ZOTAC Zbox PI225 pico

Komputer kieszonkowy

Więcej...

PocketBook InkPad 3

Nowy czytnik PocketBoook

Więcej...

Philips 245C

Ultra cienki monitor

Więcej...

MyKronoz ZeFit 4HR

Wodoodporna opaska z dużymi możliwościami

Więcej...

Rapoo V210

Mała, sprytna mysz dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test słuchawek Genesis Neon 350

  • Opublikowano: środa, 12, lipiec 2017 08:03
  • 12 Lip

Na rynku jest duża liczba producentów akcesoriów dla graczy. Są wśród nich tak znane marki jak Razer czy Steelseries, jest też jednak sporo mniej znanych, niedawno powstałych albo takich, które ze swoją ofertą chcą trafić do graczy, których nie stać na topowe myszki, słuchawki itp. Do której grupy należy Genesis? Spróbuję odpowiedzieć na to pytanie recenzując jedne z najnowszych słuchawek tej firmy - Neon 350.

Nazwa sugeruje, że słuchawki będą świecić neonami rozświetlając półmrok jaki najczęściej panuje w pokoju gracza. Przeczy temu jednak pudełko, które utrzymane jest w konwencji promowanej przez producenta już od dawna. Ciemne barwy poprzetykane są czerwienią, która nadaje pudełku charakterystyczny dla akcesoriów gamingowych charakter. Tradycyjnie umieszczona grafika prezentuje słuchawki wskazując czego możemy się spodziewać po wyjęciu ich z obudowy. Z drugiej strony znajduje się skrócona specyfikacja oraz główne cechy (wymienione w kilku językach) słuchawek. Dowiemy się z nich, że oprócz mikrofonu i podświetlenia Neon 350 wyposażono również w mechanizm wibracji.

suchawki genesys neon 350 1 20170711 1141209478

Opakowanie słuchawek

Przyznam, że to co znalazłem w środku opakowania trochę mnie rozczarowało. Nie chodzi mi o zawartość, bo to co najważniejsze, czyli słuchawki, znalazły swoje miejsce w środku, ale o sposób ich "podania". Wewnątrz kolorowego opakowania znajduje się szare pudełko, w którym na szarym wyprofilowaniu umieszczono Neon 350. Przyznam, że jak na pierwsze wrażenie, które robi opakowanie, to drugie gdy je otwieramy i wyciągamy szary karton, jest już znacznie gorsze. Rozumiem potrzebę ekologicznego podejścia do produkcji, niemniej wrażenie pozostaje wrażeniem. Oprócz słuchawek w środku znalazłem również krótką instrukcję oraz zestaw naklejek z logo producenta.

suchawki genesys neon 350 2 20170711 1404908270

To jest w środku pudełka

Konstrukcja

Za to słuchawki.. znów powiem o pierwszym wrażeniu - jest jak najbardziej pozytywne. Od razu widać, że konstrukcja jest solidna i przede wszystkim ciekawa. Pałąk wykonano ze sprężynujących prętów, pod którymi umieszczono elastyczną, miękka opaskę. Zamocowano ją na plastikowej taśmie, która przechodzi przez jej środek. Jej potencjalną wadą (czy jest to wada okaże się w czasie testów praktycznych) jest niewielka grubość. Może to powodować dyskomfort w czasie gry, ale czy tak będzie dowiecie się za chwilę.
Nauszniki zamontowano na stałe do pałąka. Grube plastikowe łączenia obu części uniemożliwiają jakikolwiek ich ruch. Od razu też widać, że konstrukcja jest skręcana. Tak więc jedyną możliwością dopasowania słuchawek do kształtu głowy jest dopasowanie się padów. Są one duże i miękkie, jest więc na to spora szansa. Poprzez czerwony pierścień łamiący wszechobecną czerń łączą się one z korpusem nauszników. Ich kopułki są najciekawszym elementem całego akcesorium. Ciężko opisać ich nieregularny kształt, powiem jednak, że wykończono je szarym elementem w kształcie spłaszczonego sześciokąta. Cztery małe śruby mocujące go do reszty konstrukcji w połączeniu z użebrowaniem skierowanym do tyłu powoduje, że całość wygląda jak dysza jakiegoś silnika. Wrażenie to potęgują wycięcia w pozostałej części kopułki nadające ich dynamicznego, agresywnego charakteru. W środku szarego elementu umieszczono podświetlane logo. Również wylot "dysz" jest podświetlony, dzięki czemu całość nabiera dodatkowego "smaczku".

suchawki genesys neon 350 3 20170711 1076055500

Genesis Neon 350

Lewy nausznik wyposażono w mikrofon. Zamontowano go na grubym, elastycznym przewodzie, który zachowuje pozycję, w której go ustawimy. Jest to coś co odróżnia Neon 350 od wielu innych modeli, w których mikrofony pomimo tego, że są również zamontowane na elastycznych wysięgnikach, to jednak nie zawsze zachowują swoją pozycję. Tu ten problem nie występuje. Jest to o tyle ciekawe, że Genesis zabezpieczył przewód mikrofonu naprawdę grubym tworzywem. Dodatkowo miejsce jego wyprowadzenia z obudowy zabezpieczono solidnym grubym tworzywem. Za wyprowadzeniem przewodu umieszczono pokrętło do regulacji głośności. Z kolei na kopułce tego nausznika umieszczono przycisk włączający i wyłączający wibracje.
Z tego samego nausznika wyprowadzono przewód. Jak na akcesorium dla graczy przystało zabezpieczono go oplotem z materiału i podobnie jak w przypadku osłony mikrofonu nie żałowano tu materiału. Sznur, w który wyposażono Neon 350 należy do najgrubszych z jakimi się spotkałem. Ma też nietypowe zakończenie. W odległości ok. 10 centymetrów od końca przewód rozdzielono na trzy końców: USB i dwie z wtykami typu jack 3.5mm. Te ostatnie oznaczono ikonami mikrofonu i słuchawek, jednoznacznie wskazując do jakich gniazd powinny być podłączone. W przeciwieństwie do innych słuchawek dla graczy, końcówki interfejsów nie zostały pokryte złotem. Przypomnę niewtajemniczonym, że złoto jest bardzo dobrym przewodnikiem, dlatego wytyki pokrywa się cienką warstwą tego metalu - żeby poprawić przewodność, a tym samym jakość przekazywanego sygnału.

suchawki genesys neon 350 5 20170711 1603794460

Nausznik prezentują się ciekawie


Spójrzmy jak wygląda opublikowana przez producenta specyfikacja:

- Pasmo przenoszenia: 20-20000 Hz
- Średnica głośnika: 50 mm
- Dynamika głośników: 94 dB
- System audio: Stereo
- Typ słuchawek: Nauszne
- Mikrofon: Tak
- Regulacja głośności: Tak
- Długość przewodu: 200 cm
- Złącze: 2 x 3.5 mm stereo mini-jack, USB
- Kolor podświetlenia: Czerwone LED
Jak widać lista nie należy do bardzo rozbudowanych. Producent nie zamieścił na niej informacji o impedancji, czułości czy parametrach mikrofonu. Mamy jednak podstawowe parametry: pasmo przenoszenia i dynamikę głośników. Ta ostatnia określa siłę przetworników, to jak mocno potrafią zagrać. Spotkałem się już ze słuchawkami, w których parametr ten przekraczał 100 dB, w tym przypadku Genesis dba o nasz słuch i trzyma się w ryzach w miarę bezpiecznego poziomu głośności. Pasmo przenoszenia nie odbiega od tego z czym mamy do czynienia w ok. 95% dostępnych na rynku słuchawkach.

suchawki genesys neon 350 4 20170711 1848389042

Końcówki przewodu

Tradycyjnie nie poprzestałem na tym co umieszczono na stronie www w dziale poświęconym specyfikacji. I udało mi się odszukać wartość impedancji słuchawek - wynosi ona 32 Ohmy czyli i to nie odbiega od standardu.


Analizując specyfikację trudno dostrzec tu coś, co wyróżniałoby Neon 350 na tle konkurencji. Spójrzmy więc, jak słuchawki zachowują się w praktyce.

Użytkowanie

Wbrew moim wcześniejszym obawom, słuchawki okazały się wygodne. Opaska pałąka zapewnia miękki docisk, nie naciska na głowę i nawet kilka godzin gry nie zmieniło tej sytuacji. Duże nauszniki przylegają do głowy, bardzo dobrze dopasowując się do jej kształtu. Pady dobrze tłumią dźwięki, nic nie wydostaje się na zewnątrz, nic też stamtąd nie zakłóca brzmienia generowanego przez przetworniki.
Ponieważ są to słuchawki dedykowane graczom, przetestowałem je w czasie gry w takie tytuły jak: The Old Republic, Lord of the Rings Online, Tron Evolution, Gears of War i Star Trek Online. Z kolei mikrofon przetestowałem korzystając z komunikatorów: Skype, Teamspeak i Ventrilo.
Zacznę od mikrofonu - sprawował się doskonale. Tłumił szumy, a mój głos był przekazywany czysto i wyraźnie. Tak przynajmniej oceniali go moi rozmówcy (nie tylko z Polski). Elastyczny łącznik utrzymywał pozycję, mikrofon dobrze zbierał głos, a wbudowane filtry szumów eliminowały zakłócenia z otoczenia.

suchawki genesys neon 350 15 20170711 1770915823

Słuchawki prezentują się ciekawie

Jak większość dedykowanych graczom słuchawek Neon 350 mają uwypuklone dolne pasmo. Bas jest wyrazisty, z lekkim metalicznym a jednocześnie ciepłym odcieniem. Dzięki temu wszystkie efekty specjalne takie, jak wybuchy, strzały itp. brzmią bardziej realistycznie i miło dla ucha. Średnica jest lekko wycofana przez co basy są mocniej wyeksponowane. Soprany są trochę metaliczne, co w przypadku gier sprawdza się doskonale, za to w przypadku muzyki może trochę przeszkadzać. Słuchawki bardzo dobrze budują scenę, jest głęboka i szeroka. Efekty rozchodzą się po niej jak po rzeczywistym obszarze, dźwięki kapiącej wody, ludzi itp. dobiegają z odległości - słychać różnicę pomiędzy dźwiękami bliskimi i dalekimi. Mają dobrą dynamikę, która przydaje się w przypadku gier. Cicha, stonowana muzyka potrafi uderzyć głośnym dźwiękiem, który pojawia się w ułamku chwili atakując uszy.

suchawki genesys neon 350 16 20170711 1398057168

Podświetlenie słuchawek

Niestety, producent nie przygotował żadnego oprogramowania, które gracze mogliby użyć do personalizacji brzmienia. Nie ma equalizera (z wyjątkiem tego, który oferuje system operacyjny), nie ma narzędzi, które pozwalają np. zmienić głos w mikrofonie. Większość producentów słuchawek daje w komplecie aplikacje sterujące słuchawkami, szkoda że Genesis tego nie zrobił.


Podsumowanie

Na wstępie zadałem pytanie, do której grupy producentów należy Genesis. Topowych czy tych, którzy chcą trafić do szerokiej grupy odbiorców? Pomimo braku oprogramowania trudno zaprzeczyć, że Neon 350 to dobre słuchawki dla graczy. Producent zadbał o ich wytrzymałość wzmacniając te miejsca, w których najczęściej tego typu akcesoria ulegają uszkodzeniom - wyprowadzenie przewodów i mikrofonu oraz sam przewód. Dzięki temu słuchawki posłużą nam nie kilka czy kilkanaście miesięcy, ale kilka lat. Dobrze dobrane przetworniki zapewniają dźwięk przyjemny dla ucha a jednocześnie bardzo realistyczny. Zadbał też o to, byśmy mogli słuchać muzyki z różnych źródeł - zaoferował posiadaczowi słuchawek złącze USB oraz dwa wtyki 3-pinowe jack 3.5mm. I chociaż nie podłączymy ich do smartfona, to przecież nie do takiego użytku są one dedykowane.
Cena? Zaskoczę pewnie wielu z Was, tym razem powiem, że jest ona atrakcyjna - na poziomie 90 zł. To co te słuchawki oferują za te pieniądze, jest naprawdę godne uwagi i przede wszystkim w zasięgu wielu graczy - nie koniecznie tylko tych z profesjonalnych drużyn. A to oznacza, że Genesis chce dotrzeć do szerokiej grupy odbiorców.

suchawki genesys neon 350 17 20170711 1145194110

Słuchawki Genesis Neon 350

Plusy Minusy

ciekawy wygląd
solidna konstrukcja
różne interfejsy
dobre brzmienie
atrakcyjna cena

brak oprogramowania do sterowania słuchawkami
brak wyłącznika mikrofonu

Moja ocena:

robot blogotech ocena 4

Komentarze   

# Sebastian 2017-07-12 10:05
Wszystko spoko tylko marka nazywa się Genesis a nie "Genesys"

Pozdro
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# BT 2017-07-13 17:33
To prawda, mój błąd, wydawało mi się, że poprawiłem wszystkie złe wpisy :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Jakub 2017-07-20 10:32
Można podłączyć do smartfona i ps4?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# BT 2017-07-20 15:55
Słuchawki są dedykowane do pracy z komputerem, nie sprawdzałem ich ze smartfonem, postaram się jednak w ciągu tygodnia sprawdzic i dam znac. Nie mam natomiast PS4, więc nie odpowiem, czy będą działac z tą konsolą.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Jakub 2017-07-20 17:04
A z kabla wystaje podwójne wyjście jack czy pojedyncze?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Jakub 2017-07-20 18:56
Tą końcówkę usb i dwa jacki co umieściłeś na zdjęciu w recenzji miałeś jajko przejściówkge czy te po prostu wystają od tego kabla co jest już w słuchawkach na stałe?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# BT 2017-07-21 04:45
tak jest zakończony przewód słuchawek
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Jakub 2017-07-21 06:20
Czyli jak?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# BT 2017-07-24 14:35
przewód słuchawkowy jest zakończony trzema końcówkami: USB, jack słuchawki i jack mikrofon.
Przedstawiłem to na zdjęciu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Robert 2017-08-24 20:21
Czy wtyk USB służy do zasilenia podświetlenia czy odbiera tez dźwięk (wyłamałem gdziazdo jacka od słuchawek i potrzebuje czegoś na USB). Kupiłem dziś z słuchawki z tymi samymi złączami (2x jack i USB), ale USB w nich służy tylko do zasilania podświetlenia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube