foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Spis treści

Niedawno przedstawiałem Wam zestaw Hi, I’m Tetra, a dziś mogę Wam opisać kolejny komplet wprowadzony przez Natec do sprzedaży. I chociaż składa się tylko z dwóch elementów: klawiatury i myszki, nosi swojską nazwę Hi, I’m Octopus.

Oba akcesoria zapakowano w podobne pudełko, jak wspomniany wcześniej komplet Hi, I’m Tetra. Podobnie jak tamto opakowanie, tak i to na górnej powierzchni prezentuje swoją zawartość. Od razu więc widać, że akcesoria komunikują się bezprzewodowo. Analizując informacje umieszczone na kartonie można jeszcze zauważyć, że komunikacja bezprzewodowa jest dwutorowa – do dyspozycji mamy WiFi i Bluetooth, że wykorzystane są przyciski X-Scissors, a cała konstrukcja wykonana jest jako „slim”. Nie zabrakło też grafiki wskazującej główne cechy obu akcesoriów.

zestaw natec hi im octopus 1 20210410 1191869746

zestaw natec hi im octopus 2 20210410 1061006546

Pudełko - front i tył

W środku, jak już wcześniej wspomniałem mamy klawiaturę i mysz. Nie zdziwcie się jednak, jeśli otwierając pudełko nie zauważycie baterii. Są schowane w swoich gniazdach w klawiaturze i myszce. Co ciekawe, instrukcja dołączona do akcesoriów przygotowana została z myślą o akcesoriach nazwanych Dolphin. Tymczasem na tabliczce znamionowej klawiatury i myszki wyraźnie widać napis Octopus. Pomyłka, czy uniwersalna instrukcja? Nie jest to aż tak ważne, skoro i tak większość z użytkowników tam nie zajrzy. Ja to zrobiłem (bo musiałem) i mogę Wam powiedzieć, że dokumentacja pasuje do tych akcesoriów.

Klawiatura

Na pewno klawiatura zaskakuje swoim wykonaniem. Nie jest to zwykła, plastikowa konstrukcja, a solidna metalowa obudowa, której jedynie dolną część wykonano z tworzywa. A skoro już jestem na dole, to podobnie jak w innych tego typu mobilnych klawiaturach widać tam „garb”, w którym znajduje się miejsce na dwie baterie AAA. Pokrywka zasłaniająca gniazdo została wyposażona w przycisk, który ułatwia jej otwieranie – wygląda to bardziej profesjonalnie niż np. w Tetrze. Wspomniane wybrzuszenie podnosi trochę tył klawiatury do góry pochylając ją w stronę użytkownika. Stabilność na biurku zapewnić mają cztery małe podstawki wykonane z miękkiego silikonu. Dzięki nim klawiatura się nie ślizga, ale nie liczcie na to, że trudno będzie ją przesunąć na blacie.

zestaw natec hi im octopus 3 20210410 1360036609

Zestaw Octopus

Patrząc na tę część zestawu Octopus z góry, widać czarne przyciski z białym nadrukiem wkomponowane w ciemne aluminium. Wizualnie wygląda to elegancko, a metalowa góra obudowy zapewnia dodatkowo sztywność całej konstrukcji. Przyciski mają standardowy układ QWERTY normalnej klawiatury, z wydzielonym blokiem numerycznym. Rozmiarem nie odbiega od zwykłej klawiatury przewodowej chociaż jej konstrukcja jest bardzo smukła. Wysokość obudowy nie przekracza 25 mm, co na tle zwykłych tego typu akcesoriów wygląda nieźle.

zestaw natec hi im octopus 4 20210410 1102061233

Przyciski mają niewielki skok

Nad blokiem numerycznym możecie na zdjęciach zauważyć diody, który pokazują stan naładowania baterii oraz połączeń przewodowych. Zwróćcie uwagę, że w ostatnim przypadku są osobne diody pokazujące połączenie z WiFi i BT, przy czym to ostatnie reprezentowane jest przez dwa światełka. Oznacza to, że możemy klawiaturę podłączyć do dwóch urządzeń, a dzięki diodom jesteśmy w stanie szybko sprawdzić, do którego aktualnie jesteśmy podłączeni. Przełączanie pomiędzy nimi jest oczywiście realizowane poprzez wciśnięcie kombinacji przycisków.

Myszka

Znajdująca się w zestawie mysz ma niewielkie rozmiary. W porównaniu do tej, którą miałem okazję spotkać w zestawie Hi, I’m Tetra! ta jest bardziej elegancka, co wynika też trochę z jakości wykorzystanych materiałów. Mysz ma tylko dwa przyciski, rolkę przewijania oraz przycisk służący do zmiany rozdzielczości. Jej kształt tak wyprofilowano, by osoby praworęczne mogły nią wygodnie operować.

zestaw natec hi im octopus 8 20210410 1234976258

Myszka Octopus

Na spodzie widać cztery małe ślizgacze. Jestem przyzwyczajony do akcesoriów przygotowanych z myślą o graczach, których jedną z cech jest dobry poślizg. Te akcesoria są bardzo często wyposażone w duże elementy zmniejszające tarcie. Tak małe, jak te, które możecie zobaczyć na zdjęciu zawsze wzbudzają moją nieufność. Z drugiej strony ta mysz ma niewielki rozmiar, jest lekka, więc przesuwanie jej nie powinno być męczące nawet przy dłuższym użytkowaniu.
Oprócz małych ślizgaczy, na spodzie widać przycisk, przełącznik wyłączający mysz oraz klapkę zasłaniającą gniazda baterii i mikronadajnika. Mysz Octopus zasilana jest jedną baterią AAA (czyli dla całego zestawu są potrzebne trzy takie baterie – są dostarczane w zestawie). Mikronadajnik USB ma standardowy kształt i wielkość, nie różni się on niczym od tego co można spotkać w innych tego typu akcesoriach. A przycisk służy do przełączania się pomiędzy różnymi trybami bezprzewodowymi. To, który jest aktywny, można rozpoznać po kolorze: czerwony to 2.4GHz, niebieski to Bluetooth 1, a zielony to Bluetooth 2.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube