foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Spis treści

Niedawno w ofercie Creative pojawił się nowy model słuchawek – Sound Blaster Evo ZxR. Wprowadzając go na rynek przedstawił go, jako „flagowy zestaw bezprzewodowy”. Co ciekawe, Creative poleca go zarówno graczom, jak i „zwykłym” miłośnikom muzyki. Czy da się pogodzić te dwa środowiska? Postanowiłem to sprawdzić, weryfikując czy faktycznie Evo ZxR zasługuje na miano flagowego produktu Creative.

suchawki creative sound blaster evo zxr 1 20131110 1723875269

Pudełko to tradycyjne duży karton, który przyciąga wzrok krzykliwymi kolorami. Na ciemnym tle przedstawiono słuchawki, które mają ładny intensywny kolor. Niestety, bez otwarcia pudełka nie zobaczymy, jak Evo prezentują się w rzeczywistości. W środku w wyprofilowanym tworzywie znajdziemy słuchawki, które muszę przyznać prezentują się bardzo elegancko. Oprócz samych słuchawek znajdziemy przewód microUSB-USB o długości: 1.8 m, przewód analogowy z wtykiem 4-biegunowym o długości 1.2m, przejściówka samolotowa, zasilacz USB oraz futerał. Instrukcja obsługi słuchawek, jak również sterowniki są dostępne tylko w wersji on-linowej.
Słuchawki prezentują się okazale. Wynika to po części z bardzo dobranej kolorystyki – czerń z czerwienią bardzo dobrze się łączą, a dodane srebrne elementy dodatkowo podkreślają ładny wygląd – jak również z nowoczesnej budowy akcesoria. Duże nauszniki zostały zapakowane w błyszczącą czerwoną obudowę, która wykończona została czarnym, również błyszczącym tworzywem, z logo Sound Blastera. Dodatkowo kopułka otoczona została srebrnym pierścieniem. Błyszczące tworzywa zostały złamane matowym materiałem (również czarnym), z którego wykonano obejmy mocujące nauszniki do pałąka. Wnętrze nauszników zakryto czerwonym materiałem, gąbkę dociskową schowano w czarny, przypominający skórę materiał.

suchawki creative sound blaster evo zxr 2 20131110 1224422668Prawy nausznik jest jednocześnie nausznikiem sterującym. To tutaj znajdują się gniazda microUSB (zasilanie) oraz jack 3.5mm. W górnej części, w pobliżu znajduje się potencjometr, kręci się bez oporu, którym regulujemy głośność. Z kolei na kopułce zlokalizowano kolejne przyciski, które uruchamiają poszczególne funkcje słuchawek. Przy ich pomocy możemy przewijać utwory, włączać słuchawki oraz tryb SBX. Możemy też uruchomić funkcje ANC i TT (o których napiszę poniżej). To co jest ciekawe, i co przyznaję podoba mi się, to mikrofon wbudowany w nausznik. To czy ten pomysł się sprawdza, napiszę w dalszej części.
Jak już wspomniałem nauszniki zamocowane są na przegubach, które jednak oferują niewielki zakres ruchu, wystarczający jednak by słuchawka dopasowała się do kształtu naszej głowy. Odpowiedni zawias umożliwia obrót słuchawek w osi pionowej, jednak możliwy obrót zamyka się w kącie ok. 1100. Wystarczy to do dopasowania słuchawek do kształtu głowy i obrócenia słuchawek tak, by można je było położyć na stole. Elastyczny pałąk możemy rozsunąć na około 4 cm z każdej strony. Szeroki na około 3 centymetry pałąk od wewnętrznej strony wyścielony jest gąbką, która amortyzuje jego nacisk na głowę. Sprężystość pałąka jest dobrana odpowiednio, słuchawki nie cisną, są wygodne. To co mnie zaskoczyło, to nie wielka waga biorąc pod uwagę to, że w Evo ZxR mamy zamontowane akumulatory.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube