foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Niejednokrotnie zaczynając recenzję podkładki pod mysz pisałem dlaczego gracze kompletując swoje wyposażenie gamingowe, powinni również zwrócić uwagę na podkładki pod myszki. Teraz więc nie będę o tym pisał, a jedynie powiem, że poniżej możecie poczytać o kolejnej podkładce przygotowanej z myślą o miłośnikach gier. Tym razem będzie to DreamPad Rough Control wprowadzona na nasz rynek przez DreamMachines.

Jak na akcesorium dla graczy, ta podkładka nie prezentuje się w pudełku zbyt atrakcyjnie. Producent zapakował je w czarne opakowanie, opisane białą czcionką. To nie oddaje gamingowego charakteru podkładki. Ona sama, zwinięta w rulon znajduje się w środku.

podkadka dreammachines dreampad rough control 1 20220717 1656144756

Opakowanie

Konstrukcja

Po wyjęciu, pierwsze co mnie uderzyło to zapach. Niestety, tworzywo przechowywane przez dłuższy czas w folii „nie oddycha” i kumuluje w sobie mało przyjemną woń gumy. Na pewno kojarzycie specyficzny „aromat” tego materiału, a to z niego wykonano bazę podkładki. I chociaż jedną z głównych cech tego materiału jest wysoka przyczepność, wzmocniono ją pokrywając spód rowkami.
Na pewno nie jest to największa podkładka, z jaką miałem do czynienia. Ma kształt prostokąta o wymiarach 40x45 cm. Jej grubość nie przekracza 0.5 cm. Aby zwiększyć jej wytrzymałość krawędzie obszyto czarną nicą. Ścieg jest gęsty, równy, nie ma wolnych nici, które w przyszłości mogłyby doprowadzić do prucia. Jednocześnie zgrubienie powstałe na krawędzi informuje nas – w trakcie gry – że doszliśmy myszką do krawędzi. Nie grozi nam przypadkowe wyjście poza podkładkę i chwilową utratę kontroli.

podkadka dreammachines dreampad rough control 2 20220717 2066823381

DreamMachines DreamPad Rough Control

Górę podkładki wykończono czarną mikrofibrą. Osobom, które stykają się z tym materiałem po raz pierwszy zdradzę, że jest to typ mikro włókna składający się z mieszanki bardzo cienkich włókien poliestrowych i poliamidowych. Są one 100 razy cieńsze od ludzkiego włosa, dzięki czemu powstaje bardzo gładka powierzchnia. A to jak zapewne się domyślacie zapewnia dobry poślizg myszkom. Sprawdziłem to na kilku modelach, m.in. Krypton 555, Krypton 700 G2, XTRFY M42 RGB, DM4 Evo S i chociaż nie są to topowe gamingowe myszki to są dobrym materiałem testowym do ćwiczeń praktycznych. W końcu jeśli myszki ze średniej półki będą dobrze współpracować z DreamPad Rough Control, to również te najlepsze nie będą narzekać. A wracając do praktyki – wszystkie myszki przesuwały się gładko i szybko. Poślizg jest naprawdę dobry – zdecydowanie lepszy w porównaniu do podkładki Natec Maxi Mouse Pad – Time Zone Map, którą używam na co dzień. Oczywiście ciężko zmierzyć siłę jaką przykładamy do myszki by ją przesunąć na tej czy innej podkładce, ale w tym przypadku czuć, że ta siła naprawdę jest niewielka.

podkadka dreammachines dreampad rough control 4 20220717 2045576478

Powierzchnia podkładki

Poślizg to oczywiście tylko jeden z parametrów wpływających na wygodę korzystania z podkładki, Drugim jest jakość współpracy czujników w myszkach z materiałem, po którym się one przesuwają. I tu również jest bez zarzutu. Różne sensory zamontowane w akcesoriach, które użyłem do testów bardzo dobrze współpracowały z mikrofibrą na powierzchni DreamPad Rough Control. Kursor na ekranie przesuwał się płynnie, bez przeskoków charakterystycznych dla sytuacji gdy powierzchnia odbija promień sensora pod niewłaściwym kontem. Ale też, żeby być uczciwym, nie spotkałem się z podkładką, na której sensory myszki miałyby problemy.

podkadka dreammachines dreampad rough control 7 20220717 2046871200

Mysz na podkładce

Zainteresowanym zamieszczam specyfikację publikowaną przez producenta.

• Typ powierzchni: Mikrofibra
• Wymiary: 400x450x4 mm
• Baza: Guma antypoślizgowa
• Kolor: Czarny
• Krawędzie: Szyte
• Nieprzemakalny: Tak
• Kompatybilny z: Czujniki laserowe i optyczne
• Typ powierzchni: Prędkość i kontrola

Podsumowanie

DreamMachines DreamPad Rough Control kosztuje dziś ok 40-50 złotych, w zależności od sklepu. Podkładka prezentuje się elegancko, dobrze współpracuje z różnymi myszkami, co oznacza, że różne ślizgacze i różne czujniki zapewnią komfort korzystania z tego akcesorium. Poślizg jest bez zarzutu, wystarcza niewielka siła do przesuwania myszek. Czy jest coś, czego jeszcze byśmy chcieli?

podkadka dreammachines dreampad rough control 8 20220717 1317158474

DreamMachines DreamPad Rough Control

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube