foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Spis treści

Xtrfy to mało znana w naszym kraju marka akcesoriów komputerowych. A ta szwedzka firma ma już dziewięć lat doświadczeń na rynku. I bogate portfolio słuchawek, klawiatur, myszek i podkładek. Dziś przybliżę Wam myszkę – model M42 RGB.

Myszka dotarła do mnie w twardym, solidnym opakowaniu solidnie chroniącym zawartość. To nie jest cienki kartonik, z plastikową wytłoczką, którą możecie znaleźć w wielu innych modelach myszek. Oczywiście, na górnej powierzchni możemy zobaczyć grafikę przedstawiająca mysz oraz jej główne cechy. Od razu więc widać, że mamy do czynienia z myszką, której obudowa jest pełna otworów w kształcie plastra miodu. Od razu powiem, że na moich zdjęciach zobaczycie wersję kolorystyczną Miami Blue, a są jeszcze: Black, White, Pink i Retro.

myszka xtrfy m42 rgb 1 20220702 1012561790

Pudełko z myszką

Otwarcie pudełka, na pewno będzie niespodzianką dla niejednego użytkownika. W środku, w specjalnie przygotowanej wytłoczce znajduje się wyeksponowana mysz wraz z dwoma nakładkami na przełączniki klawiatury - miła niespodzianka (o ile ktoś korzysta z klawiatur z wymiennymi płytkami). Dodatkowo producent dorzucił drugą osłonę grzbietu myszki. Okazuje się, że ten element konstrukcji jest wymienialny. Jest ona trochę bardziej wypukła (różnica jest niewielka) co wg. producenta ma ułatwić stosowanie odpowiednich chwytów myszki. W moim przypadku ta niewielka zmiana w wysokości, którą tam zastosowano, nic w zasadzie nie zmienia. Szkoda tylko, że ten dodatkowy element ma taki sam kolor jak obudowa myszki. Zróżnicowanie kolorystyczny dałoby poza niewielką zmianą w konstrukcji, również efekt wizualny. W komplecie są jeszcze dodatkowe ślizgacze, które na pewno przydadzą się niejednemu z Was.

myszka xtrfy m42 rgb 2 20220702 1260123464

Myszka wyeksponowana w pudełku - nad nią wymienne płytki do klawiatury

Kontrukcja

Mysz ma symetryczną konstrukcję, ale umieszczone na lewym boku dodatkowe przyciski nie predysponują jej do korzystania przez osoby leworęczne. W sumie do dyspozycji użytkownika oddanych zostało 6 przycisków (lewy, prawy, rolka, przycisk zmiany rozdzielczości i dwa umieszczone na boku), co czyni M42 przeciętnym (na tym polu) przedstawicielem swojego gatunku. Korpus wyraźnie podzielono na dwie części oddzielając lewy i prawy klawisz od płytki grzbietowej. Ta ostatnia jest praktycznie w całości wykonana jako „plaster miodu”, chociaż otwory są okrągłe, a nie sześciokątne. Przechodzą one też na główne przyciski, boki oraz na spód myszki. Jedyne powierzchnie pozbawione otworów znajdują się na głównych przyciskach, tam gdzie dotykają ich palce. Nadaje to ciekawego wyglądu w chwili gdy uruchomimy podświetlenie.

myszka xtrfy m42 rgb 5 20220702 1250808933

Wymienne płytki grzbietowe

Na spodzie myszki widać dwa duże ślizgacze teflonowe. W przypadku niebieskiej wersji kolorystycznej zastosowano biały teflon, który ma takie same właściwości ślizgowe, jak inne kolory tego materiału. Tak więc poza efektem wizualnym, nie wnosi nic nowego. Czujnik umieszczony jest w osi myszki, a obok niego umieszczono przycisk, którego funkcji nie udało mi się niestety rozpracować. Również instrukcja go nie opisuje. Kolejny przycisk umieszczony jest przy dolnym ślizgaczu, przy jego pomocy można zmienić Polling Rate. Przesuwając go od lewej do prawej można ustawić ten parametr w trzech pozycjach: 125 Hz, 500 Hz i 1000 Hz.
Przewód, który zastosował tu producent należy do tzw. „sznurówek”. Chroniony miękkim materiałem, jest elastyczny jak sznurówka, od której bierze swoją nazwę. Oczywiście zakończono go wtykiem USB.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube