uGo Hover Ball

Bezpieczna piłka w domu

Więcej...

Goclever smart band Max Fit Premium

Prosta opaska dla miłośników zdrowia

Więcej...

AOC AGON AG271QG

Monitor dla graczy z ciekawostkami

Więcej...

SanDisk Extreme Pro USB 3.1 Flash Drive 128 GB

Dobra pamięć zawsze się przyda

Więcej...

MyKronoz ZeTime

Elegancki smartwatch z dużymi możliwościami

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test słuchawek Genesis Argon 500 Gaming Headset

  • Opublikowano: niedziela, 29, październik 2017 05:57
  • 29 Paź

Spis treści

Genesis należy do najpłodniejszych (oczywiście pod kątem produktów) firm oferujących akcesoria dla graczy. Swoje urządzenia kieruje do mniej zamożnych graczy, nie profesjonalistów biorących udział w turniejach, ale tych, którzy grają dla przyjemności i dobrej zabawy. Sprawdziłem, czy słuchawki Argon 500 coś takiego zapewnią.

Producent konsekwentnie trzyma się wcześniejszego stylu opakowań. Ciemne barwy przemieszane z czernią bardzo dobrze oddają klimat, z jakim mają do czynienia gracze. I oczywiście, jak zawsze na pudełku, przedstawiono grafikę reprezentującą zawartość. Z tyłu i na bokach możemy znaleźć specyfikację oraz główne cechy urządzenia. W środku oprócz Argon 500 znajduje się instrukcja, odłączany mikrofon oraz przedłużacz, zakończony z jednej strony gniazdem na wtyk typu Jack 3.5mm a z drugiej strony dwoma wtykami Jack 3.5mm – mikrofonowym i audio.

suchawki genesis argon 500 gaming headset 1 20171027 1697096525

Pudełko z zapakowanymi w środku słuchawkami

Konstrukcja

Argon 500 na pierwszy rzut oka wyglądają ciekawie. I na szczęście przy bliższym poznaniu również. Wykonano je z ciemnego tworzywa, które co prawda nie ma takiej, jakości jak to, które wykorzystuje Razer czy Steelseries, ale też nie należy do najtańszych, które już z daleka czuć tanią chińszczyzną. Pałąk schowano w obudowie, którą od wewnętrznej strony wymoszczono grubą warstwą gąbki. Oczywiście można go rozsunąć zwiększając jego wielkość. Połączenie z nausznikami zrealizowano przy pomocy metalowych widełek w kształcie litery Y. Na połączeniu zastosowano przegub pozwalający na złożenie nauszników do środka. Dzięki temu transport słuchawek jest prostszy.

suchawki genesis argon 500 gaming headset 2 20171027 1493975399

Zawartość opakowania

Zamontowane na widełkach nauszniki mają niewielki zakres ruchu. Wychylają się ok. 5 stopni w jedną i druga stronę. Nie jest to dużo, w zupełności jednak wystarczy by dopasować się do kształtu głowy. Kopułki wykończono płasko, błyszczącym tworzywem z umieszczonym w środku czerwonym logo Genesis. Owalną płytkę otoczono czerwonym pierścieniem, który nadaje słuchawkom ciekawego wyglądu łamiąc wszechobecną czerń. Miękki docisk do głowy zapewniają grube pady, które oferują w środku nauszników dużo miejsca. Co ciekawe, producent nie oznakował żadnego z nich wskazując, który jest lewy, a który prawy. Z przyzwyczajenia uznałem, że lewy to ten, w którym zamontowany jest mikrofon. W przypadku Argon 500, mikrofon jest wyjmowany, możemy więc słuchawki typowo gamingowe szybko przekształcić w wersję umożliwiającą podłączenie do np. smartfona. Zwłaszcza, że jak już wspomniałem przewód zakończono wtykiem dualnym. Jak na słuchawki dla graczy przystało, przewód wykonano ze sznura zabezpieczonego oplotem materiałowym. W odległości ok. 20 cm od nausznika na przewodzie umieszczono sporych rozmiarów kontroler. Przy jego pomocy oprócz regulacji głośności możemy włączać i wyłączać mikrofon. Niestety, o ile słuchawki prezentują się ciekawie, o tyle ten element wygląda słabo. Zastosowano tu, co prawda to samo połączenie kolorystyczne – czerń i czerwień – ale daje się zauważyć, gorszą jakość materiału. Okrągły potencjometr, przy pomocy którego regulujemy głośność nie zapewnia precyzyjnej kontroli z prostej przyczyny - palec ślizga się na pokrętle. Z kolei przełącznik aktywujący mikrofon jest mały i kanciasty, a ponieważ stawia duży opór przy przełączaniu… moje palce go nie polubiły.

suchawki genesis argon 500 gaming headset 3 20171027 1502624110

Kontroler sterujący głośnością i mikrofonem

Jak już wspomniałem mikrofon możemy wyjąć z gniazda. Zamontowano go na elastycznym przewodzie, który dobrze zabezpieczono metalową osłoną. Jeden koniec zakończono pozłacanym wtykiem, natomiast mikrofon osadzono w plastikowej osłonie. Wtyk zamknięto w obudowie, która pozwala na montaż tego elementu w konkretnym położeniu, a jednocześnie nie pozwala na jego łatwe wysunięcie się.
Argon 500 prezentują się elegancko. Nie są może tak dobrze wykonane jak słuchawki gamingowe czołowych producentów tego typu akcesoriów, ale też nie odbiegają od nich daleko.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube