IRISNotes Air 3

Długopis cyfrowy ułatwia życie

Więcej...

Logitech K400 Plus TV

Klawiatura do telewizora...

Więcej...

TP-LINK Archer C5400

Router jak Stonehenge

Więcej...

Natec Turbot

Klawiatura dedykowana Smart TV

Więcej...

Lioncast LK300 RGB

Mechaniczna klawiatura z pełnym podświetleniem

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test słuchawek Genesis Argon 500 Gaming Headset

  • Opublikowano: niedziela, 29, październik 2017 05:57
  • 29 Paź

Genesis należy do najpłodniejszych (oczywiście pod kątem produktów) firm oferujących akcesoria dla graczy. Swoje urządzenia kieruje do mniej zamożnych graczy, nie profesjonalistów biorących udział w turniejach, ale tych, którzy grają dla przyjemności i dobrej zabawy. Sprawdziłem, czy słuchawki Argon 500 coś takiego zapewnią.

Producent konsekwentnie trzyma się wcześniejszego stylu opakowań. Ciemne barwy przemieszane z czernią bardzo dobrze oddają klimat, z jakim mają do czynienia gracze. I oczywiście, jak zawsze na pudełku, przedstawiono grafikę reprezentującą zawartość. Z tyłu i na bokach możemy znaleźć specyfikację oraz główne cechy urządzenia. W środku oprócz Argon 500 znajduje się instrukcja, odłączany mikrofon oraz przedłużacz, zakończony z jednej strony gniazdem na wtyk typu Jack 3.5mm a z drugiej strony dwoma wtykami Jack 3.5mm – mikrofonowym i audio.

suchawki genesis argon 500 gaming headset 1 20171027 1697096525

Pudełko z zapakowanymi w środku słuchawkami

Konstrukcja

Argon 500 na pierwszy rzut oka wyglądają ciekawie. I na szczęście przy bliższym poznaniu również. Wykonano je z ciemnego tworzywa, które co prawda nie ma takiej, jakości jak to, które wykorzystuje Razer czy Steelseries, ale też nie należy do najtańszych, które już z daleka czuć tanią chińszczyzną. Pałąk schowano w obudowie, którą od wewnętrznej strony wymoszczono grubą warstwą gąbki. Oczywiście można go rozsunąć zwiększając jego wielkość. Połączenie z nausznikami zrealizowano przy pomocy metalowych widełek w kształcie litery Y. Na połączeniu zastosowano przegub pozwalający na złożenie nauszników do środka. Dzięki temu transport słuchawek jest prostszy.

suchawki genesis argon 500 gaming headset 2 20171027 1493975399

Zawartość opakowania

Zamontowane na widełkach nauszniki mają niewielki zakres ruchu. Wychylają się ok. 5 stopni w jedną i druga stronę. Nie jest to dużo, w zupełności jednak wystarczy by dopasować się do kształtu głowy. Kopułki wykończono płasko, błyszczącym tworzywem z umieszczonym w środku czerwonym logo Genesis. Owalną płytkę otoczono czerwonym pierścieniem, który nadaje słuchawkom ciekawego wyglądu łamiąc wszechobecną czerń. Miękki docisk do głowy zapewniają grube pady, które oferują w środku nauszników dużo miejsca. Co ciekawe, producent nie oznakował żadnego z nich wskazując, który jest lewy, a który prawy. Z przyzwyczajenia uznałem, że lewy to ten, w którym zamontowany jest mikrofon. W przypadku Argon 500, mikrofon jest wyjmowany, możemy więc słuchawki typowo gamingowe szybko przekształcić w wersję umożliwiającą podłączenie do np. smartfona. Zwłaszcza, że jak już wspomniałem przewód zakończono wtykiem dualnym. Jak na słuchawki dla graczy przystało, przewód wykonano ze sznura zabezpieczonego oplotem materiałowym. W odległości ok. 20 cm od nausznika na przewodzie umieszczono sporych rozmiarów kontroler. Przy jego pomocy oprócz regulacji głośności możemy włączać i wyłączać mikrofon. Niestety, o ile słuchawki prezentują się ciekawie, o tyle ten element wygląda słabo. Zastosowano tu, co prawda to samo połączenie kolorystyczne – czerń i czerwień – ale daje się zauważyć, gorszą jakość materiału. Okrągły potencjometr, przy pomocy którego regulujemy głośność nie zapewnia precyzyjnej kontroli z prostej przyczyny - palec ślizga się na pokrętle. Z kolei przełącznik aktywujący mikrofon jest mały i kanciasty, a ponieważ stawia duży opór przy przełączaniu… moje palce go nie polubiły.

suchawki genesis argon 500 gaming headset 3 20171027 1502624110

Kontroler sterujący głośnością i mikrofonem

Jak już wspomniałem mikrofon możemy wyjąć z gniazda. Zamontowano go na elastycznym przewodzie, który dobrze zabezpieczono metalową osłoną. Jeden koniec zakończono pozłacanym wtykiem, natomiast mikrofon osadzono w plastikowej osłonie. Wtyk zamknięto w obudowie, która pozwala na montaż tego elementu w konkretnym położeniu, a jednocześnie nie pozwala na jego łatwe wysunięcie się.
Argon 500 prezentują się elegancko. Nie są może tak dobrze wykonane jak słuchawki gamingowe czołowych producentów tego typu akcesoriów, ale też nie odbiegają od nich daleko.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube