Lampka inna niż reszta

Więcej...

Sennheiser Momentum Free In-Ear Wireless

Świetne, rewelacyjne, niesamowite

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test słuchawek AKG K545

  • Opublikowano: środa, 19, marzec 2014 05:30
  • 19 Mar

Spis treści

AKG to jedna z najbardziej rozpoznawanych firm produkujących słuchawki. I jednocześnie jedna z tych, których słuchawki są wielu innym stawiane za wzór. W moje ręce trafił model K545, mogłem więc sam się przekonać, czy dobra opinia jest zasłużona. Oto moja recenzja tych słuchawek.

suchawki akg k545 1 20140318 2006827495

Słuchawki dostarczane są w czarnym opakowaniu z przezroczystą ścianką, dzięki czemu możemy dość dobrze obejrzeć słuchawki zanim zdecydujemy się na ich zakup. Słuchawki są dostępne w kilku wersjach kolorystycznych: białej, czarnej, turkusowej i pomarańczowej. Do mnie trafiła ta pierwsza wersja i muszę przyznać, że w czarnej wytłoczce prezentuje się całkiem ciekawie. Obok słuchawek zobaczymy pozłacaną przejściówkę z jack 3.5 mm na jack 6.5 mm. Pod słuchawkami widać przewód z kontrolerem, przy pomocy którego możemy regulować głośność. Przewód również jest biały, ze srebrną wstawką w kontrolerze i oczywiście pozłacanymi słuchawkami.
Trochę zawiodłem się wyjmując słuchawki z pudełka. Liczyłem na jakiś pokrowiec, który zabezpieczy słuchawki podczas transportu. Zamiast tego znalazłem woreczek z dokumentacja i kolejnym przewodem z kontrolerem. On również ma pozłacane końcówki. Bliższe oględziny pokazały, że pierwszy przewód, ze srebrnymi wstawkami przystosowany jest do współpracy z urządzeniami Apple, natomiast drugi możemy wykorzystać do podłączenia pozostałych urządzeń. Szkoda, że zabrakło zwykłego przewodu, bez kontrolera, za to trochę dłuższego, który pozwoliłby na większą mobilność, gdy używamy słuchawek np. w domu. Dołączone przewody mają długość ok. 120 cm, co w przypadku podłączenia do urządzenia audio w domu, może być krótko.

Za to słuchawki, a w zasadzie ich konstrukcja, mnie nie rozczarowały. Co prawda można mieć zastrzeżenia do pewnych elementów, ale ogólnie rzecz biorąc, jakość wykonania stoi na wysokim poziomie. Zarówno pod kątem wykorzystanych materiałów, jak i wykonania. Projektant dość ciekawie i nowocześnie połączył ze sobą elementy wykonane z tworzywa, stali i aluminium. Nauszniki wykonane z tworzywa wykończone są aluminiowymi kopułkami, które z wyraźnymi okręgami na powierzchni prezentują się elegancko, stylowo. Wnętrze nauszników wymoszczono białym materiałem z namalowaną duża literą L lub R - oznaczającą kanał lewy lub prawy. Gąbka dociskowa ukryta została pod białym skóropodobnym materiałem. Gąbka jest miękka, dzięki czemu nauszniki dobrze przylegają do głowy. Kopułka przymocowana jest do pałąka za pośrednictwem aluminiowego uchwytu. W odróżnieniu do innych słuchawek nie ma tu standardowych widełek, na których mocowane są nauszniki. W przypadku K545 mamy „jednoramienne widełki”, co najlepiej obrazuje poniższe zdjęcie.

suchawki akg k545 6 20140318 1077186209

Niestety, nauszniki nie oferują dużego zakresu ruchów. W zasadzie to jest to ok. 5 stopniu odchylenia od pionu. Trochę lepiej wyglądają możliwości obrotowe w osi pionowej. Nauszniki mogą obrócić się o 90 stopni w jedną stronę i ok. 5 stopni w drugą. Nie jest to wiele. W każdym razie uchwyt ten dość płynnie przechodzi w pałąk, który początkowo obudowany jest tworzywem, by w końcu wynurzyć się z niego w postaci stalowej, szerokiej na 3 cm taśmy, którą od środka wyłożono gąbką ukrytą pod białym skóropodobnym materiałem. Tu mała uwaga, grubość tej gąbki jest niewielka, natomiast to, że pałąk jest szeroki powoduje, że nacisk na głowę wcale nie jest duży. Oczywiście pałąk możemy powiększyć wyciągając stalową taśmę z obudowy na ok. 3 cm.
Przewód podłączamy do lewego nausznika, w którym przygotowano gniazdo. Wtyk mocowany jest sztywno, nie ma luzów, dzięki czemu przekazywanie sygnału audio nie będzie miało zakłóceń. Jak już wcześniej napisałem przewody mają długość 120 cm i są zakończone pozłacanymi wtykami. Są to wtyki proste, które mają metalowe obudowy, wykończone gumą przy styku z izolacją.
Słuchawki K545 wyglądają dość masywnie, trochę surowo, ale nowocześnie. Z drugiej strony biały kolor złamany metalowymi wstawkami nadaje im trochę lekkości. W sumie słuchawki prezentują się efektownie i na pewno przyciągną wzrok. Dzięki szerokiemu pałąkowi ich ciężar bardzo dobrze rozkłada się na głowie, dzięki nacisk na głowę jest optymalny. Miękkie pady zapewniają dobry docisk do głowy, chociaż nie zapewniają idealnej izolacji. Możemy ich używać zarówno w pozycji pionowej (siedząc, stojąc, chodząc), jak i w pozycji leżącej. Tu od razu zaznaczę, że ta ostatnia pozycja może to zależeć od kształtu i wielkości głowy. Zwrócę uwagę na jeszcze jedną rzecz. Pałąk ma mały rozmiar, jeśli więc ktoś ma dużą głowę, będzie rozszerzał go dość mocno. To z kolei spowoduje zmianę położenia nauszników, a ich ograniczony zakres ruchowy spowoduje, że dolna część padów będzie słabiej dociskana niż ich góra. W efekcie powstanie zjawisko „uciekania” dźwięku dołem. Nie jest to wielka wada, niemniej proponuję zwrócić na to uwagę.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube