foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Spis treści

Firma Kingston znana jest głównie z pendrivów, pamięci i kart pamięci. Mało kto kojarzy tę firmę z akcesoriami dla graczy. Być może po tej recenzji zmieni się to i więcej ludzi zacznie postrzegać tego producenta również jako dostawcę innych urządzeń. Dziś przedstawię Wam recenzję słuchawek HyperX Cloud pochodzących z katalogu produktów Kingstona.

suchawki kingston hyperx cloud 1 20140801 1102298989 suchawki kingston hyperx cloud 2 20140801 1979377763

HyperX to marka stworzona dla graczy. Pod jej szyldem zawodnicy walczą o zwycięstwo w różnych turniejach, w których oprócz umiejętności liczy się również sprzęt, na jakim walczy się o laur zwycięzcy. Podobnie, jak w przypadku innych producentów sprzętu gamingowego, tak i tu liczy się nie tylko jakość, ale i ergonomia. Bardzo często gracze spędzają przed komputerem wiele godzin tak, więc dedykowany im sprzęt musi być wygodny w użyciu. Dlatego też zdziwiłem się, kiedy wziąłem do ręki opakowanie z HyperX Cloud. Waży ono całkiem sporo.
Jak na opakowanie sprzętu dla graczy przystało, pudełko jest utrzymane w ciemnych barwach. Na przedniej stronie umieszczono grafikę prezentującą czarno-białe słuchawki z mikrofonem na elastycznym pałąku. Obok grafiki umieszczono cztery najważniejsze cechy XyperX Cloud. Wśród nich znalazła się informacja o tym, że słuchawki zaprojektowano w Szwecji (to jest faktycznie bardzo istotna informacja). Z tyłu umieszczono kolejną grafikę z zaznaczonymi poszczególnymi elementami słuchawek. Najważniejsze jednak informacje umieszczono na jednym z boków:
- 53 mm przetworniki
- aluminiowa obudowa
- dołączany mikrofon
- wymienne wkładki nauszników (welurowe)

suchawki kingston hyperx cloud 5 20140801 1301666153

Jakby nie patrzeć, opakowanie prezentuje się imponująco. Po jego otwarciu wyjaśniła się sprawa wagi. Sporą część ciężaru przejęło na siebie duże, sztywne pudełko, w którym schowano słuchawki oraz dołączone akcesoria. A akcesoriów jest niemało. Mamy pokrowiec, dołączany mikrofon, przedłużacz o długości 2 metrów, zapasowy zestaw welurowych podkładek do nauszników, moduł sterujący z przewodem o długości 1 metra, adapter samolotowy, rozdzielacz zestawu słuchawkowego i w końcu wtyczka mikrofonu. Pokrowiec wykonano z siatki, która od wewnętrznej strony wyłożona jest cienką warstwą pianki neoprenowej. Na jej boku umieszczono dodatkową kieszeń zamykaną na rzep, na akcesoria. Wszystkie końcówki są pozłacane i oczywiście jest to jack 3.5 mm.
Wizualnie słuchawki prezentują się bardzo dobrze. Czarne kopułki z logu HyperX dobrze komponują się z białymi bokami nauszników. Te ostatnie przymocowane są do pałąka za pomocą aluminiowych widełek, które pozwalają na niewielki tylko ruch – ok. 30 stopni od pionu. Poduszki nauszników wykonano z gąbki ukrytej pod skóropodobnym materiałem. Co ciekawe, również ich wnętrze zakrywające przetworniki schowano pod czarną gabką. Z kopułek wyprowadzono czarne, cienkie przewody w oplocie – przenoszą one sygnał z lewego nausznika do prawego. Jak już się domyśliliście przewód audio podłączony jest do lewego nausznika. Miejsce wprowadzenia do obudowy wzmocniono gumowym tworzywem. Tuż obok przewodu zlokalizowano gniazdo mikrofonu. Jest ono zaślepione gumową zatyczką, która niestety w żaden sposób nie jest przymocowana do obudowy. Może się zgubić, dlatego uważajcie na nią. I tak zaliczam to jednak na plus producentowi, że o czymś takim pomyślał. Nie przypominam sobie słuchawek, które mając odłączany mikrofon, miałyby jednocześnie jego gniazdo chronione jakąś osłoną. Mikrofon zamocowany na elastycznym ramieniu zaopatrzony jest w osłonę tłumiąca szumy. Jego przewód ukryty jest w twardej, wytrzymałej a jednocześnie elastycznej osłonie z tworzywa. Miejsce usytuowania mikrofonu możemy ustawić w dowolny sposób, osłona przewodu nie sprężynuje, nie musimy się siłować z mikrofonem chcąc ustawić go na miejscu, które to nam, a nie jemu odpowiada. A czasem zdarzają się takie modele słuchawek.

suchawki kingston hyperx cloud 16 20140801 2008988427 suchawki kingston hyperx cloud 21 20140801 1989445936

Widełki, na których zamocowano nauszniki wprowadzone są do pałąka, który wykonano z połączenia tworzywa i skóropodobnego materiału. Taśma stalowa wykorzystana do konstrukcji pałąka jest bardzo elastyczna, słuchawki możemy bardzo mocno rozciągnąć – nawet do pozycji, gdy nauszniki leżą prawie w jednej linii. To oznacza, że słuchawki nie będą uciskać głowy. Na wierzchu materiału, którym wykończono pałąk wyszyto logo producenta, natomiast miejsca połączenia materiału zszyto białą nicią. Bardzo dobrze się to komponuje z biało czarnymi kopułkami. Pałąk umożliwia rozsunięcie słuchawek na ok. 2 cm z każdej strony.
Przewód, którym podłączamy się do komputera lub kontrolera ma długość 1 metra i chroniony jest plecionką z materiału. Końcówki, jak już pisałem, to wtyki typu jack 3.5 mm, oczywiście pozłacane. Już na pierwszy rzut oka widać, że jest to profesjonalna robota, przygotowana dla profesjonalnych graczy.
Jak wspomniałem powyżej, do naszej dyspozycji oddano szereg akcesoriów. Nie będę omawiał każdego kabelka, zatrzymam się jedynie na chwilę przy module sterującym. Jest to mała kostka o wymiarach ok. 3 cm na 6 cm z dołączonym do niej przewodem. Tak jak pozostałe kabelki, jest to przewód w oplocie z materiału zakończony pozłacanymi wtykami jack 3.5 mm. Kontroler wykonano z miękkiego w dotyku, gumo podobnego tworzywa. Na jego bokach umieszczono przełącznik wyłączający mikrofon oraz pokrętło potencjometru, przy pomocy którego możemy regulować głośność. Na dolnej powierzchni umieszczono duży przycisk, który umożliwia odbieranie i kończenie rozmów telefonicznych z urządzenia mobilnego – smartfonu, tabletu itp.

suchawki kingston hyperx cloud 9 20140801 1434708271 suchawki kingston hyperx cloud 10 20140801 1065482000

Trochę dziwi wykorzystanie analogowego potencjometra, którym musimy kręcić by zmienić głośność. W dzisiejszych czasach, gdy króluje cyfryzacja tego typu rozwiązania są już bardzo rzadkie. Na pewno rozwiązania powszechnie dziś stosowane, a więc przyciskowe kontrolery głosu, są trwalsze od potencjometrów. Za to chyba mniej precyzyjne. Trochę też dziwi propozycja kontrolera z własnym tak długim przewodem. Jeśli słuchawki mają swój przewód o długości metra, do którego podłączymy kontroler, to wyjdzie na to, że będzie on zwisał około metra poniżej głowy. I jeszcze zostanie nam kolejny metrowy odcinek, na końcu którego znajdzie się dopiero smartfon. Krótko mówiąc będziemy mieli nadmiar przewodów. Możemy oczywiście je zwinąć, ale nie będzie to wyglądało zbyt elegancko, a poza tym i tak będzie nam wisieć na przewodzie całkiem solidna kostka kontrolera. Oczywiście możemy nie korzystać z tego kontrolera i sterować odtwarzaną muzyką przy pomocy smartfona czy tabletu.

suchawki kingston hyperx cloud 31 20140801 1242943847

Na pewno nie można Kingstonowi odmówić jednego – jakości wykonania. Widać, że projektant przyłożył się do pracy, a producent zadbał o bogaty zestaw akcesoriów. Jakość materiałów wykorzystana w HyperX Cloud jest bez zarzutu. Można się trochę czepiać białego tworzywa nauszników, które bardzo chętnie przygarnia wszelkie pyłki, ale jest też wersja czarna tych słuchawek, na której takich pyłków nie widać. Elementy konstrukcji są ze sobą łączone przy pomocy śrub, nic jednak nie trzeszczy - wszystko jest dobrze spasowane.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube