IRISNotes Air 3

Długopis cyfrowy ułatwia życie

Więcej...

Logitech K400 Plus TV

Klawiatura do telewizora...

Więcej...

TP-LINK Archer C5400

Router jak Stonehenge

Więcej...

Natec Turbot

Klawiatura dedykowana Smart TV

Więcej...

Lioncast LK300 RGB

Mechaniczna klawiatura z pełnym podświetleniem

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test słuchawek Cooler Master CM Storm Pitch

  • Opublikowano: środa, 13, listopad 2013 07:00
  • 13 Lis

Słuchawki dla graczy zawsze kojarzą mi się z dużymi, nausznymi słuchawkami, które wyposażone w mikrofon pozwalają m.in. na rozmowę z innymi graczami. Mocno się, więc zdziwiłem kiedy zobaczyłem Pitch – douszne słuchawki dla graczy. Czy takie słuchawki mają rację bytu? Czy faktycznie gracze rzucą w kąt pałąki i zaczną stosować „earphones”? Postanowiłem to sprawdzić. 

suchawki cooler master cm storm pitch 1 20131105 1001246956

Na początek małe wyjaśnienie. Cooler Master, jako firma ma kilka marek, wśród których jedną z najbardziej znanych jest CM Storm. Akcesoria sygnowane tym logo obejmują szeroki zakres używanych przez graczy produktów. Obudowy, myszki, pady, klawiatury, słuchawki, podkładki itp. rzeczy wchodzą w zakres zainteresowań projektantów CM Storm. Mnie dziś interesują słuchawki, o tyle nietypowe, że są one jedynym przedstawicielem słuchawek dousznych w ofercie Cooler Master.
Jak na małe słuchawki przystało – mają małe pudełko. Małe, ale za to „przyjemne w odbiorze”. Czarny kolor ze srebrnym nadrukiem prezentuje się bardzo elegancko i… pociągająco. Przezroczyste tworzywo ujawnia nam wygląd Pitch, słuchawek z płaskim czerwonym przewodem, czarną obudową i połyskliwą czerwoną kopułką z logo CM Storm. Na odwrocie pudełka przedstawiono specyfikację, natomiast na bokach umieszczono grafikę prezentującą słuchawki oraz napis w 21 językach informujący o tym, że są to słuchawki dla graczy. Trzeba trochę wytężać wzrok, żeby to przeczytać. W moim odczuciu, ktoś postanowił po prostu w jakiś sposób zapełnić jeden z boków pudełka, by nie straszył pustką. Jednak pomimo tego, że nie był to najlepszy pomysł, opakowanie prezentuje się ciekawie i elegancko.

suchawki cooler master cm storm pitch 4 20131105 1417861087W środku oprócz samych słuchawek znajdziemy pokrowiec (dobrze wykonany, z magnetycznym zamknięciem), 3 komplety dodatkowych tipsów w różnych rozmiarach oraz rozgałęziacz, który zamienia nam jeden przewód na dwa: słuchawkowy i mikrofonowy. Wszystkie końcówki to pozłacane wtyki jack 3.5mm. Połączenia przewodów z wtykami są wzmocnione, nie musimy się obawiać uszkodzenia w tych miejscach. Jak już wcześniej wspomniałem czerwony przewód jest płaski, zapobiega to jego splątaniu podczas transportu. Przewód ma długość 120 cm. Na długość ok. 90 cm znajduje się splitter, który rozdziela nam jeden przewód na dwa zakończone głośnikami. Lewy, w połowie swej długości ma zamontowaną plastikową kostkę, w której znajduje się mikrofon oraz przycisk ze znaczkiem słuchawki. Jak nietrudno się domyślić umożliwia on odbieranie i kończenie rozmów.
Słuchawki to połączenie dwóch materiałów: szarego aluminium z głównej komory oraz ciemniejszego, błyszczącego tworzywa, które wykorzystano do zrobienia kopułki. Dodatkowo ta ostatnia wyposażona została w czerwoną górę, która niestety jest wklęsła. Niestety, dlatego, że będzie się tam zbierał kurz. Projektant nie zadbał o zabezpieczenie komory przetwornika żadną siatką, co spowoduje, że prędzej czy później dostaną się tam zanieczyszczenia zniekształcając (lub całkowicie głusząc) dźwięk. Za to wykorzystanie aluminium, jako materiału na obudowę komory.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube