Tribe Gwiezdne wojny Pop Darth Vader

Słuchawki dla fanów Gwiezdnych wojen

Więcej...

Sennheiser IE 800 S

Słuchawki dla smakoszy

Więcej...

Sennheiser GSP 600

Gamingowe słuchawki dla wymagających

Więcej...

Natec Firefly Pro

Lampka inna niż reszta

Więcej...

Sennheiser Momentum Free In-Ear Wireless

Świetne, rewelacyjne, niesamowite

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test głośnika Bayan Audio Soundbook

  • Opublikowano: środa, 09, kwiecień 2014 10:45
  • 09 Kwi

Spis treści

Bayan Audio to bardzo młoda firma na rynku fonicznym. Założona została w 2011 roku w Wielkiej Brytanii i jej celem wg tego, co napisano na stronie, jest oferowanie urządzeń, które pozwolą każdemu cieszyć się muzyką zawsze i wszędzie. Twórcy tej marki stawiają sobie za cel produkowanie urządzeń z naturalnych materiałów, dzięki czemu ich brzmienie ma mieć wyjątkowy charakter. Sprawdzę to na przykładzie Soundbooka, przenośnego radia FM i głośnika w jednym.

gonik bayan audio soundbook 1 20140409 1805365762

Już na pierwszy rzut oka widać, że Bayan Audio Soundbook to produkt nietuzinkowy. Sztywne opakowanie, z jednej strony ma rysunek przybliżający urządzenie, z drugiej specyfikację w kilku językach. Tradycyjnie polskiego tam zabrakło. Na pewno jednak pudełko dobrze chroni swoją zawartość. Wewnątrz opakowania, w specjalnej przegrodzie umieszczono Soundbooka, a obok niego w specjalnym schowku uniwersalny zasilacz USB przystosowany do współpracy z różnymi standardami sieci elektrycznej. Dodatkowo znajdziemy tam przewód audio zakończony z dwóch stron pozłacanymi wtykami jack 3.5mm.

Soundbook to małe (ale ciężkie) urządzenie, które „ubrano” w sztywny pokrowiec z materiału. Czarny materiał na zewnątrz i pomarańczowe, skórzane wykończenie od środka, w połączeniu z pomarańczową nicią szwu, wygląda elegancko. Bok w kształcie równoległoboku i podnoszona klapa pokrowca powodują, że głośnik wygląda jak lekko sfatygowana książka. Niestety, pochylona obudowa sprawia, że nie da się postawić radia w prosty sposób na biurku chyba, że … zawiniemy pod spód klapkę pokrowca. Tylko w takiej sytuacji radio stoi stabilnie, ale też taki był zamiar projektanta. Dodam, że klapkę wyposażono w magnes, który szczelnie dociska ją do obudowy urządzenia.

gonik bayan audio soundbook 5 20140409 1351517772

Obudowę wykonano z aluminium, którego chłód jest wyraźnie wyczuwalny. Z kolei materiał pokrowca jest sztywny, chropowaty, niezbyt przyjemny w dotyku. Górna powierzchnia radia została wyposażona w przyciski sterujące: przycisk zasilania i otaczające go po bokach przyciski pozwalające na zmianę częstotliwości – przyciśnięcie zmienia częstotliwość o 0.1Hz, przytrzymanie powoduje automatyczne przeszukanie pasma - oraz regulujące głośność. Pod przyciskami umieszczono małe diody świetlne, które pokazują poziom głośności. Wszystkie klawisze mają wklęsłą powierzchnię, dzięki czemu można je łatwo zlokalizować nie patrząc na Soundbooka. Mają niewielki skok, dzięki czemu już lekkie naciśnięcie powoduje odpowiednią akcję.

Po podniesieniu klapki zobaczymy czarną siatkę z tworzywa, pod którą ukrywają się przetworniki. Na środku znajduje się koło o średnicy około 4 cm. W prawym dolnym rogu pod siatką umieszczono czterocyfrowy wyświetlacz, który pokazuje tryb pracy urządzenia oraz częstotliwość fal radiowych. Z tyłu urządzenia znajduje się wycięcie w pokrowcu, odsłania ono kolejną siatkę, pod którą ukrywa się kolejny przetwornik. W prawym dolnym rogu umieszczono gniazda: miniUSB oraz audio wejściowe i wyjściowe. Przy pomocy portu miniUSB ładujemy akumulator radia.

gonik bayan audio soundbook 6 20140409 1358790907

Soundbook wygląda elegancko. Jest mały, ale nie ma, co liczyć na to, że zmieści się w kieszeni. Wbudowany akumulator i przetworniki mają niestety wpływ na wagę, daje się ona odczuć. Niestety, po kilku dniach użytkowania pokrowiec, chroniący urządzenie, który wcześniej zyskał moją sympatię, okazał się mało wytrzymały na otoczenie. Materiał bardzo chętnie „przygarniał” wszelkiego rodzaju pyłki, kłaczki, itp. Z czasem ładnie wyglądający materiał traci swoją świeżość i cały urok pryska. Mimo wszystko jednak Soundbook cały czas jest elegancki. Na pewno nie jednej osobie się spodoba.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube