foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Spis treści

Jak wiecie, Hades jest bogiem świata podziemnego i umarłych. Nie oznacza to, że jest zły, zgorzkniały czy zazdrosny. Grecy wyobrażali go sobie jako boga sprawiedliwego, choć surowego. A jaka okaże się myszka nazwana jego imieniem? Zła? Surowa? Postaram się to ocenić sprawiedliwie.

Opakowanie, w którym schowano gryzonia trzyma się konwencji wyznaczonej przez poprzedni model ze stajni Gamdias, który trafił do mnie na testy. Białe, ze złoceniami i wyciętą klepsydrą, która uchyla rąbka tajemnicy związanej z budową tego akcesorium. Jak wszystkie produkty tej firmy, jest on dedykowany graczom, dlatego producent na awersie chwali się bardzo czułym - 8 200 dpi - czujnikiem laserowym. Skromnie natomiast prezentuje się to co znajdziemy w środku. Oprócz myszki i kilkustronicowej instrukcji nic więcej nie znalazłem. Żadnej płytki z oprogramowaniem, żadnych ciężarków pozwalających na zmianę wagi gryzonia... Dość ubogo. Trochę mnie to zdziwiło, bo na stronie internetowej jest informacja o dodatkowych wymiennych panelach bocznych. Widocznie mój egzemplarz okazał się jakiś wybrakowany.

myszka gamdias hades extension laser gaming mouse 1 20141223 1156944766

To co rzuca się w oczy, to przede wszystkim logo Zeusa umieszczone na grzbiecie. Jest to o tyle dziwne, że konstrukcja obu myszek różni się znacznie. Co prawda Zeus i Hades byli braćmi, ale nie oznacza to, że jeden promował drugiego. W tym przypadku... coś komuś się chyba pomyliło. Chyba, że ma to jakieś ukryte znaczenie, do którego nie doszedłem.
Hades wykonano z czarnego, matowego tworzywa, które przełamano srebrnymi przyciskami umieszczonymi symetrycznie na obu krawędziach. Dzięki temu mogą z niej korzystać zarówno gracze prawo, jak i leworęczni. Na środku znajduje się podświetlana rolka z gumą na obwodzie, która zapewnia dobrą przyczepność. Za nią, w odległości ok. centymetra umieszczono przycisk zmiany rozdzielczości. Jest duży, teoretycznie więc wygodnie się go naciska. Ponieważ jednak umieszczono go prawie na środku, jego naciskanie w feworze walki może być kłopotliwe. Znacznie lepiej usytuowano boczne przyciski, są w zasięgu kciuka (i małego palca). Przy naciśnięciu wydają charakterystyczny dźwięk, który w czasie gry zasygnalizuje aktywację przypisanej do niego funkcji.

myszka gamdias hades extension laser gaming mouse 4 20141223 1700468133

Hades ma jednak pewną charakterystyczną cechę, o której wspomniałem już na początku. Jego boki są wymienne. Powoduje, to że pomiędzy nimi a właściwą obudową powstają szczeliny, nie przeszkadzają one jednak w użytkowaniu. Niestety, po zdemontowaniu boków korzystanie z myszki jest mało komfortowe. Za to ciekawie zrealizowano sposób montażu tych boków - duże tulejki z magnesami zapewniają stabilność i trwałość takiego połączenia. Nie zabrakło oczywiście podświetlenia - rolka o której już wspomniałem, oraz logo (Zeusa!!!) umieszczone na grzbiecie.
Zaglądając na spód zobaczycie umieszczony na środku czujnik położenia oraz ślizgacze. Nie są one zbyt wielkie (zwłaszcza ten z przodu), chociaż zapewniają dobry poślizg. Przedni i tylni są wspierane przez dwa bardzo małe, które umieszczono po bokach.
Jak w każdej myszce gamingowej, przewód zabezpieczono oplotem materiałowym, a wtyk USB pokryto złotem. Wyprowadzenie przewodu z obudowy wzmocniono, ponieważ jednak zamiast elastycznego tworzywa wykorzystano tu twardy materiał, może się okazać, że nie jest to rozwiązanie idealne.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube