foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Spis treści

Phiaton nie jest tak znaną marką jak AKG czy Sennheiser, chociaż miłośnicy dobrego brzmienia rozpoznają już produkty z logo tej firmy wiedząc, że można się po nich spodziewać dobrej muzyki. I dobrego wykonania. W moje ręce wpadł model MS500, o którym dziś opowiem. 

phiaton-ms500

Słuchawki są nietypowe. I to pod kilkoma względami. Zanim jednak opowiem dlaczego, powiem co dostajemy w zestawie. Oprócz głównego bohatera, w pudełku znajduje się pokrowiec, pozłacaną przejściówkę z jack 3.5mm na jack 6.5 mm, przewód słuchawkowy zakończony kątową i prostą wtyczką Jack 3.5 mm oraz przewód do telefonu z takimi samymi końcówkami. Długość obu przewodów wynosi 120 cm. Różnica pomiędzy nimi polega na tym, że wersja telefoniczna posiada w odległości ok. 10 cm od jednego z końców kontroler, z wbudowanym mikrofonem i przyciskiem, przy pomocy którego możemy rozpoczynać i kończyć rozmowy telefoniczne. Końcówki stylizowane są na srebrne, ich obudowy pokryto nacięciami w tzw. jodełkę, dzięki czemu łatwo jest je chwycić i wyciągnąć z gniazda. Niestety, samych wtyków nie pokryto warstwą złota. Czerwone przewody nie dość, że ładnie się prezentują ze srebrnymi końcówkami, to jeszcze zabezpieczone materiałowym oplotem zapewniają dobrą wytrzymałość. I się nie plączą, co dla wielu osób może być dość ważne.

suchawki phiaton ms500 bridge 8 20140709 1989176345

Charakterystyczną cechą tych Phiatonów jest nowoczesny wygląd. Nie ma tu okrągłych czy owalnych nauszników i pałąka zbudowanego z płaskiej taśmy. Tu nauszniki są trójkątne, z wierzchołkiem skierowanym w dół. Płaskie kopułki w czarnym matowym kolorze płynnie przechodzą w grube poduszki wykonane z miękkiej, gładkiej skóry. Nauszniki zamontowano na lekko wygiętych okrągłych prowadnicach aluminiowych, na których przesuwają się w górę i dół. W ten sposób mamy możliwość zwiększenia rozmiaru pałąka. Nausznik ma niewielką możliwość ruchu w obu osiach, dzięki czemu może się wygodnie dopasować do kształtu głowy. Z kolei przegub zamontowany w miejscu połączenia nauszników z pałąkiem pozwala na schowanie ich do środka. W efekcie zmniejsza się rozmiar słuchawek. Listwę pałąka schowano w skórzanej osłonie, która od środka wyposażona jest w niewielką warstwę gąbki.
Kolejną charakterystyczną cechą tych słuchawek jest sposób podłączenia przewodu. Gniazda umieszczone są w prowadnicach, na których zamontowano nauszniki. Przewód możemy podłączyć zarówno z lewej, jak i z prawej strony.

suchawki phiaton ms500 bridge 21 20140709 1746808402

Dołączony w zestawie pokrowiec wygląda równie dobrze. Uszyto go ze sztucznej skóry, którą w środku wyposażono w kieszeń na przewody. Trudno przyczepić się tutaj do jakości, wszystko jest dobrze spasowane, wygląda solidnie a przez nietypowy wygląd, również ciekawie. Połączenie czarnego, matowego tworzywa ze srebrnym aluminium i czerwonym kolorem przewodu, tworzy ładny efekt kolorystyczny.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube