IRISNotes Air 3

Długopis cyfrowy ułatwia życie

Więcej...

Logitech K400 Plus TV

Klawiatura do telewizora...

Więcej...

TP-LINK Archer C5400

Router jak Stonehenge

Więcej...

Natec Turbot

Klawiatura dedykowana Smart TV

Więcej...

Lioncast LK300 RGB

Mechaniczna klawiatura z pełnym podświetleniem

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test projektora Asus B1M

  • Opublikowano: niedziela, 04, sierpień 2013 10:01
  • 04 Sie

Projektory multimedialne to urządzenia, które kojarzą się nam głównie z biznesem. Prezentacje, konferencje .. Tak było, ponieważ były to urządzenia drogie i jednak o ograniczonej funkcjonalności. W końcu, kto chciałby wydać 20 tysięcy (tak, kiedyś tyle to kosztowało) na aparacik, który wyświetlałby mu w domu film na ścianie? O ile nie mamy specjalnej sali kinowej lepiej i przede wszystkim taniej wyświetlić go sobie na monitorze. Jednak ceny tych urządzeń spadły, a i oczekiwania użytkowników komputerów wobec nowych wrażeń również uległy zmianie. Wystarczy spojrzeć na poniższe zdjęcie, by mieć pojęcie, czego oczekują gracze. 

Eve Online na dużym ekranie - więcej o tym tutaj

Ja nie mam takiej ściany, mam jednak projektor B1M Asusa, który trafił do mnie na testy, postanowiłem więc sprawdzić, czy fatycznie taki projektor może dostarczyć nowych wrażeń w czasie gry. Przy okazji sprawdziłem jak też ten projektor jak się sprawdza w normalnych działaniach, do jakich został stworzony, czyli prezentacji, wyświetlania filmów itp.

projektor asus b1m 2 20130804 1671236094Tradycyjnie zacznijmy od sprawdzenia, co mamy w pudełku. Jego górna strona prezentuje nam projektor oraz kilka jego głównych cech, takich jak współpraca z pendrivami, kartami pamięci, poziom natężenia strumienia świetlnego itp. Z kolei z drugiej strony znajduje się już bardziej szczegółowa prezentacja możliwości urządzenia. Mamy rzut na panel z interfejsami, informację o dużym obrazie przy krótki dystansie itd., itd. Na bokach drobnym drukiem w 14 językach ponownie wyspecyfikowano główne cechy B1M. Niestety zabrakło tam naszej wersji językowej.

projektor asus b1m 4 20130804 1603065664Po otwarciu pudełka znalazłem mały pokrowiec z materiału, ze skórzanymi wzmocnieniami, w którym bezpiecznie schowany siedział projektor. Kilka dokumentów papierowych w postaci karty gwarancyjnej, instrukcji i przewodów (zasilający i VGA) dopełniły wyposażenia. Niespodzianka czekała mnie po otwarciu pokrowca, okazało się, że w środku oprócz projektora znajduje się jeszcze zasilacz i pilot. A sam projektor okazał się małym urządzeniem o wymiarach 175x138x44.5 mm

projektor asus b1m 6 20130804 1047482729Oglądając B1M pierwsze co się zauważa to srebrny obiektyw osadzony w czarnej plastikowej obudowie z lewej strony urządzenia, oraz przyciski sterujące osadzone tuż za okularem. Przycisków jest dziewięć, ich funkcje omówię w dalszej części. Tymczasem spójrzmy, co jeszcze nam oferuje to urządzenie. Lewy bok posiada kratki wentylacyjne i gniazd na linkę zabezpieczająca Kingston. Prawy bok wyposażono w zasilacz oraz kolejną kratkę wentylacyjną, przez która prześwitują dwa zamontowane w środku wentylatory. Z przodu oprócz obiektywu mamy kolejne otwory do chłodzenia. Z kolei tył to interfejsy: gniazdo słuchawkowe, AV-in, gniazdo na karty pamięci SD, port HDMI, SVGA oraz USB, do którego wpięto mały mikronadajnik radiowy. Projektor spoczywa na czterech całkiem sporych nóżkach. W przedniej części, na środku znajduje się wychylna nóżka, która podnosi przód projektora do góry.

projektor asus b1m 7 20130804 2066084017Jak mogę podsumować B1M po oględzinach zewnętrznych? Mały, zgrabny, lekki. Słowem - fajne ustrojstwo. Solidna, trwała obudowa zapewnia bezpieczeństwo umieszczonych w środku podzespołów (co nie oznacza, że można tym rzucać) i mały cieniutki pilot, który spokojnie możemy ukryć w dłoni. Szybki rzut oka potwierdził, że na pilocie jest taka sama klawiatura, jak na obudowie za okularem.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube