foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Spis treści

Dawno nie miałem w swoich rękach klawiatury dla graczy. A ponieważ niedawno na polskim (i nie tylko) rynku zadebiutowała firma Liocat, która chce się specjalizować w akcesoriach gamingowych, połączyłem „dawno” z „niedawno” co doprowadziło do obecności klawiatury KX 756C w moich rękach.

Jak na akcesorium dla graczy przystało klawiaturę zapakowano w charakterystyczne, rzucające się w oczy pudełko. Umieszczona na górze grafika przedstawia schowane w środku urządzenie z wydzielonymi innym kolorem klawiszami, które są najczęściej używane przez graczy. Umieszczone tam ikony informują o interfejsie USB 2.0, za pośrednictwem którego KX 756C łączy się z komputerem, przewodzie o długości 1.8m i podświetleniu RGB.

klawiatura dla graczy liocat kx 756c 1 20201020 1636205064

Pudełko

W środku pudełka znalazłem dodatkowe nakładki na klawisze - w kolorze pomarańczowym, tak jak to przedstawiono na grafice na opakowaniu. Nie ma niestety klucza, którym takie nakładki można zdjąć z przełączników. Szkoda.

klawiatura dla graczy liocat kx 756c 3 20201020 1220330347

Dodatkowe kolorowe nakładki na przełączniki

Konstrukcja

Klawiaturę wykonano z taniego tworzywa, co widać i czuć, gdy weźmie się do ręki. To od razu pokazuje, że jest to akcesorium niskobudżetowe, przygotowane z myślą o graczach, którzy nie mają zasobnej kieszeni. Ma nieregularny kształt, co dobrze wpisuje się w gamingowy charakter. Boki są masywne, umieszczono na nich diody, które układają się w kształt węża. W dolnej części akcesorium wyposażono w oparcie na nadgarstki, ale jak na mój gust, zbyt małą. W górnej części znajdują się przyciski multimedialne, których wielkość zmienia się – stają się większe idąc od lewej do prawej. Przy ich pomocy można sterować odtwarzaniem plików medialnych, otworzyć klienta poczty, przeglądarkę internetową itp. Pozostałe przyciski mają już standardowy układ QWERTY, pracują miękko i dość cicho. Producent zastosował tu przełączniki membranowe, co jest właśnie efektem ich miękkiej i cichej pracy. Nad blokiem numerycznym znajdują się diody, które sygnalizują włączenie Caps-a, bloku numerycznego itp. Przewód wyprowadzono z prawej strony, zabezpieczając go przed złamaniem twardym kołnierzem z tworzywa. Nie ma tam jakiegoś super wzmocnienia, niemniej osłona chroni w tym miejscu sznur przed uszkodzeniem. Ponieważ jest to akcesorium budżetowe, kabel który tu zastosowano nie został zabezpieczony oplotem z materiału.

klawiatura dla graczy liocat kx 756c 6 20201020 1849210829

Liocat KX 756C

Zaglądając na spód urządzenia mamy kolejny dowód na niskobudżetowość klawiatury. Użebrowana powierzchnia na spodzie pokazuje, że projektant chciał tu zużyć jak najmniej tworzywa. Oczywiście zastosowano podpórki, które podnoszą tylną część klawiatury, ale jeśli chodzi o przednie nóżki, to są one mikroskopijne. Mam wrażenie, że nie będą one spełniały najlepiej swojego zadania i klawiatura będzie ocierać się o powierzchnię biurka.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube