foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Spis treści

Wielu graczy zastanawiając się nad rozbudową swojego komputera skupia się na lepszym procesorze, lepszej karcie graficznej, zwiększeniu pamięci RAM, a zapomina o monitorze, który również jest częścią składową zestawu komputerowego. I bardzo często, poprzez różne udogodnienia, jest dedykowany właśnie tej grupie użytkowników. Kiedyś producenci podkręcali częstotliwość odświeżania, potem zaczęli montować w monitorach porty USB, karty dźwiękowe .... a dziś proponują nam monitor pracujący z częstotliwością 144Hz. Do mojego laboratorium testowego trafił model AOC G2460P, o którym Wam dziś opowiem.

monitor aoc g2460p 2 20140910 1665644592

Tym razem nie będę opowiadał o opakowaniu tylko przejdę od razu do zawartości. W kartonie, oprócz monitora i jego podstawy znalazłem przewód zasilający, przewód DVI oraz przewód USB. Nie ma tego zbyt wiele, ale też monitory pod tym względem nie są wymagające. Cieszy natomiast to, że producent oprócz dorzucił przewód, chociaż przydałby się np. kabelek do Display Portu, który ten monitor również posiada. Skoro już zacząłem od portów, to wymienię pozostałe interfejsy, które producent wbudował w ten monitor. Zostały one umieszczone w specjalnych gniazdach rozmieszczonych po obu stronach kolumny, na której osadzono monitor. Z jednej strony mamy gniazdo zasilania, włącznik oraz dwa porty USB 2.0, obok których umieszczono gniazdo USB. Mam mieszane uczucia jeśli chodzi o te porty USB. Są one umieszczone bardzo blisko siebie, co będzie przeszkodą w przypadku gdy będziemy chcieli podłączyć przewody z "grubymi" wtyczkami. Będą sobie nawzajem przeszkadzać. Po drugiej stronie znajdują się gniazda mikrofonowe i słuchawkowe, HDMI, DVI, D-Sub i Display Port. Wszystkie gniazda skierowane są dół i aż się prosi o jakiś system prowadzenia przewodów. Niestety, producent nie przewidział czegoś takiego. Na lewym boku monitora znajdują się kolejne dwa porty USB. Tym razem w wersji 3.

monitor aoc g2460p 16 20140910 1775968341

Kolumna, na której opiera się monitor pozwala na zmianę wysokości ekranu nad biurkiem. Nie ma możliwości podniesienia lub opuszczenia monitora. Można za to pochylić go do przodu lub do tyłu w zakresie +5 stopni (przód) i -15 stopni (w tył). Osobom, które dużo czasu spędzają edytując dokumenty, na pewno przyda się funkcja pivot, którą producent oferuje w tym monitorze. Kolumna opiera się na okrągłej podstawie, która zapewnia dużą stabilność monitora, nawet w przypadku ustawienia ekranu w pozycji pionowej. Możemy też odkręcić kolumnę i korzystając z uchwytu VESA powiesić ekran na ścianie.
Matrycę podświetlaną diodami LED umieszczono w czarnej ramce o szerokości ok 1 cm na górze i po bokach, oraz ok 2 cm na dole. Tworzywo wykorzystane na obudowę jest matowe, dzięki czemu nie widać na nim odcisków palców i kurzu (w przypadku stopki). Po prawej stronie na dole od spodu, umieszczono przyciski sterujące menu ekranowym.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube