foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Spis treści

Nie tak dawno TP-LINK ogłosił akcję "Przyspiesz WiFi", w ramach której każdy kto zakupił router z serii Archer mógł otrzymać kartę WiFi o wartości 160 stopni. Ja co prawda nie kupiłem żadnego Archera, mogę Wam za to opowiedzieć o modelu C9 z tej serii.

Archer C9 to nietypowy router na tle tych, które do tej pory do mnie trafiały. Nietypowe dlatego, że 90% testowanych przeze mnie routerów to były modele leżące (bardziej płaskie niż wysokie), a ten jest urządzeniem stojącym. O ile dobrze pamiętam miałem tylko jeden taki model - Asus RT-AC56U. Zwracam na to uwagę, bo budowa routera determinuje to, gdzie go umieścimy w naszym domu. Oczywiście biały kolor, charakterystyczny dla TP-LINK-a, będzie pasował do każdego wystroju, ale nie każdy będzie miał gdzie umieścić taki stojący gadżet.
Producent zapakował go w charakterystyczne dla siebie zielone pudełko, w którym oprócz samego routera znajdziemy zasilacz, trzy anteny i krótki przewód Ethernet. Mamy więc komplet tego co potrzebujemy do uruchomienia urządzenia.

Przedstaw się...

router tp link archer c9 3 20150912 1843762202

TP-LINK Archer C9 - szukacje tego pudełka

Na pierwszy rzut oka, Archer C9 przypomina mi stare radio tranzystorowe. Oczywiście nie ma pokręteł i przełączników, ale jest cienki i opiera się na specjalnej podstawce z tworzywa. Lekkie pochylenie do tyłu powoduje, że urządzenie stoi stabilnie. A srebrna ramka okalająca część obudowy, przechodząca potem w podporę, doskonale komponuje się ze śnieżną bielą.
Jak widać na zdjęciach, anteny montowane są na górnej krawędzi routera. Przed nimi, w górnej części przedniego panelu umieszczono osiem diod informujących o pracy poszczególnych interfejsów. Każda dioda została oznaczona odpowiednim piktogramem. Mamy więc zasilanie, sieć 2.4GHz, sieć 2.5 GHz, łącza LAN i WAN, dwa porty USB i WPS. Niektóre z tych diod mają różne stany: mogą świecić światłem ciągłym, mogą błyskać, mogą świecić światłem pomarańczowym lub niebieskim. Każde oczywiście coś oznacza.
Z tyłu obudowa nie jest już tak gładka. Tę część routera zbudowano z elementu, w którym wykonano dziesiątki małych otworów, zapewniającym chłodzenie wewnętrznych podzespołów. W dolnej części zlokalizowano interfejsy, przy pomocy których łączymy się z siecią. Oprócz gniazda zasilania znajdziemy tu gniazdo Internetowe, cztery porty LAN oraz USB 2.0. Oprócz tego producent umieścił tu dwa przyciski - włącznik zasilania oraz Reset/WPS. Są to różne przyciski, umieszczone w różnych miejscach, nie ma więc obawy, że pomylimy je, gdy będziemy sięgać za "plecy" urządzenia. Przyznam jednak, że przycisk Reset/WPS wolałbym znaleźć z innym, łatwiej dostępnym miejscu - z boku, na górnej krawędzi - gdziekolwiek, gdzie łatwiej byłoby go sięgnąć. Kolejne gniazdo znajduje się na prawym boku. Jest to port USB 3.0. Nad nim znajduje się przycisk wyłączający WiFi.

router tp link archer c9 9 20150912 1937122389

TP-LINK Archer C9 - Interfejsy

Anteny montowane na górze urządzenia są obrotowe, możemy też pochylić je w pod różnymi kątami. Może to mieć wpływ na zasięg - propagację fal radiowych. Wychylenie anten nie ma wpływu na stabilność routera, nie chwieje się, nie przewraca.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube