ZOTAC Zbox PI225 pico

Komputer kieszonkowy

Więcej...

PocketBook InkPad 3

Nowy czytnik PocketBoook

Więcej...

Philips 245C

Ultra cienki monitor

Więcej...

MyKronoz ZeFit 4HR

Wodoodporna opaska z dużymi możliwościami

Więcej...

Rapoo V210

Mała, sprytna mysz dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test myszki dla graczy Easars Sniper

  • Opublikowano: środa, 08, marzec 2017 16:24
  • 08 Mar

Easars Sniper - czyż taka nazwa nie kojarzy się ze śmiercionośną precyzją? Sprawdziłem czy nosząca tę nazwę myszka, faktycznie na nią zasługuje. Czy jest szybka, precyzyjna i czy gracze będą z niej zadowoleni.

Opakowanie utrzymane jest w konwencji znanej z poprzednich akcesoriów Easars, które miałem u siebie do testów. Różne odcienie niebieskiego połączone z szarością przyciągają wzrok. Niestety, główne cechy myszki również wypisano niebieską czcionką, co spowodowało, że są one mało czytelne. Trzeba wytężyć wzrok, by dowiedzieć się, że zastosowany czujnik może pracować z rozdzielczością 8200 DPI, myszka ma podświetlenie, programowalne przyciski i możliwość zmiany wagi - czyli wszystko to, co gracze chcieliby widzieć w takim akcesorium. Szkoda tylko, że parametry te zostały tak słabo wyeksponowane. W środku oprócz Sniper-a i papierowej instrukcji nie ma nic więcej.

myszka easars sniper 1 20170307 1254337618

Pudełko z myszką

Na pierwszy rzut oka mysz prezentuje się elegancko - bojowo. Ostre kształty, ciemny kolor, logo umieszczone na grzbiecie, pozłacana końcówka przewodu USB - wzbudzają nadzieję na ciekawy produkt. Przewód zabezpieczono osłoną z plecionego materiału, a jego wprowadzenie do obudowy wzmocniono elastycznym tworzywem. Umieszczone wokół tego miejsca maskownice z otworami nadają myszce ciekawego wyglądu, który podkreśla wydobywające się tamtędy podświetlenie. Takie same maskownice umieszczono z tyłu.
Główne przyciski myszki zostały zaprojektowane w nietypowy sposób. Ich boczne krawędzie zostały podniesione, a tył wpuszczony w dół, przez co powstała swego rodzaju rynna na palce. Dzięki temu nie będą się one ześlizgiwać na boki. Wykonano je z co prawda z tworzywa, które w dotyku przypomina miękką gumę, ale jest jednocześnie śliskie. Inny materiał wykorzystano na boki, które w błyszczącym, gładkim tworzywie mają gumowe wstawki. Nacięto je w różne wzory, dzięki czemu palce ściskające Snajpera mają solidne oparcie. W zasięgu kciuka, na górze lewego boku zlokalizowano dwa przyciski - po naciśnięciu wydają charakterystyczne dźwięki. Główne klawisze rozdzielone są wyspą wykonaną z błyszczącego tworzywa, w którym osadzono rolkę oraz tuż za nią dwa przyciski zmieniające rozdzielczość czujnika.

myszka easars sniper 2 20170307 1386051071

Easars Sniper

Na spodzie umieszczono cztery nie duże ślizgacze. Czy zapewnią one dobry poślizg powiem w części poświęconej użytkowaniu. Tymczasem dodam, że gniazdo czujnika osadzono z boku osi - warto o tym pamiętać. W tylnej części znajduje się okrągła pokrywka gniazda odważników pozwalających na zmianę wagi. W środku dociskane sprężyną do zaślepki znajdują się cztery okrągłe ciężarki ważące 7.4g każdy. Niestety, rozwiązanie to nie sprawdza się najlepiej, ponieważ sprężyna nie ugina się symetrycznie, co powoduje, że pokrywka nie zamyka się równo - jej fragment wystaje w efekcie czego podczas ruchu myszka może generować dodatkowy opór. Można oczywiście umieścić ją prawidłowo, ale nie jest to łatwe, trzeba się trochę z tym pomęczyć.

myszka easars sniper 3 20170307 1289105522

Ostre krawędzie z przodu myszki

Easars Sniper prezentuje się pierwszorzędnie - mrocznie, agresywnie, bojowo. Jednak przy bliższych oględzinach dają się zauważyć pewne mankamenty, które powodują, że pierwszy zachwyt blednie. Dobrze prezentujące się tworzywo głównych przycisków pokazuje, że nie należy do tych z górnej półki jakościowej. Niektórych graczy na pewno mogą niemile zaskoczyć ostre krawędzie, których nie brakuje w tym modelu. No i rozczarowało mnie gniazdo odważników, którego mechanizm zamykania mógłby być bardziej dopracowany. Nie przesądzajmy jednak sprawy i nie spisujmy Snajpera na przegraną. Drań może nas jeszcze zaskoczyć


Spójrzmy więc, jak ta mysz prezentuje się pod kątem technicznym.

• Sensor Avago 9800, laserowa
• Łączność przewodowa
• Interfejs USB
• Ilość przycisków: 7g
• Waga myszki: 164g
• Ciężarki: 4x7.4g
• Wymiary: 38 x 130 x 74 mm
• Wytrzymałość przycisków: 10 mln kliknięć
• Maksymalne przyśpieszenie: 30G
• Odświeżanie: 12.000 fps
• Przełączniki: Omron
• Kolor: Czarny
• Rozdzielczość: Optyczna 8200 dpi
• Podświetlenie RGB 16 mln kolorów

myszka easars sniper 8 20170307 1925203911

Myszka z podświetleniem

Dokładna analiza informacji umieszczonych na opakowaniu wprawiła mnie w lekka konsternację. Z przodu jest informacja o rozdzielczości czujnika 8200 DPI, natomiast z tyłu w miejscu gdzie producent zamieścił informacje techniczne w różnych językach, jest informacja o rozdzielczości 9800 DPI. Postanowiłem więc sprawdzić na stronie producenta i... tam też jest informacja o 8200 DPI. Na wszelki wypadek sięgnąłem więc do specyfikacji czujnika i to pozwoliło mi wydać ostateczny werdykt - 8200 DPI. Zwracam na to uwagę, ba na stronach kilku sklepów oferujących tego gryzonia jest informacja o wyższej rozdzielczości. A to błąd!
Zaskoczyła mnie waga ciężarków, z reguły producenci udostępniają odważniki zmieniające wagę gryzonia o 3g, 5g. Chyba po raz pierwszy spotykam się z tak "ciężkimi" ciężarkami. Cztery odważniki mogą zmienić wagę Snipera o blisko 30 gram, co daje zmianę o prawie 20%. To naprawdę niemało.

myszka easars sniper 10 20170307 1586178468

Podświetlenie myszki z przodu

Plusem jest wykorzystanie przełączników Omron, które znane są ze swojej wytrzymałości i skuteczności. Producenci tego typu akcesoriów bardzo często stosują elementy tej firmy, stały się one niejako standardem w myszkach.


Dobra mysz potrzebuje dobrego oprogramowania

Ze strony dystrybutora można pobrać sterowniki, które są niczym innym jak aplikacją, która pozwala na skonfigurowanie myszki. Po jej uruchomieniu widać okno z pięcioma zakładkami, pod którymi umieszczono rysunek Easars Sniper z zaznaczonymi przyciskami, które można skonfigurować. Obok grafiki znajduje się rozbudowana (i to bardzo) lista funkcji, które możemy przypisać do poszczególnych klawiszy. Tutaj też znajduje się opcja pozwalająca na zaprogramowanie makra. Po wybraniu tej funkcji otwiera się nowe okno, w którym definiujemy ciągi wciskanych klawiszy. Możemy je pogrupować przypisując np. do określonej gry lub gatunku - jak kto woli.

capture 001 07032017 203230

capture 003 07032017 203248

Zrzuty ekranowe z programu do konfiguracji myszki

Kolejne umieszczone nad rysunkiem myszki zakładki, pozwalają na ustawienie rozdzielczości dla poszczególnych poziomów - czterech - pomiędzy którymi możemy się przełączać w trakcie gry. Jak na dobrą mysz przystało, możemy ustawiać rozdzielczość dla każdej osi osobno. Oczywiście możemy też zdefiniować prędkość przewijania strony przy pomocy rolki, czas przerwy pomiędzy kliknięciami, po którym zostaną one "zaliczone" jako dwuklik oraz prędkość przemieszczania się kursora. Jedną z zakładek poświęcono podświetleniu - możemy je ustawić wprowadzając konkretne cyfry kodu RGB lub wybierając właściwy odcień z palety barw. Oczywiście możemy też zadecydować czy podświetlenie ma działać, czy ma być wyłączone oraz czy ma świecić światłem ciągłym czy pulsującym. Nikogo pewnie nie zdziwię, gdy dodam, że prędkość pulsowania można zmienić.

capture 002 07032017 203234

Funkcje, które można przypisać do przycisków myszki

W kolejnej zakładce zdefiniowano profile. Jest ich pięć: standardowy, do grania, do pracy i dwa nazwane "custom". Mają one po prostu inne, mniej typowe ustawienia. Do każdego z nich możemy przypisać określoną aplikację, która po uruchomieniu automatycznie przełączy myszkę we właściwy tryb pracy. Nic nie stoi na przeszkodzie, by każdy z profili zdefiniować zgodnie ze swoimi wymaganiami, włącznie ze zmianą nazwy. Aby to zrobić należy ustawić dany profil jako aktywny i zmienić przypisane funkcje, rozdzielczość itp. Po kliknięciu przycisku Apply zmiany zostaną zapisane. W taki sam sposób realizujemy zmiany innych profili.

capture 005 07032017 203319

capture 006 07032017 203422

capture 008 07032017 203506

capture 010 07032017 204021

Zrzuty ekranowe z programu do konfiguracji myszki

Ostatnia zakładka przygotowana przez projektanta aplikacji zawiera link do strony internetowej oraz adres mailowy do wsparcia technicznego producenta. Umieszczono tu również kod QR, przy pomocy którego można szybko przejść do strony Easars.
Aplikacja jest prosta, intuicyjna (chociaż przygotowano ją tylko w wersji anglojęzycznej) i szybka. Przełączanie pomiędzy zakładkami realizowane jest szybko, równie szybko aktualizowane są funkcje myszki. Na plus zasługuje duża liczba udostępnionych funkcji, które możemy przypisać do klawiszy.


 Użytkowanie

Nie omieszkałem również przeprowadzić testów myszki z użyciem programów benchmarkowych. VMouseBench v0.0.7a pokazał, że parametry prezentowane przez producenta w specyfikacji faktycznie są przez myszkę trzymane. Ustawienie wysokiej rozdzielczości spowoduje wzrost predykcji, czy programowego przewidywania kolejnego ruchu przez czujnik. Podobnie wygląda sprawa w przypadku interpolacji, czyli sztucznego generowania dodatkowych pikseli, które sztucznie zwiększają maksymalną rozdzielczość. To akurat może prowadzić do zmniejszenia precyzji i dokładności z jaką porusza się kursor. Ponieważ jednak maksymalna rozdzielczość nie jest duża, zakłócenie precyzji również nie jest duże.

myszka easars sniper 6 20170307 1698276520

 Wystająca pokrywa schowka na odważniki

W praktyce myszka leży wygodnie w dłonie, boczne krawędzie ograniczają palce, co jest nawet wygodne. Wysoka rozdzielczość sprawdza się w grach takich jak MMO, bijatyk czy platformówek, ale już niekoniecznie w przypadku FPS. W tym gatunku, zwłaszcza w trybie snajpera, zdecydowanie lepiej sprawdzają się niższe rozdzielczości - wbrew nazwie myszki. Niemniej, Easars Sniper oferuje wszystko to, czego oczekuje gracz: wysoką rozdzielczość, zmianę rozdzielczości dla każdej z osi osobno, dowolny kolor podświetlenia, możliwość definiowania makr, zmianę wagi i komponenty o odpowiedniej wytrzymałości. Można trochę narzekać na jakość materiałów, ale z drugiej strony nie przeszkadzają w utrzymaniu stabilnego chwytu, nawet przez kilka godzin gry.

myszka easars sniper 11 20170307 1788401650

Myszka "w pełnych barwach wojennych"

Zastosowane powłoki ślizgaczy bardzo dobrze sprawdzają się na podkładkach z tworzywa. Tkanina stawia trochę większy opór, dlatego trzeba używać więcej siły do przesuwania myszki co ma wpływ na nasze zmęczenie po kilku godzinach gry. Nie polecam twardych podkładek z tworzywa, one z kolei stawiają bardzo mały opór, co utrudnia precyzyjne ruchy akcesoriem. Czujnik w każdym przypadku bardzo dobrze przenosił ruchy myszki na ekran komputera.


Podsumowanie

Czy Easars Sniper jest prawdziwym snajperem? Myślę, że tak, oferuje sporo, zapewnia dużą precyzję i jedyne do czego mógłbym się przyczepić to niedopracowane gniazdo odważników, nad którym rozwodziłem sie powyżej. A poza tym, mysz jest na tyle ciekawa, że warto się nią zainteresować. Ma unikalny wygląd, który w połączeniu z podświetleniem daje ciekawy efekt. Przede wszystkim jednak, mysz jest wygodna w obsłudze.
Na dzień pisania recenzji mysz kosztuje 219 złotych.

 myszka easars sniper 7 20170307 1665974741

 Myszka "w pracy"

Plusy Minusy

ciekawy wygląd
możliwość zmiany rozdzielczości dla każdej osi osobno
możliwość zmiany wagi myszki
podświetlenie w pełnym RGB

cena
problem z zamknięciem gniazda odważników
ostre krawędzie

Moja ocena:

robot blogotech ocena 4

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube