Tribe Gwiezdne wojny Pop Darth Vader

Słuchawki dla fanów Gwiezdnych wojen

Więcej...

Sennheiser IE 800 S

Słuchawki dla smakoszy

Więcej...

Sennheiser GSP 600

Gamingowe słuchawki dla wymagających

Więcej...

Natec Firefly Pro

Lampka inna niż reszta

Więcej...

Sennheiser Momentum Free In-Ear Wireless

Świetne, rewelacyjne, niesamowite

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test myszki Genesis Xenon 200

  • Opublikowano: niedziela, 08, lipiec 2018 04:33
  • 08 Lip

Spis treści

Xenon 200 to kolejna mysz dla graczy, ze stajni Genesis, którą postanowiłem Wam przybliżyć. Przyznaję, że wybrałem ją ze względu na jej ciekawy wygląd, który szybko przyciągnął mój wzrok. A jeśli chcecie się przekonać, czy wygląd to jedyna rzecz, którą ma ona do zaoferowania, musicie poświęcić chwilę na przeczytanie poniższego tekstu.

Tym razem nie będę się rozwodził nad opakowaniem. Powiem tylko, że trzyma standard. Ta sama kolorystyka, ten sam styl. Coś, co znamy (przynajmniej ja znam, a jeśli Wy nie znacie, zachęcam do lektury innych moich recenzji akcesoriów tego producenta) i co potrafi przyciągnąć wzrok. Dodam, że w pudełku oprócz myszki i instrukcji obsługi nic więcej nie ma.

myszka genesis xenon 200 18 20180707 1841884137

Opakowanie myszki

Konstrukcja

Mysz ma nieregularny kształt. Od razu też widać, że przeznaczona jest dla graczy praworęcznych. Świadczy o tym wyprofilowanie obudowy, specjalnie wyprowadzone gniazdo z diodami oraz wydzielony przycisk snajperski umieszczony na lewym boku. Główne przyciski wykonano jako jednolitą płytkę ciągnącą się od początku Xenona 200 do samego końca obudowy. Lewy i prawy przycisk rozdzielono szerokim wycięciem, w którym umieszczono rolkę przewijania oraz dwa przyciski do zmiany rozdzielczości. Na grzbiecie umieszczono podświetlany panel z logo marki na tle siatki „plastra miodu”. Po podświetleniu wygląda to ciekawie. Rolka wykonana została z mlecznego, przezroczystego tworzywa, które jest podświetlane od środka. To też wygląda ciekawie. Na jej obwodzie umieszczono gumowy pasek z karbami, który ma ułatwiać jej kontrolowanie.

myszka genesis xenon 200 1 20180707 1496626255

Genesis Xenon 200

Na lewym boku, oprócz wspomnianych już elementów: specjalnie wyprowadzonego gniazda z lampkami sygnalizującymi ustawioną rozdzielczość i przycisku snajperskiego znajdują się też dodatkowe dwa przyciski umieszczone pod krawędzią, na środku myszki. Przycisk snajperski umieszczono w dolnej części, w miejscu, gdzie normalnie znajduje się kciuk. Wybrano dla niego optymalne położenie, pozwalające na szybką i precyzyjną kontrolę. Wykonano go w kolorze czerwonym, dzięki czemu łatwo go zlokalizować. Nie miałbym nic przeciwko temu, by był on podświetlony. Niestety, nie jest. Trzeba się też liczyć z tym, że chcąc wykorzystać pozostałe przyciski zlokalizowane na tym boku, trzeba oderwać palec od „snajpera”, co wiąże się z przerwaniem ognia.
Xenon 200 został wyposażony w cztery małe ślizgacze teflonowe umieszczone w rogach (o ile możemy mówić o rogach w przypadku obłych kształtów) podstawy. Czujnik optyczny jest lekko przesunięty w bok względem osi, warto o tym pamiętać, chociaż nie wpływa to na działanie myszki i jej używanie. W końcu i tak efektem końcowym ruchu myszki jest przemieszczający się na ekranie komputera kursor i to jego ruch nas interesuje.

myszka genesis xenon 200 3 20180707 2035663370

Lewy bok myszki 

Jak na mysz dla graczy przystało, przewód wykonano ze sznura w oplocie materiałowym. Zakończono go zwykłą wtyczką USB – nie pozłacaną. Przyznam, że w czasie mojej wieloletniej kariery gracza wykorzystywałem różne myszki, z pozłacanym wtykiem i bez, i nie zauważyłem żadnej istotnej różnicy w działaniu myszek. Ale też nie jestem graczem PRO, nie biorę udziału w turniejach. Osłona przewodu wykonana z materiału gwarantuje natomiast jego dużą elastyczność, co przekłada się na komfort korzystania z Xenon 200, przewód nie opóźnia ruchów. Oczywiście zadbano też o jego wyprowadzenie z obudowy. Z przodu, na środku, skąd wychodzi przewód osłonięto go twardym plastikiem chroniącym go przed złamaniem.
Całą konstrukcję wykonano z ciemnego, matowego tworzywa, delikatnie chropowatego na głównych przyciskach i grzbiecie. Prawy bok, w miejscu gdzie spoczywa kciuk, wykończono, gumowym materiałem z wypukłościami, które zapewniają pewny chwyt.

myszka genesis xenon 200 6 20180707 1068622425

Rolka przewijania oraz wyprowadzenie

Na pewno mysz wygląda ciekawie. Dobry materiał, interesujący wygląd to cechy, które szybko rzucają się w oczy. Niestety, razi trochę wykonanie, a dokładniej spasowanie części. Wyraźnie widać sporą szczelinę pomiędzy częścią, w której umieszczono diody rozdzielczości, a lewym przyciskiem. Być może jest to kwestia tylko mojego egzemplarza, ale… nie wygląda to ładnie. Sprawia wrażenie, jakby Xenon 200 „rozłaziła się w szwach”. Nie wpływa to oczywiście na korzystanie z myszki, jest to tylko czysto estetyczne odczucie. Niestety, Xenon 200 nie oferuje możliwości zmiany wagi czegoś, co zapewnia lepsze dostosowanie myszki do swoich preferencji.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube