foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Spis treści

W 2017 roku przedstawiłem Wam klawiaturę Genesis Thor 300 RGB. Teraz, po prawie trzech latach ukazała się nowa wersja tego akcesorium oznaczona symbolem 420 RGB. Sprawdziłem co nowego producent zaoferował użytkownikom tej klawiatury.

Opakowanie poza niewielkimi różnicami nie różni się zbyt wiele od wersji sprzed trzech lat. Chociaż zmienił się rysunek przedstawiający akcesorium ogólna stylistyka nie uległa zmianie. Zdjęcie klawiatury wykonano pod tym samym kątem, obok niego dodano jedynie znaczki informujące o rodzaju zastosowanych przełączników i wielokolorowym podświetleniu. Z tyłu, tak jak poprzednio przedstawiono zdjęcie Thora wraz z oznaczeniem kluczowych przycisków.

klawiatura genesis thor 420 rgb 1 20200407 1436539714

Opakowanie

Konstrukcja

Thor 420 RGB ma bardzo odmienną konstrukcję w porównaniu do Thora 300. Oba modele zostały zbudowane w oparciu o „pomysł oszczędnej obudowy”. O ile jednak w klawiaturze sprzed trzech lat widać jeszcze jakieś jej zarysy, o tyle w tym modelu mamy w zasadzie aluminiową płytkę, w której osadzono przełączniki z klawiszami. Obudowa praktycznie nie wystaje poza nie. Pod tym kątem jest bardzo podobna do takich modeli, jak A4TECH Bloody B180 RGB, Rapoo V500S czy Kruger&Matz GK-100. Oczywiście tu mamy unikalną konstrukcję z wyraźnie zaznaczonym aluminium jako bazą. Szczotkowany metal prezentuje się elegancko, a dodatkowo ułatwia utrzymanie akcesorium w czystości. Taka oszczędna konstrukcja nie każdemu się jednak spodoba – mi nie przypadła do gustu. W moim odczuciu jest jakaś taka „goła”. Przyznaję jednak, że na tle wcześniej wspomnianych „golasów” prezentuje się lepiej.

klawiatura genesis thor 420 rgb 2 20200407 1712326866

Genesis Thor 420 RGB

Klawiatura ma standardowy układ QWERTY. Jest to pełna klawiatura z wydzielonym blokiem numerycznym i przyciskami funkcyjnymi. Te ostatnie podzielono na bloki po cztery zostawiając pomiędzy nimi szersze przerwy. Pozwala to łatwo zlokalizować właściwy przycisk bez odrywania oczu od ekranu. Jest to przydatna opcja zwłaszcza, że każdy blok ma określoną funkcjonalność – zarządzanie dźwiękiem, zarządzanie odtwarzaniem i uruchamianie określonych aplikacji – kalkulatora, klienta poczty itp. Nad blokiem numerycznym znajdują się cztery dyskretne otwory, w których umieszczono diody. Informują one o włączonym Caps Locku, klawiaturze numerycznej, Scroll Locku i Win Locku. Ten ostatni informuje o zablokowanym trybie podświetlenia.
Przyciski są uniesione nad powierzchnię na wysokość ok. pięciu milimetrów. Pomiędzy płytkami a podstawą widać półprzezroczyste kolumny, przez które wydobywa się światło z umieszczonych pod spodem diod. Płytki mają płaskie powierzchnie, ich nadruk jest przezroczysty, dzięki czemu podświetlenie koloruje go od spodu jeszcze bardziej wyróżniając klawisze.

klawiatura genesis thor 420 rgb 4 20200407 1285154834

Blok numeryczny

Na płytkach 1-5 głównego bloku klawiatury umieszczono dodatkowe napisy FPS, CF, COD, LOL i RACE – pokazują one zdefiniowane przez producenta podświetlenia dla wybranych gier – gatunków i konkretnych tytułów jak COD czy LOL.
O ile górną powierzchnię zamknięto aluminium, o tyle dół wykonano z tworzywa. Na spodzie widać sześć małych podstawek wykonanych z twardego silikonu, które mają zapewnić stabilność Thor-a na biurku. Nie zabrakło oczywiście wychylnych nóżek, które podnoszą tylną część klawiatury nachylając ją w stronę użytkownika.
Przewód wyprowadzono na środku, wzmacniając miejsce wyprowadzenia zwężającym się „kołnierzem” z tworzywa. Wydaje się solidny, chociaż przyznam, że miałem już do czynienia z lepiej zabezpieczonymi wyprowadzeniami. W Thor 420 RGB zastosowano zwykły przewód w osłonie z tworzywa. I to odróżnia ten model od wersji sprzed trzech lat, tam zastosowano typowo gamingowy kabelek, z oplotem materiałowym.

Komentarze   

# Wojtala 2021-03-03 20:31
Marka Genesis jest bardzo dobra jeśli o sprzęt gamingowy, mam klawiaturę Thor 300, śmiało polecam,podświe tlenie RGB, naprawdę spoko do grania jak dla mnie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube