Tribe Gwiezdne wojny Pop Darth Vader

Słuchawki dla fanów Gwiezdnych wojen

Więcej...

Sennheiser IE 800 S

Słuchawki dla smakoszy

Więcej...

Sennheiser GSP 600

Gamingowe słuchawki dla wymagających

Więcej...

Natec Firefly Pro

Lampka inna niż reszta

Więcej...

Sennheiser Momentum Free In-Ear Wireless

Świetne, rewelacyjne, niesamowite

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test routera FRITZ!Box 4040

  • Opublikowano: niedziela, 17, czerwiec 2018 02:34
  • 17 Cze

Spis treści

W ciągu kilku lat przez moje ręce przeszło kilkadziesiąt (dokładnie 31) routerów, które Wam opisałem. Jakoś tak jednak się złożyło, że na liście recenzji brakuje routera, który na co dzień dostarcza mi sieci w moim domu. Wcześniej przybliżyłem Wam już jego starszego brata – FRITZ!Box 7490, a dziś przedstawię Wam trochę mniej rozbudowany model – FRITZ!Box 4040.

Wizualnie oba modele nie różnią się zbyt wiele. Oba dostarczane są (a przynajmniej były, bo 4040 pracuje u mnie już dość długo) w charakterystycznych niebieskich pudełkach z czerwono-żółtym logo marki. Na opakowaniu nie zabrakło podstawowych informacji o możliwościach urządzenia – liczbie portów LAN, przepustowości, dodatkowych portach itp. O ile z przodu pudełka mamy grafikę przedstawiającą router, o tyle na odwrocie możemy dość szczegółowo zobaczyć rozkład gniazd umieszczonych z tyłu. W środku opakowania oprócz zasilacza znajduje się przewód Ethernet, przy pomocy którego można router podłączyć do modemu. W pozostałe przewody (np. do podłączenia TV lub NAS-a) trzeba się zaopatrzyć samodzielnie.

router fritzbox 4040 1 20180616 1264789332

FRITZ!Box 4040

Konstrukcja

W przeciwieństwie do FRITZ!Box 7490, używany dziś przeze mnie router nie ma wbudowanego modemu DSL, nie ma też wbudowanej sekretarki telefonicznej. Oba modele za to łączy ten sam wygląd, chociaż 4040 jest mniejszy. Ciekawą, nietypową obudowę routera wykonano ze srebrnego i czerwonego tworzywa. Konstrukcja o przekroju trójkąta, w górnej części została wyposażona w dwa elementy przypominające tzw. płetwę rekina montowaną na samochodach. Służą one do dekoracji – nadają ciekawego wyglądu routerowi – ale też skrywają w swoim wnętrzu anteny. To jedna z charakterystycznych cech Fritz!Box-ów, brak anten zewnętrznych. Dzięki takiej właśnie konstrukcji, routery z serii FRITZ!Box nieodmiennie kojarzą mi się ze statkiem kosmicznym.
Na przedniej krawędzi, którą delikatnie zaokrąglono, umieszczono diody informujące o statusie pracy urządzenia. Opisano je: Power, Internet, WLAN, LAN i Info. Brzmią one, a przynajmniej niektóre z nich, dość enigmatycznie (w końcu po co kontrolka do Info?). W tylnej części tej powierzchni umieszczono dwa duże przyciski: DECT i WLAN WPS. Tutaj też znajdują się otwory wentylacyjne zapewniające chłodzenie wewnętrznych podzespołów. Z tyłu, oprócz gniazda zasilania znajduje się port USB 3.0, cztery gniazda LAN oraz gniazdo WLAN. Pomimo tego, że te ostatnie gniazda Ethernet zostały od siebie odseparowane, producent dodatkowo wyróżnił je kolorami – żółtym dla gniazd lokalnej sieci i niebieskim dla gniazda, do którego podłączamy przewód z modemu. Na jednym z boków producent umieścił drugi port USB, tym razem w standardzie 2.0. Dzięki temu do FRITZ!Box 4040 można podłączyć zarówno dysk zewnętrzny, jak i drukarkę i oba akcesoria udostępnić jako zasoby sieciowe. 

router fritzbox 4040 2 20180616 2043937325

Diody sygnalizacyjne z przodu routera

Z kolei na spodzie znajdują się stopki, które zapewniają ok. 5 mm przestrzeni pomiędzy powierzchnią stołu a obudową. Znajdują się tu również uchwyty do mocowania na ścianie. Możemy więc modem zarówno ustawić na jakiejś powierzchni płaskiej (półka, stół itp.), jak i powiesić go w pionie. Cała dolna powierzchnia obudowy ma otwory, które zapewniają przepływ powietrza chłodzącego. System chłodzący pracuje w trybie pasywnym, w środku nie ma wentylatora, który wymuszałby przepływ powietrza chłodząc w ten sposób umieszczoną w środku elektronikę.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube