Tribe Gwiezdne wojny Pop Darth Vader

Słuchawki dla fanów Gwiezdnych wojen

Więcej...

Sennheiser IE 800 S

Słuchawki dla smakoszy

Więcej...

Sennheiser GSP 600

Gamingowe słuchawki dla wymagających

Więcej...

Natec Firefly Pro

Lampka inna niż reszta

Więcej...

Sennheiser Momentum Free In-Ear Wireless

Świetne, rewelacyjne, niesamowite

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test myszki CM Storm Havoc

  • Opublikowano: niedziela, 09, listopad 2014 06:18
  • 09 Lis

Spis treści

Producenci akcesoriów gamingowych nie ustają w wysiłkach, by przekonać do siebie graczy, których liczba z roku na rok rośnie. Kształt obudowy, lepsze czujniki, oprogramowanie o większych możliwościach ... co jeszcze można w takiej myszce zmienić, by zachęcić graczy do jej kupienia? Sprawdziłem to na przykładzie myszki CM Storm Havoc.

myszka cm storm havoc 1 20141103 1495070211

Jak na akcesorium dla graczy przystało, gryzonia zapakowano w przyciągające wzrok pudełko. Otwierana klapka pozwala obejrzeć myszkę i wyrobić sobie wstępną opinię jeszcze przed zakupem. Oczywiście, w oczy bije nas wyeksponowana najważniejsza cecha, czyli czujnik o rozdzielczości od 100 do 8200 pikseli. Z tyłu umieszczona została dokładna specyfikacja pokazująca możliwości myszki.
W pudełku poza papierową dokumentacja i gryzoniem, nic więcej nie znalazłem. Cooler Master - producent - nie dołączył żadnego nośnika, na którym znajdowałoby się oprogramowanie, a w przypadku myszek dla graczy, takie oprogramowanie jest w zasadzie niezbędne. Nie znaczy to, że go nie ma - musimy je pobrać ze strony poświęconej temu gryzoniowi.

myszka cm storm havoc 5 20141103 2055187920

Myszka robi dobre wrażenie (pomijając fakt, że wygląda na dość intensywnie eksploatowaną, ale tak to już jest z egzemplarzami testowymi), nie ma żadnych udziwnień, nadmiarowych przycisków itp. Obudowa została tak wyprofilowana, by osoby praworęczne mogły się nią wygodnie posługiwać. Z lewej strony, w zasięgu kciuka umieszczono trzy przyciski, tuż obok nich na krawędzi lewego przycisku umieszczono diody sygnalizujące pokazujące aktualną rozdzielczość, z jaką pracuje czujnik. Pomiędzy lewym i prawym przyciskiem umieszczono szerokie kółko, którego powierzchnię pokryto gumowym tworzywem. Podczas obrotu wyraźnie czuć skokowy ruch rolki, pełni ona również funkcję przycisku. Tuż za nią zlokalizowano dwa przyciski, które służą do zmiany rozdzielczości (w górę i w dół). Jak widać do naszej dyspozycji oddano przyciski i rolkę, które pozwalają na wykonanie ośmiu funkcji. Nic nowego.

myszka cm storm havoc 6 20141103 1451426281

Tworzywo wykorzystane do budowy gryzonia jest przyjemne w dotyku. Prawie w całości Havoc pokryty jest gumopodobnym materiałem, który jest miękki w dotyku. Pod kciukiem przygotowano specjalnie spreparowaną powierzchnię. Ponacinane tworzywo tworzy karby, które poprawiają przyczepność kciuka, a jednocześnie uginają się pod jego naciskiem. Odwrotna sytuacja jest po przeciwnej stronie, czyli na prawym boku myszki. Tutaj znajduje się gładkie, błyszczące i śliskie w dotyku tworzywo. Mile, poza pewnym wyjątkiem, zaskoczył mnie spód myszki. Producent umieścił tu olbrzymie ślizgacze, które ciągną się wzdłuż obu boków gryzonia. Szerokie paski śliskiego materiału są w przedniej części lekko wgłębione, co ma poprawić przesuwanie się myszki po podkładce. Niestety, tester (lub testerzy), których Havoc odwiedził wcześniej, nie najlepiej się z nim obchodzili, lub też materiał użyty na ślizgacze okazał się kiepskiej jakości. Ich powierzchnia wygląda, jak po użyciu myszki na piasku. Porysowane ślizgacze nie prezentują się najlepiej. I niestety, nie wystawia to najlepszej opinii tym ślizgaczom. Nie sądzę, by myszka była intensywnie eksploatowana bez przerwy przez kilka miesięcy, a jeśli ślizgacze tak wyglądają po miesiącu czy dwóch... sami sobie dopowiedzcie.

myszka cm storm havoc 9 20141103 1999522970

Przewód, jak na sprzęt gamingowy przystało, jest sztywny, chroniony oplotem materiałowym. Wyprowadzenie jest zabezpieczone, twardym tworzywem, nie musicie się więc obawiać, że przewód w tym miejscu ulegnie uszkodzeniu. Końcówka USB jest oczywiście pozłacana.
Cała myszka, z wyjątkiem wspomnianych wcześniej ślizgaczy, prezentuje się bardzo dobrze. Jakość wykonania jest wysoka, a co najważniejsze, dobrze leży w dłoni. Niestety, nie ma możliwości zmiany wagi, co dla wielu graczy może być minusem lub nawet czymś co dyskwalifikuje myszkę.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube