foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Spis treści

Dawno nie miałem w swoich rękach żadnej myszki, kiedy więc nadarzyła się okazja przetestować nowy produkt Geniusa, chętnie skorzystałem z okazji. Genius nie jest, co prawda firmą, która przez profesjonalnych graczy jest postrzegana, jako godna zainteresowania, ale jej gamingowe produkty są coraz lepsze i coraz bardziej interesujące. Ja przyjrzałem się modelowi X-G510, który opisuję poniżej.

myszka genius g-x850 1 20131124 1666546785

Pudełko, jak na sprzęt gamingowy przystało utrzymane jest w agresywnych kolorach, czerwieni, czerni i przenikającym te barwy niebieskim. Pudełko potrafi przyciągnąć wzrok na półce, a otwierana pokrywa powala obejrzeć mysz przed jej zakupem. Chroniona przez przezroczyste tworzywo prezentuje nam swoje przyciski i przewód. Widać, że jest on w sztywnym oplocie z materiału. Jak większość producentów myszek dla graczy, również Genius dostarcza do swojego produktu oprogramowanie, które możemy wykorzystać do konfiguracji gryzonia. Screeny z aplikacji wraz z opisem jej funkcji możemy obejrzeć na wewnętrznej stronie pokrywy. Natomiast z tyłu i boków przedstawiono właściwości X-G510 oraz jej wymagania systemowe. Zakładam, że procesor Intel/AMD 1GHz i pamięć 2GB RAM są wymagane dla aplikacji do konfiguracji myszki, a nie do jej działania. 

myszka genius g-x850 2 20131124 1535444953

W każdym razie z informacji na pudełku możemy się dowiedzieć, że producent wykorzystał przełączniki Omron, że wytrzymają one 8 milionów cykli, że przewód ma 1.8 metra długości, że czas przesyłania sygnału z myszki do komputera to 1 ms oraz, że w myszce znajdują się odważniki o wadze 30 gram. Jeśli wykonanie myszki jest dobre, to faktycznie może ona zainteresować amatorów grania.
Kiedy wziąłem mysz do ręki poczułem pod dłonią miękkie, przyjemne w dotyku tworzywo. Jest to często stosowany do produkcji takich akcesoriów materiał, który w dotyku sprawia wrażenie gumy. Dzięki temu zapewnia on dobre tarcie, a więc pewny chwyt nawet przy spoconych dłoniach. Boki mają wyprofilowane nacięcia, co dodatkowo poprawia pewność chwytu. Po obu bokach, na krawędzi umieszczono przyciski, wydają one charakterystyczny dźwięk po naciśnięciu. Rolka przewijania również została wykonana z gumowego tworzywa, a duży bieżnik zapewnia zarówno pewność ruchu, jak i specyficzne dla takich rolek przeskakiwanie. Rolka służy również jako dodatkowy przycisk. Za nią umieszczono kolejny przycisk, tym razem podświetlany. Przy jego pomocy możemy zapewne zmieniać rozdzielczość czujnika optycznego, który osadzony jest równolegle do osi, po jej lewej stronie. Za odpowiedni poślizg odpowiadają dwa duże ślizgacze, które wyglądają na solidne. W komplecie z myszka nie ma niestety, dodatkowych ślizgaczy. Jest t o tyle ważne, że profesjonalni gracze dobierają ślizgacze, a tym samym poślizg myszki do podkładki, której używają.

myszka genius g-x850 4 20131124 1512507998Nie ma niestety możliwości zmiany wagi gryzonia. Profesjonalne myszki umożliwiają dopasowanie swojej wagi do preferencji gracza. W tym celu mają specjalne kieszenie i odważniki, którymi możemy regulować ich ciężar. Przekłada się to oczywiście na siłę, jaką musimy użyć, by przesunąć mysz, co przy długim i dynamicznym graniu przekłada się na zmęczenie.
Na koniec tej części jedna ważna uwaga – mysz jest symetryczna, może więc być używana zarówno przez osoby prawo, jak i lewo ręczne.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube