foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Spis treści

Wielu użytkowników komputerów chce widzieć na swoim biurku akcesoria komponujące się ze sobą wyglądem i kolorem. Są osoby, które preferując harmonię kształtów decydują się na zakup myszki, klawiatury, głośników itp. z tej samej serii lub linii produktowej. I to dla nich powstają takie komplety jak Hi, I’m Tetra! Spójrzcie, co on oferuje.

O tym, że dostajemy zestaw widać już na początku, chociaż pudełko, w które go zapakowano nie należy do wielkich. Na przedniej stronie umieszczono grafikę, która pokazuje cały komplet. Wygodny uchwyt walizkowy ułatwia przenoszenie, co na pewno spodoba się niejednemu amatorowi Tetra. Chociaż trudno mi sobie wyobrazić sytuację, w której pakuję swoje gadżety by przenieść się z nimi do kumpla na „męski wieczór z grami”. Niemniej, w drodze ze sklepu do domu, będziecie mogli wygodnie przenieść pudełko.

zestaw natec hi im tetra 1 20210223 1036439643

Opakowanie

W środku znajdują się: klawiatura, myszka, podkładka pod mysz i dwa głośniki. To widać też na wizualizacji, którą przedstawiono na opakowaniu. Oprócz tego, jak wyglądają poszczególne akcesoria możemy się dowiedzieć paru szczegółów technicznych, takich jak np. rozdzielczość czujnika myszki, moc głośników czy materiału, z którego wykonano podkładkę pod mysz.

Przegląd akcesoriów zacznijmy od klawiatury.

Pierwsze co się rzuca w oczy to jej niewielki ciężar i oszczędna konstrukcja. To ostatnie ma swoje plusy, ponieważ klawiatura Tetra ma elegancki wygląd określany jako slim. Co niestety oznacza, że nie ma oparcia na nadgarstki. Jej wysokość nie przekracza 25 mm w najwyższym miejscu. Pomimo tego, że jest to klawiatura membranowa, przyciski dość wysoko wystają nad obudowę. Ich szare płytki wyraźnie odznaczają się nad ciemną obudową. Membrany miękko uginają się pod naciskiem, dzięki czemu praca z klawiaturą będzie wygodna. Układ przycisków jest taki sam, z jakim mamy do czynienia w przypadku innych modeli – QWERTY (albo polski programisty). Jest to pełna klawiatura z blokiem numerycznym i klawiszami funkcyjnymi nad główną częścią klawiszy. Nad blokiem numerycznym znajdują się trzy diody informujące o statusie pracy akcesorium.

zestaw natec hi im tetra 3 20210223 1178374407

Klawiatura

Zaglądając na spód zobaczymy szeroką podstawkę ciągnącą się na całej szerokości obudowy. To ona zapewnia lekkie podniesienie tylnej części akcesorium do góry, pochylając ją lekko w stronę użytkownika. W tej nóżce znajduje się gniazdo, w którym umieszczono mikronadajnik radiowy zapewniający łączność bezprzewodową pomiędzy komputerem a akcesoriami Tetra. Za nim jest też miejsc na baterię typu AAA. Widać też cztery nóżki, które mają zapewnić przyczepność klawiatury do biurka.

zestaw natec hi im tetra 4 20210223 1436482365

Spód klawiatury z widocznymi gniazdami na mikronadajnik radiowy i baterię

Cała konstrukcja jest skręcana, co widać po dużej liczbie śrubek na spodzie klawiatury. Nie da się jednak ukryć, że całość „pachnie” niskobudżetowością, czemu trudno się dziwić, skoro komplet czterech akcesoriów dostajemy za ok. 100 złotych.

Spójrzmy teraz na myszkę

Jest to przedstawiciel modeli, które z powodzeniem można wykorzystać do współpracy z laptopem. Jest mała, dzięki czemu bardzo dobrze nadaje się do transportu. Do współpracy z pecetem ja jednak wolę większe modele, które dają większe oparcie dłoniom. Ale to też oczywiście zależy od tego, jak dużo czasu spędzamy pracując z komputerem. Ja dużo, dlatego chcę mieć wygodną mysz. A ponieważ mam duże dłonie, lepsza dla mnie jest duża mysz. Ale... myszj jest symetryczna co oznacza, że mogą z niej korzystać również osoby leworęczne.

zestaw natec hi im tetra 5 20210223 1430198610

Myszka

W tym przypadku oprócz oszczędności w rozmiarze mamy też oszczędności w funkcjonalności. Mysz ma cztery przyciski: dwa główne, przycisk zmiany rozdzielczości umiejscowiony za rolką przewijania i oczywiście samą rolkę, która oprócz przewijania służy też jako przycisk. Podobnie jak w przypadku klawiatury, tak i tu czuć tanie tworzywo, trudno jednak zaprzeczyć temu, że mysz prezentuje się elegancko. Skromnie, ale elegancko. Ciemne tworzywo na górze i bokach zostało rozdzielone jaśniejszym paskiem plastiku.
Na spodzie widać gniazdo na baterię oraz umieszczony obok czujnik optyczny. Jednak moją uwagę zwróciły cztery bardzo małe ślizgacze. Co prawda myszka jest mała i lekka, więc takie ślizgacze dadzą sobie radę, niemniej sposób ich przymocowania nie wzbudza mojego zaufania. Miałem już do czynienia z takimi ślizgaczami i niestety po kilku miesiącach odklejały się. Miejmy nadzieję, że tu takiej sytuacji nie będzie.

zestaw natec hi im tetra 6 20210223 1686148439

Spód myszki

Gdzie jest mysz jest też podkładka

Jak już wiecie podkładka znajdująca się w zestawie jest wykonana z materiału. Ma niewielki rozmiar - ok. 26 x 21 cm. Na jej górnej powierzchni nadrukowano mapę świata, co przypomina mi wykorzystywaną przez mnie Natec Time Zone Map. Różnica tkwi oczywiście w rozmiarze, no i moja ma zaznaczone strefy czasowe. Poza tym, można by powiedzieć, że Tetra jest mniejszą kopią tamtej.

zestaw natec hi im tetra 8 20210223 1732354007

Podkładka

Materiał, z którego wykonano to akcesorium jest miękki i elastyczny. Jest to trochę efektem tego, że podkładka ma niewielką grubość – ok 3 mm. Od spodu wykończono ją cienką warstwą gumowego tworzywa o nierównej powierzchni. Dzięki temu nie ślizga się na powierzchni biurka. Z kolei górna, zadrukowana część jest śliska, co zapewni dobry poślizg myszki. Niestety, boków nie zabezpieczono w żaden sposób, co może doprowadzić, za jakiś czas, do strzępienia lub odklejenia się górnej warstwy.

Ostatni element zestawu – głośniki

Przyznam, że to chyba moje największe zaskoczenie. Nie spodziewałem się wielkich kolumn, ale to co wyjąłem z pudełka, to chyba najmniejsze głośniki z jakimi miałem do czynienia. Ich wysokość to ok. 8 cm, chociaż umieszczone z przodu owale sprawiają jakby były one większe. Fronty wykonano z czarnego, błyszczącego tworzywa, natomiast pozostała część obudowy została wykonana z szarego plastiku. Podobnie jak w przypadku pozostałych akcesoriów, tak i tu czuje się budżetowość materiałów, z których wykonano tę część zestawu.

zestaw natec hi im tetra 10 20210223 1610518621

Głośniki

Nieregularna konstrukcja została oparta na trzech małych, gumowych nóżkach. Głośniki zostały połączone ze sobą, cienkim przewodem. Jest to przewód dwużyłowy, który można na środku rozdzielić, co pozwoli oddalić od siebie kolumny na odległość ok. metra. Przewody z obu głośników zbiegają się w kontrolerze, którym można regulować głośność. Z kontrolera wyprowadzono przewód – ok. 1.5m – zakończony dwoma wtyczkami: USB i jack 3.5 mm. Mamy więc różne możliwości podłączenia głośników Tetra do komputera.
Zastosowane tu głośniki są urządzeniami pasywnymi, co oznacza, że nie mają wbudowanego wzmacniacza. Cały sygnał przesyłany jest z nadajnika, którym może być komputer, tablet, smartfon lub inne urządzenie. I to głównie nadajnik determinuje jak głośno posłuchamy muzyki, chociaż możemy to korygować przy pomocy potencjometru umieszczonego w kontrolerze.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube