Rapoo V280

Ciekawa mysz dla graczy

Więcej...

JBL Inspire 700 for Women

Słuchawki stworzone specjalnie dla kobiet

Więcej...

Navitel DVR MSR700

Mała, ale sprawna kamera samochodowa

Więcej...

Genesis GX58

Mysz dla snajperów

Więcej...

Asustor AS3204T

Skromny ale potężny NAS

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test słuchawek Somic G932

 • Opublikowano: środa, 21, grudzień 2016 06:08
 • 21 Gru

Słuchawki firmy Somic gościły u mnie już dwa razy. Raz byłem z nic zadowolony, a raz... cóż, nie spełniły moich oczekiwań. Wszyscy jednak znamy przysłowie: "Do trzech razy sztuka", a że do mnie trafił właśnie trzeci model słuchawek tej chińskiej firmy, to daję jej trzecią szansę. I oczywiście dzielę się swoimi wrażeniami.

Opakowanie Somic G932, bo takie słuchawki dziś recenzuję, nie różni się od tego, z czym miałem do czynienia w przypadku pozostałych modeli. Opakowanie utrzymane jest w tej samej, charakterystycznej dla akcesoriów dla graczy, konwencji. Ciemno czerwone barwy zostały skomponowane z grafiką przedstawiającą G932. Podobnie jak model G927, który już testowałem, tak i G932 oferuje dźwięk przestrzenny 7.1. I podobnie jak tamte słuchawki, tak i te są reklamowane przez członka zawodowej drużyny sportowej DouYoTV sponsorowanej przez chińskiego producenta. Na odwrocie pudełka oprócz zdjęcia całego zespołu, możemy zobaczyć kolejną grafikę prezentującą słuchawki oraz specyfikację techniczną. Wszędzie też rzucają się w oczy chińskie znaczki - niezrozumiałe dla większości z nas.

suchawki somic g932 11 20161220 1259751077

Opakowanie Somic G932

Konstrukcja

Somic G932, jak na model dedykowany graczom przystało ma długi sznur w oplocie z materiału. Nie ma jednak, co w przypadku tej grupy akcesoriów jest rzadko spotykane, pozłacanej wtyczki USB. Przypomnę, że złocona powierzchnia ma zapewnić lepszą przewodność, a więc i lepsze odzwierciedlenie dźwięku. Na przewodzie, w odległości ok. 50 cm od nauszników umieszczono kontroler, przy pomocy którego sterujemy nie tylko głośnością i mikrofonem, ale i podświetleniem. Poziom dźwięku regulujemy dużym pokrętłem zamontowanym w 2/3 wysokości kontrolera. Jest ono tak zamontowane, że jego część wystaje zarówno z lewej, jak i z prawej strony. Bardzo wygodnie się nim posługuje. Z kolei mikrofon i podświetlenie mają stany zero jedynkowe - wciśnięcie włącza, kolejne wciśnięcie wyłącza. Jednak pomimo ciekawego rozwiązania regulatora dźwięku, cały ten kontroler wygląda "niskobudżetowo". I nie pomaga mu solidne wyprowadzenie przewodu zabezpieczone miękkim tworzywem. Dużą "zasługę" takiego odbioru przypisuję materiałowi, z którego wykonano ten element. Czuć w dotyku, że jest to tani materiał.

suchawki somic g932 2 20161220 1740745612

Kontroler

Tradycyjnie przewód został przyłączony do lewego nausznika. Również tutaj producent zadbał o bezpieczne (czyli trwałe) wyprowadzenie kabelka. Na uwagę zasługują ciekawie wykonane okrągłe nauszniki. Kopułki mają użebrowanie, pod którym znajduje się siatka mesh z tworzywa, pod którą z kolei znajduje się matowa osłona zakrywająca przetworniki i podświetlenie. Światło emitowane przez słuchawki jest pomarańczowe, co jest zasługą koloru tworzywa, pod którym umieszczono źródło światła. Nauszniki połączono z pałąkiem przegubem, który pozwala na niewielki ruch, tylko tyle by gąbka dopasowała się do kształtu głowy. Na pałąku umieszczono małe logo producenta, szkoda że nikt nie pomyślał o jego podświetleniu.
Gąbka nauszników w mojej opinii ma średnią twardość. Zapewnia dobry docisk, nauszniki nie naciskają na uszy, chociaż jak na mój gust mogłyby być odrobinę większe. Na pewno jednak zapewniają dobrą separację od otoczenia. Ani my nie słyszymy co się dzieje na zewnątrz, ani naszej muzyki nikt nie słyszy. I są wygodne. Pałąk, podobnie jak w przypadku Somic G95X, wykonano z dwóch elastycznych drutów, pod którymi zamocowano "spadochron", czyli miękką opaskę na głowę, która zamocowana na elastycznych linkach zapewnia utrzymanie słuchawek na odpowiednim miejscu.

suchawki somic g932 5 20161220 1859730912

Mikrofon na cienkim ramieniu

Lewy nausznik wyposażono w mikrofon i to niestety, obok kontrolera kolejny słaby element tych słuchawek. Mikrofon zamontowano na cienkim przewodzie wysuwanym z wnętrza nausznika. Pomimo tego, że przewód mikrofonowy zabezpieczono sztywną otuliną, to jednak sprawia on wrażenie delikatnego. Nie utrzymuje również pozycji, na której chcielibyśmy go zostawić. Z kolei wyciąganie go i wkładanie do nausznika... moja Syberia v2 po 5-ciu latach użytkowania robi to ciszej i płynniej.
Somic G932 to bardzo nierówne konstrukcyjnie słuchawki. Z jednej strony mają ciekawy design, z drugiej natomiast kontroler i mikrofon psują cały urok, jaki z daleka roztacza to akcesorium. Warto też zaznaczyć, że nie należą one do lekkich. Miałem już do czynienia ze słuchawkami, które miały podobnej (lub nawet większe) przetworniki, a były znacznie lżejsze.


Specyfikacja

Mam nadzieję, że specyfikacja poprawi to dotychczasowe nie najlepsze wrażenie. Sprawdźmy.

 • Konstrukcja: wokółuszna, zamknięta
 • Pasmo przenoszenia słuchawek: 20 - 20000 Hz
 • Impedancja: 32 Ω
 • Dynamika (SPL): 105 dB
 • Przetwornik: dynamiczny, 50mm
 • Podłączenie: USB-A
 • Waga: 405g
 • Typ mikrofonu: z redukcją szumów
 • Czułość mikrofonu: 47 dB

suchawki somic g932 8 20161220 1524947791

Słuchawki Somic G932

Jak widać Somic G932 obsługują standardowy zakres częstotliwości. Również impedancja nie różni się od innych modeli tej klasy. Duże, 50 milimetrowe przetworniki oferują całkiem sporą dynamikę. Potrafią też uderzyć po uszach, dlatego uważajcie gdy będziecie podkręcać głośność.
Słuchawki nie należą do lekkich, zakładając je na głowę wkładamy na nią ciężar prawie 0.5 kg. Nie dla każdego będzie to wygodne. Dodam jeszcze, że mikrofon ma dość sporą czułość. Większą niż mikrofon zastosowany w testowanym ostatnio przeze mnie modelu G927.


No to doszliśmy do brzmienia.

Po analizie konstrukcji oraz specyfikacji, chciałbym powiedzieć dobre słowo na temat brzmienia. Niestety, i tu nie jest najlepiej. Na tle dotychczasowych przedstawicieli Somic G95x i G927 ten model wypada najsłabiej. Wszystko przez to, że bas, w moim odczuciu, jest tu szczątkowy. Istnieje, jest zauważalny, ale trzyma się w tle, jest zdominowany przez pozostałe pasma, z czego soprany są najbardziej aktywne. Dość dobrze wypunktowane są talerze, słychać je wyraźnie, ostro, ale już bębny: centralny, werble, tom-tomy itp. są słabsze, wycofane. Jakby mniej ambitne.
Całe brzmienie jest płytkie i chłodne. Brakuje w nim mocnego kopa, dźwięku który nadałby wyrazistości całej muzyce generowanej przez te słuchawki. Stonowane dźwięki wydobywające się z nich nie poruszają niestety muzycznej strony mej duszy.

suchawki somic g932 10 20161220 1552828446

Podświetlone słuchawki

Pomimo tego, że słuchawki mają możliwość generowania dźwięku w trybie 7.1, budowana przez nie wirtualna scena jest dość płytka. Tradycyjnie, nie ma problemu z rozróżnieniem dźwięku, separacja jest dobra, ale wszystkie instrumenty są ściśnięte. Tak naprawdę muzyka nie ma miejsca by rozwinąć swoje skrzydła i porwać słuchającego swoimi falami. Szkoda.
To wszystko przekłada się na dźwięki w grach. Są one płaskie, mało wyraziste. Efekty w rodzaju strzałów, wybuchów itp. nie brzmią źle, ale też nie rzucają na kolana.

suchawki somic g932 14 20161220 1844311785

Miękka opaska przytrzymująca słuchawki na głowie

Jeśli chodzi o mikrofon, to niestety pomimo dużej czułości trzeba było mówić dość głośno, by rozmówcy po drugiej stronie łącza mogli mnie wyraźnie słyszeć. Tak jak wcześniej wspominałem, ramię na którym jest on zamontowany jest na tyle sprężynujące, że w pewnym zakresie ruchów niechętnie utrzymuje pozycję, na której chcemy go ustawić. Niemniej, można z niego korzystać rozmawiając za pośrednictwem Skypa, Teamspeaka itp. komunikatorów. Trzeba tylko trochę głośniej mówić. Szumów i zakłóceń nie zaobserwowałem.


Oprogramowanie

Jak każde słuchawki dla graczy, tak i te mają oprogramowanie, które nimi zarządza. W pudełku, w komplecie z G932 znajduje się płytka ze sterownikami. To samo oprogramowanie można pobrać ze strony producenta. I tu niestety mały zgrzyt. Płytka nie została odczytana przez moje napędy optyczne (pech!) a sterowniki ściągnięte ze strony producenta, które podczas instalacji "krzyczały" o podłączenie słuchawek, niestety nie chciały ich rozpoznać. Jest to o tyle dziwne, że Windows bez problemów zainstalował swoje drivery i pozwolił korzystać z tych słuchawek. On, je widział. Testy przeprowadzałem pod Windows 7 (platformę testową znajdziecie na dole strony).
Nie oznacza to jednak, że oprogramowanie nie działa. Zaciekawiony moim przypadkiem poszperałem w Internecie i chociaż nie ma dużej ilości testów tych słuchawek, udało mi się znaleźć jeden, w którym były zrzuty ekranowe z aplikacji do konfiguracji G932. Cóż... nie różniły się one niczym od tego z czym miałem do czynienia w przypadku Somic G927 i Somic G95x. Dlatego, poniżej zamieszczam Wam opis tej aplikacji z recenzji jednego z powyższych modeli.

capture 001 04112016 093655

capture 001 04112016 100734

capture 002 04112016 100742

capture 003 04112016 100750

Zrzuty ekranowe z programu do konfiguracji słuchawek

Program podczas instalacji wykrywa obecność słuchawek (i z tym miałem problem, moich nie widział i nie chciał dalej przejść) i automatycznie dobiera odpowiednią wersję sterowników do systemu. Po instalacji widać okno pozwalające na sterowanie dźwiękiem, które... jest bardzo podobne do okna aplikacji sterującej słuchawkami Ravcore Supersonic 7.1Gaming Headset. Jeśli porównacie sobie zrzuty ekranowe z obu aplikacji doszukacie się podobieństw, które jednoznacznie wskażą, że autorem obu programów był ten sam człowiek lub zespół. Nie są to jednak programy identyczne, w przypadku wersji dla Somic jest trochę więcej opcji do wyboru. W każdym razie program pozwala sterować zarówno słuchawkami, jak i głośnikami podłączonymi do komputera. Możliwości programu widać na zamieszczonych poniżej zrzutach ekranowych.

capture 004 04112016 094319

capture 006 04112016 094344

Zrzuty ekranowe programu do konfiguracji słuchawek

W oknie aplikacji po lewej stronie mamy ikony głośnika, słuchawek, mikrofonu oraz wyjścia S/PDF-out. Wybranie jednej z tych opcji powoduje przełączenie się głównego okna na opcje ustawień dźwięku dla danego interfejsu. Więcej opcji do ustawienia - a jest ich sporo - uzyskujemy klikając na każdej z ikon prawym przyciskiem myszki. Otworzy się podręczne menu, które udostępni bogaty zasób opcji konfiguracyjnych. W górnej części okna przygotowano pasek, który wyświetla parametry sygnału audio - częstotliwość, liczbę kanałów itp. oraz profile, które możemy zdefiniować dla gier, muzyki, filmów itp. Przy pomocy dodatkowych opcji możemy uruchomić equalizer i zmienić brzmienie muzyki. Możemy też skorzystać z predefiniowanych profili zmieniających charakter muzyki na bardziej taneczny, jazzowy, metalowy itp. Inną opcją są efekty dźwiękowe środowiska, pozwalające zasymulować otoczenie jakbyśmy byli pod wodą, w górach, w amfiteatrze itp. Dostępnych opcji jest naprawdę sporo.

capture 003 04112016 094255

Opcje dostępne w menu podręcznym

Możemy też zmienić ustawienie wirtualnych głośników zmieniając ich położenie oddalając, przysuwając lub przesuwając je w bok. Producent ograniczył nas w tym miejscu narzucając granice przysuwania i oddalania, nic jednak nie stoi na przeszkodzie by np. wszystkie głośniki ustawić z przodu lub jednego boku (pytanie oczywiście po co, ale jest taka możliwość). Do naszej dyspozycji oddano też efekty Xear (Audio Brilliant, Dynamic Bass, Smart Volume, Surround Max i Voice Clarity), które z jednej strony modyfikują brzmienie, z drugiej czynią je "czystszym", pozbawionym szumów i niechcianych dźwięków.
Zrzuty ekranowe programu do konfiguracji słuchawek
Z kolei w przypadku mikrofonu możemy dodać echo lub zamienić swój głos w głos kobiety, miłego zwierzątka lub głęboki donośny głos wydobywający się z gardzieli dużego stwora. Od razu zaznaczę, że ikony nie oddają wiernie tego co robią z naszym głosem, chociaż dają trochę zabawy. Szkoda, że producent nie rozszerzył tych modyfikacji głosowych na np. mowę krasnoludów, ogrów czy elfów.
Reasumując - oprogramowanie daje sporo możliwości i... zabawy.


Podsumowanie

Niestety, Somic "nie wykorzystał" trzeciej szansy, jaką ode mnie otrzymał. Oczywiście trochę tu żartuję, bo zawsze może się zdarzyć problem z płytką (chociaż już kwestia sterowników ściągniętych ze strony producenta i problemów z nimi jest trochę niezrozumiała), niemniej pod kątem zarówno wykonania, jak i jakości dźwięku ten model wypadł najsłabiej. Ma on ciekawe rozwiązania, bo np. kontroler czy konstrukcja nauszników podoba mi się, ale już jakość wykonania tego samego kontrolera czy mikrofonu, nie przypadła mi do gustu. Tym samym, przykro Somic, nie polecę tego modelu Twoich słuchawek. Szkoda, bo wizualnie prezentują się ciekawie.
Jeśli jednak już ktoś z Was zdecyduje się na ich zakup, ich cena na dzień pisania recenzji wynosi 299 złotych.

suchawki somic g932 9 20161220 1945454041

Nauszniki wyglądają ciekawie

Plusy Minusy

ciekawy wygląd
wygodny kontroler

niska jakośc materiału kontrolera
mało wygodny w użyciu mikrofon
problem z oprogramowaniem
cena

Moja ocena:

robot blogotech ocena 3

Platforma testowa:

Powyższe testy wykonałem korzystając z komputera Dell Vostro w konfiguracji:

 cpu2  grafika  pamięć  wifi  system
 Procesor  Karta graficzna  Pamięć RAM  WiFi  System operacyjny
 Intel Core i5-3210M CPU @2.50 GHz 2.50 GHz Intel HD Graphics 4000 8 GB   Intel Centrino Wireless N2230  Windows 7 64-bit

 

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube