foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Spis treści

Media-tech to firma, która ma już ugruntowaną na polskim rynku pozycję. Wśród produktów, które oferuje są miedzy innymi klawiatury. Dziś przybliżę Wam jedną z nich - Ultra Slim, w portfolio producenta oznaczoną numerem MT1248. 

klawiatura media-tech ultra slim mt1248 1 20150106 1019313608

Klawiatura, którą Wam przybliżam to nietypowe akcesorium tego typu. Ma co prawda standardowy układ klawiszy QWERTY i wydzielony blok numeryczny, jednak jak nazwa wskazuje jest to urządzenie dość skromne. Obudowa została zminimalizowana do maksimum. Skrajne przycisku znajdują się tuż przy krawędzi, nie ma też oparcia na nadgarstki. Projektant postanowił też zrezygnować ze składanych podpórek wstawiając zamiast nich długą na prawie całą szerokość klawiatury podporę. W efekcie klawiatura jest cały czas lekko uniesiona do góry ułatwiając pisanie.
MT1248 jest typowym przykładem klawiatury wyspowej. Przyciski wystają na ok. milimetr ponad obudowę. Ich skok wynosi trochę więcej, przyciski można wcisnąć trochę poniżej obudowy. Wielkość klawiszy jest standardowa, ok 1 cm x 1 cm z wyjątkiem przycisków funkcyjnych umieszczonych w górnym rzędzie, które są mniejsze. Główny blok swoją wielkością odpowiada klawiaturze z jaką mam do czynienie w notebooku (Dell Vostro). Podobnie jak w przypadku laptopa, tak i tu umieszczono klawisz Fn, który uruchamia dodatkowe funkcje przycisków funkcyjnych. Przy ich pomocy oprócz uruchamiania standardowych funkcji ukrytych przez programistów pod przyciskami F1-F12, możemy uruchamiać Windows Media Playera, regulować głośność, przewijać utwory, uruchamiać przeglądarkę internetową klienta poczty, jak również ulubione strony. W rzędzie tych klawiszy dodano przyciski otwierające okna Mój komputer i Kalkulator.

klawiatura media-tech ultra slim mt1248 3 20150106 1672315951

Ultra Slim ma szerszą spację i większy klawisz Shift z prawej strony w porównaniu do klawiatury laptopa (a przynajmniej Dell-a Vostro). Poprawia to ergonomię pracy z tym akcesorium. Nad blokiem numerycznym znajdują się diody sygnalizacyjne, które informują o włączonych: Caps Lock-u, Scroll Locku-u i klawiaturze numerycznej.
Słabą stroną MT1248 jest wyprowadzenie przewodu. Zakończony zwykłym wtykiem USB został przez mały otwór wyciągnięty z obudowy. Nie zastosowano tu żadnego wzmocnienia, co może doprowadzić (i zapewne prędzej czy później tak się stanie) do złamania przewodu w tym miejscu. Klawiatura jest sztywna, nie wygina się. Wszystkie połączenia są dobrze spasowane, nic nie trzeszczy, nie ma też żadnych luzów. Krótko mówiąc, nie licząc tego wyprowadzenia przewodu, jakość wykonania jest bez zarzutu.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube