Genesis Radon 720 Virtual 7.1 Headset

Słuchawki z mocnym powerem

Więcej...

Natec Crake

Mysz o nietypowym, bardzo nietypowym kształcie

Więcej...

Monitor Lenovo L24q

Elegancki monitor o nietuzinkowych możliwościach

Więcej...

Router TP-LINK M7200

Sieć WiFi w kieszeni

Więcej...

Genesis Xenon 400

Gamingowa elegancja w dłoni

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test myszki Rapoo V280

  • Opublikowano: środa, 14, luty 2018 06:07
  • 14 Lut

Spis treści

Myślę, że każdy gracz pomimo tego, że ma swojego ulubionego producenta sięga czasem po akcesoria innego, chociażby po to by sprawdzić, „co w trawie piszczy”. W końcu rynek akcesoriów gamingowych ciągle się rozwija, warto więc trzymać rękę na pulsie i wiedzieć, czym mogą dysponować przeciwnicy po drugiej stronie ekranu. Dlatego też dziś opowiem o myszce V280 mało znanej u nas firmy Rapoo.

Przyznaję, że wspomniana firma jest dla mnie nowym producentem, z którym spotykam się po raz pierwszy. Chińskie przedsiębiorstwo powstało w 2002 roku, a od 2007 roku oferuje akcesoria komputerowe pod marką Rapoo. Do Europy urządzenia tego producenta trafiły dopiero w 2012 roku, a do nas całkiem niedawno. Dlatego też, firma nie jest o u nas tak znana jak Razer, Logitech, Steelseries, Ravcore czy inni obecni od dawna producenci. Rapoo uruchomiło niedawno nową serię produktów – VPRO - i do niej właśnie należy model, o którym Wam dziś opowiem.

myszka rapoo vpro v280 1 20180213 1299936403

Pudełko z gryzoniem

Mysz zapakowano w pudełko, w który dominują dwie barwy – czerń i turkus (jak ktoś nie wie, jaki to kolor, to wg. Wikipedii jest to zielony odcień cyjanu). Na górze opakowania na ciemnym tle w plamę turkusowej farby wrzucono mysz – możemy więc zobaczyć jak ona wygląda. Rozbryzgi zielonej farby (przepraszam, zielonego odcienia cyjanu) nadają całości charakterystycznego dla akcesoriów gamingowych wyrazu. A jeśli komuś nie wystarczy widoczne tam zdjęcie myszki, może podnieść pokrywę – opakowanie jest skonstruowane na wzór książki – i obejrzeć gryzonia trochę dokładniej. Na kartoniku nie zabrakło oczywiście głównych cech wypunktowanych przez producenta: rozdzielczości 7000 dpi, wbudowanej pamięci, modyfikowalnego podświetlenia i przełączników Omron, które zamontowano pod przyciskami. I już wszystko wiemy, prawda? Teoretycznie, bo zostało przed nami jeszcze trochę do odkrycia.

myszka rapoo vpro v280 7 20180213 1316021423

Rapoo V280

Moją uwagę na pudełku zwróciło jeszcze coś – umieszczone na odwrocie hasło: For new generation players. Od razu poczułem się lepiej. Któż nie chciałby być graczem nowej generacji? Od razu przed oczami zaczęły mi latać sterowanie dłonią, głosem, biowszczepy i… nic z tego. To nie o to chodzi.

Konstrukcja

Mysz prezentuje się ciekawie. Od razu też widać, że jest to model symetryczny (nie licząc oczywiście dodatkowych przycisków umieszczonych na lewym boku), z którego mogą korzystać zarówno prawo, jak i leworęczni gracze. Obudowę wykonano z ciemnego, chropowatego tworzywa i miękkiej gumy, którą wykończono boki. Gumę ponacinano w jodełkę, dzięki czemu zapewnia ona dobry, stabilny chwyt. Rolkę oraz przycisk zmiany rozdzielczości (napisano na nim DPI, to chyba do tego służy?) umieszczono na srebrnym, metalowym pasku, który przyjemnie chłodzi podczas „gorącej” gry. Kółko przewijania wykończono oczywiście gumowym, karbowanym paskiem, który zapewnia pewne oparcie. Mniej więcej na środku lewego boku, blisko górnej krawędzi umieszczono dwa dodatkowe przyciski.

myszka rapoo vpro v280 3 20180213 1724212160

Przód myszki

Na grzbiecie oraz krawędziach styku tworzywa z gumą zostawiono przezroczyste tworzywo, przez które widać podświetlenie LED. Prezentuje się to ciekawie i elegancko. Sensor umieszczono w osi myszki, ale małe ślizgacze mogą trochę niepokoić. Co prawda z tyłu jest jeden duży, (to te z przodu są małe) ale czy on da radę zapewnić dobry poślizg? Powiem o tym w dalszej części tekstu. Z przodu, również w osi myszki wyprowadzono przewód. Jego wyjście wzmocniono sztywnym tworzywem. Sam przewód jest zabezpieczony oplotem materiałowym. Gwarantuje to dużą odporność na uszkodzenia. Wtyk, jest pozłacany, to z kolei gwarantuje dobrą komunikację.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube