foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Spis treści

Każdy chce, by jego komputer wyglądał elegancko, a jednocześnie by był funkcjonalny. To jak się prezentuje nasz komputer zależy od jego obudowy, która w dużym stopniu przykłada się również do jego funkcjonalności. Jednym z liderów wśród producentów skrzynek komputerowych jest Zalman, którego obudowę oznaczoną symbolem Z12 Plus przybliżę Wam poniżej.

obudowa zalman z12 plus 2 20140315 1959176128

Obudowy Zalmana mają kilka cech charakterystycznych. Jedną z nich jest to, że zawsze są czarne. Czasem są wykonane z tworzywa, czasem z malowanej proszkowo blachy, ale zawsze czarne. Wprowadzając na rynek nowy model, zawsze przygotowuje dwie wersje – podstawową i rozszerzoną. Różnią się one przede wszystkim liczbą zamontowanych wentylatorów. Do mnie dotarła rozszerzona wersja Z12, czyli obudowa typu Midi Tower, Zalman Z12 Plus.
Z12 Plus prezentuje się nowocześnie, ciekawie. Przedni panel to płaska ściana pokryta siatką typu mesh. W górnej części znajduje się pięć maskownic na napędy, przy czym ta na samym dole ma możliwość wycięcia małego okienka na napęd FDD (ciekawe, czy ktoś jeszcze takie stosuje).Pod miejscami na napędy, schowany za siatką znajduje się wentylator, który dba o dobre chłodzenie wnętrza. Na prawej krawędzi, w jej górnej części umieszczono przyciski zasilania oraz resetu. Są one otoczone podświetleniami, które informują o stanie pracy komputera. Poniżej projektant tej obudowy umieścił gniazda słuchawkowe i mikrofonowe oraz dwa porty USB.
Góra to nieregularna powierzchnia, która częściowo zasłonięta jest siatką mesh. Pod nią ukrywa się jeden z zamontowanych przez producenta wentylatorów. Obok niego jest miejsce na kolejny, w który możemy doposażyć obudowę. Z przodu znajduje się mała ukośna zatoka, w której umieszczono kolejne dwa porty USB (w standardzie 3.0) oraz przełącznik suwakowy, który zwiększa lub zmniejsza wydajność systemu chłodzenia. To miejsce doskonale się nadaje na to, by położyć tu i podłączyć smartfona czy dysk przenośny. Prawy bok Z12 Plus to jednolita wyprofilowana na środku blacha, natomiast lewy to płaska ściana z dużym oknem, które pozwala zajrzeć do środka komputera. Oba boki są dość ciasno spasowane, otwarcie skrzynki nie jest takie proste.

obudowa zalman z12 plus 7 20140315 1025424788Z tyłu w górnej części znajduje się wentylator. Jest on dobrze widoczny, ponieważ ma białe płaty. Obawiam się, że po dłuższym użytkowaniu, nie będzie on zbyt estetycznie wyglądał. Co prawda, na tył komputera rzadko zaglądamy, ale… warto to mieć na uwadze. Obok niego umieszczono gniazdo na interfejsy płyty. Pod wentylatorem znajdują się dwa otwory z maskownicami, które umożliwiają wprowadzenie do środka przewodów od systemu chłodzenia cieczą. Poniżej znajdują się miejsca na karty rozszerzeń – jest ich siedem. Na samym dole znajduje się miejsce na montaż zasilacza. Niestety, nie ma tu żadnych prowadnic, które ułatwiłyby jego montaż.
Skrzynka stoi na czterech nogach, wykonanych z gumy. Unoszą one obudowę na wysokość około 3 cm nad podłogą. Podstawa ma szereg otworów, które zasłonięte zostały siatkami filtrującymi. Siatki możemy wyjąć i oczyścić z zanieczyszczeń. Jest też miejsce na montaż kolejnego wentylatora. Krótko mówiąc mamy 3 wentylatory zamontowane i dwa, które możemy zamontować opcjonalnie. Wszystkie mają (lub mogą mieć) średnicę 120 mm.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube