Logitech MK540 Advanced

Bezprzewodowy zestaw dla każdego

Więcej...

Lanberg RO-030FE

Niskobudżetowy router do prostych zastosowań

Więcej...

Navitel T757 LTE

Tablet z nawigacją

Więcej...

SanDisk Ultra Dual Drive m3.0

Pamięć, któa obsłuży komputer i telefon

Więcej...

TP-Link Deco M9

Router do sieci mesh

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Jak wynika z danych Gemiusa w styczniu 2019 roku niemal 16 proc. komputerów używanych w Polsce działało z systemem Windows 7, zaś  Windows 10 oraz Windows 8.1 miały po 20 proc. udziału
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
54% użytkowników internetu w wieku powyżej 25 lat obawia się włamania na swoje konta w mediach społecznościowych
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test myszki Genesis Xenon 200

  • Opublikowano: niedziela, 08, lipiec 2018 04:33
  • 08 Lip

Spis treści

Xenon 200 to kolejna mysz dla graczy, ze stajni Genesis, którą postanowiłem Wam przybliżyć. Przyznaję, że wybrałem ją ze względu na jej ciekawy wygląd, który szybko przyciągnął mój wzrok. A jeśli chcecie się przekonać, czy wygląd to jedyna rzecz, którą ma ona do zaoferowania, musicie poświęcić chwilę na przeczytanie poniższego tekstu.

Tym razem nie będę się rozwodził nad opakowaniem. Powiem tylko, że trzyma standard. Ta sama kolorystyka, ten sam styl. Coś, co znamy (przynajmniej ja znam, a jeśli Wy nie znacie, zachęcam do lektury innych moich recenzji akcesoriów tego producenta) i co potrafi przyciągnąć wzrok. Dodam, że w pudełku oprócz myszki i instrukcji obsługi nic więcej nie ma.

myszka genesis xenon 200 18 20180707 1841884137

Opakowanie myszki

Konstrukcja

Mysz ma nieregularny kształt. Od razu też widać, że przeznaczona jest dla graczy praworęcznych. Świadczy o tym wyprofilowanie obudowy, specjalnie wyprowadzone gniazdo z diodami oraz wydzielony przycisk snajperski umieszczony na lewym boku. Główne przyciski wykonano jako jednolitą płytkę ciągnącą się od początku Xenona 200 do samego końca obudowy. Lewy i prawy przycisk rozdzielono szerokim wycięciem, w którym umieszczono rolkę przewijania oraz dwa przyciski do zmiany rozdzielczości. Na grzbiecie umieszczono podświetlany panel z logo marki na tle siatki „plastra miodu”. Po podświetleniu wygląda to ciekawie. Rolka wykonana została z mlecznego, przezroczystego tworzywa, które jest podświetlane od środka. To też wygląda ciekawie. Na jej obwodzie umieszczono gumowy pasek z karbami, który ma ułatwiać jej kontrolowanie.

myszka genesis xenon 200 1 20180707 1496626255

Genesis Xenon 200

Na lewym boku, oprócz wspomnianych już elementów: specjalnie wyprowadzonego gniazda z lampkami sygnalizującymi ustawioną rozdzielczość i przycisku snajperskiego znajdują się też dodatkowe dwa przyciski umieszczone pod krawędzią, na środku myszki. Przycisk snajperski umieszczono w dolnej części, w miejscu, gdzie normalnie znajduje się kciuk. Wybrano dla niego optymalne położenie, pozwalające na szybką i precyzyjną kontrolę. Wykonano go w kolorze czerwonym, dzięki czemu łatwo go zlokalizować. Nie miałbym nic przeciwko temu, by był on podświetlony. Niestety, nie jest. Trzeba się też liczyć z tym, że chcąc wykorzystać pozostałe przyciski zlokalizowane na tym boku, trzeba oderwać palec od „snajpera”, co wiąże się z przerwaniem ognia.
Xenon 200 został wyposażony w cztery małe ślizgacze teflonowe umieszczone w rogach (o ile możemy mówić o rogach w przypadku obłych kształtów) podstawy. Czujnik optyczny jest lekko przesunięty w bok względem osi, warto o tym pamiętać, chociaż nie wpływa to na działanie myszki i jej używanie. W końcu i tak efektem końcowym ruchu myszki jest przemieszczający się na ekranie komputera kursor i to jego ruch nas interesuje.

myszka genesis xenon 200 3 20180707 2035663370

Lewy bok myszki 

Jak na mysz dla graczy przystało, przewód wykonano ze sznura w oplocie materiałowym. Zakończono go zwykłą wtyczką USB – nie pozłacaną. Przyznam, że w czasie mojej wieloletniej kariery gracza wykorzystywałem różne myszki, z pozłacanym wtykiem i bez, i nie zauważyłem żadnej istotnej różnicy w działaniu myszek. Ale też nie jestem graczem PRO, nie biorę udziału w turniejach. Osłona przewodu wykonana z materiału gwarantuje natomiast jego dużą elastyczność, co przekłada się na komfort korzystania z Xenon 200, przewód nie opóźnia ruchów. Oczywiście zadbano też o jego wyprowadzenie z obudowy. Z przodu, na środku, skąd wychodzi przewód osłonięto go twardym plastikiem chroniącym go przed złamaniem.
Całą konstrukcję wykonano z ciemnego, matowego tworzywa, delikatnie chropowatego na głównych przyciskach i grzbiecie. Prawy bok, w miejscu gdzie spoczywa kciuk, wykończono, gumowym materiałem z wypukłościami, które zapewniają pewny chwyt.

myszka genesis xenon 200 6 20180707 1068622425

Rolka przewijania oraz wyprowadzenie

Na pewno mysz wygląda ciekawie. Dobry materiał, interesujący wygląd to cechy, które szybko rzucają się w oczy. Niestety, razi trochę wykonanie, a dokładniej spasowanie części. Wyraźnie widać sporą szczelinę pomiędzy częścią, w której umieszczono diody rozdzielczości, a lewym przyciskiem. Być może jest to kwestia tylko mojego egzemplarza, ale… nie wygląda to ładnie. Sprawia wrażenie, jakby Xenon 200 „rozłaziła się w szwach”. Nie wpływa to oczywiście na korzystanie z myszki, jest to tylko czysto estetyczne odczucie. Niestety, Xenon 200 nie oferuje możliwości zmiany wagi czegoś, co zapewnia lepsze dostosowanie myszki do swoich preferencji.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube