Lenovo IdeaPad 720

Elegancki notebook w średniej cenie

Więcej...

Genesis Xenon 400

Sprawna mysz to podstawa

Więcej...

ROG Strix Fusion Wireless

Wysoka jakość i dobre brzmienie

Więcej...

Cooler Master MasterBox Lite 5

Prosta ale elegancka

Więcej...

Fury Thunderjet Gaming Combo Set

3 w 1 czyli wygodny pakiet dla gracza

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test klawiatury Lioncast LK300 RGB

  • Opublikowano: niedziela, 31, grudzień 2017 06:47
  • 31 Gru

Spis treści

Lioncast to nowa firma, która niedawno zadebiutowała na naszym rynku ze swoimi urządzeniami dedykowanymi graczom. Niemiecki producent, chociaż mało znany w Polsce, ma uznaną pozycję w branży, a od początku 2016 roku sponsoruje zespół graczy, który startuje w turniejach gamingowych. To oznacza, że projektanci tej firmy wiedzą, czego oczekują gracze od swojego sprzętu. Czy tak faktycznie jest sprawdziłem testując klawiaturę LK300 RGB.

W przeciwieństwie do innych modeli klawiatur dla graczy, pudełko tego urządzenia nie epatuje czerwienią, błyskawicami itp. efektami, które przyciągają wzrok. W przeciwieństwie do konkurencji, Lioncast zapakował swoją klawiaturę w białe pudełko, na którym umieszczono jedynie zdjęcie akcesoria. W podobnym stylu utrzymano też drugą stronę opakowania. Projektant zamieścił tam tylko zdjęcia wybranych fragmentów urządzenia oraz jego główne cechy – po angielsku i po niemiecku.

klawiatura lioncast lk300 rgb 1 20171230 1234878554

Opakowanie klawiatury

Konstrukcja

W środku znajduje się LK300 RGB oraz dołączana podpórka pod nadgarstki oraz coś, co mnie zaskoczyło – papierowa instrukcja montażu. Wydawałoby się, że jest to prosta, wręcz banalna rzecz, ale jak widać ktoś uznał, że taki przewodnik montażu jest potrzebny. Jest to oczywiście zasługa przepisów Unii Europejskiej, a jak wszyscy wiemy, Niemcy są bardzo praworządni.
Klawiatura wygląda bardzo stylowo i solidnie. Górną część obudowy wykonano ze szczotkowanego aluminium, w którym wycięto otwory na przełączniki. Z dolną, plastikową częścią połączono ją przy pomocy śrub, które wyraźnie zaznaczono w górnych rogach akcesorium. W oczy rzucają się też wysoko uniesione przyciski, które wystają na ok. 0.5 cm ponad obudowę. Biorąc pod uwagę, że same klawisze mają ok. jednego centymetra, całość sprawia wrażenie gęsto upakowanych grzybków. Spód klawiatury wyposażono w dwie wychylne nóżki, które zapewniają jej pochylenie w stronę użytkownika. Stabilne oparcie zapewniają cztery gumowe podstawki, większe w dolnej części i mniejsze w górnej. Ze środka obudowy wyprowadzono przewód w oplocie materiałowym zakończony przewodem z pozłacaną końcówką USB.

klawiatura lioncast lk300 rgb 3 20171230 1863130458

Lioncast LK300 RGB po wyjęciu z pudełka

Klawiatura ma standardowy układ QWERTY z wydzielonym blokiem numerycznym. Nad główną częścią znajdują się przyciski funkcyjne podzielone na trzy grupy po cztery. Na samej górze, blisko krawędzi znajduje się sześć przycisków, odróżniających się od pozostałych. Druga grupa takich samych przycisków znajduje się nad klawiszami PrntScr, ScrLK i Pause. W przeciwieństwie do pozostałych, które mają kwadratowe kształty, te są cienkimi prostokątami. Grupę po lewej opisano G1-G5 i Rec, natomiast grupa po prawej ma naniesione ikony informujące o ich funkcjach: lupa, kłódka, strzałki w lewo i prawo itp.

klawiatura lioncast lk300 rgb 9 20171230 1368238640

Przyciski wywołujące makra (lub inne przypisane im funkcje)

Nazwa wyraźnie wskazuje na to, że klawiatura ma podświetlenie i to w pełnej gamie barw. I niestety, bez podświetlenia ani rusz. Przyciski są oznakowane w mało czytelny sposób. W czarnym materiale pozostawiono niezabarwione miejsca, które są mało widoczne, dopóki nie zostaną oświetlone od spodu. To oznacza, że jeśli ktoś nie lubi podświetlenia (są tacy?) to ta klawiatura nie przypadnie mu do gustu. Nie ma tu innej opcji, jak tylko włączone podświetlenie.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube