Tribe Gwiezdne wojny Pop Darth Vader

Słuchawki dla fanów Gwiezdnych wojen

Więcej...

Sennheiser IE 800 S

Słuchawki dla smakoszy

Więcej...

Sennheiser GSP 600

Gamingowe słuchawki dla wymagających

Więcej...

Natec Firefly Pro

Lampka inna niż reszta

Więcej...

Sennheiser Momentum Free In-Ear Wireless

Świetne, rewelacyjne, niesamowite

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Recenzja zestawu Rapoo 8200p

  • Opublikowano: środa, 04, lipiec 2018 03:32
  • 04 Lip

Spis treści

Do tej pory wszystkie akcesoria Rapoo, które do mnie trafiły dedykowane były miłośnikom gier komputerowych. Dziś mogę Wam przedstawić nie jedno, a dwa akcesoria połączone w zestaw - komplet oznaczony symbolem Rapoo 8200p. Składa się on z klawiatury oraz myszki i na pewno nie został on przygotowany pod kątem graczy. Dlaczego? Już wyjaśniam.

zestaw rapoo 8200p 1 20180703 1829381597

Rapoo 8200p

O tym, że jest to zestaw do „normalnej” obsługi komputera widać już po pudełku. Na górnej powierzchni pokazano jak wygląda klawiatura i myszka, i każdy chyba się ze mną zgodzi, że prezentują się elegancko, ale nie gamingowo. Umieszczone tam ikony pozwalają się domyślić, że klawiatura jest odporna na zalanie, myszka ma możliwość zmiany rozdzielczości i oczywiście całość jest kompatybilna z Windowsem. Niestety, umieszczone na odwrocie pudełka opisy przybliżające możliwości zestawu nie obejmują polskiej wersji językowej. Szkoda, bo po sprzęcie oferowanym na polskim rynku spodziewałbym się jednak polskich opisów. Niemniej z umieszczonych tam zdjęć łatwo wywnioskować, że zestaw oferowany jest w dwóch kolorach: czarnym i białym. Do mnie trafił ten pierwszy.
W środku elegancko zapakowane znajdują się oba akcesoria: klawiatura i mysz. Razem z nimi producent dostarczył dwie baterie AA, które zasilą oba akcesoria. Przypomnę, że jest to zestaw bezprzewodowy.

zestaw rapoo 8200p 3 20180703 1069993886

Elegancko zapakowany zestaw jeszcze w pudełku

Zacznijmy od klawiatury

Klawiatura znajdująca się w zestawie zaskakuje swoją niewielką grubością. Jest to przede wszystkim zasługa przycisków, które wystają nad obudowę na ok. milimetr. To jedna z charakterystycznych cech klawiatur membranowych, a do nich właśnie należy ten model. Przypomina on trochę klawiaturę laptopa tyle, że bardziej rozbudowaną. I niestety, bez podświetlenia. Jak na akcesorium do PC przystało, jest to pełnowymiarowa klawiatura z własnym blokiem numerycznym. To, co ją odróżnia od innych modeli to pionowy układ przycisków Home, End, Insert, PgUp, Delete i PgDn oraz dodatkowe przyciski funkcyjne umieszczone na górnej krawędzi. Ich wykonanie przypomina mi klawisze pianina tyle, że odwrócone tyłem do użytkownika. Przyciski te oznakowano ikonami, które informują, do czego służą poszczególne płytki. Przewijanie stron do przodu, do tyłu, przejście do strony domowej, uruchomienie poczty, kalkulatora, regulacja głośności, przewijanie plików multimedialnych – tego typu akcje wykonamy po ich naciśnięciu.

zestaw rapoo 8200p 7 20180703 1680440043

Blok numeryczny oraz nietypowo ustawione przyciski Insert, PgUp, PgDw, Delete itp.

W prawym górnym rogu, nad blokiem numerycznym, znajduje się dioda pokazująca stan zasilania. W tym miejscu zwrócę Waszą uwagę na układ przycisków w tej części klawiatury. Jak zauważycie na zdjęciu, ma on trochę inny układ w porównaniu do „standardowych” modeli. Pozostałe przyciski, czyli główny blok, mają standardowy układ QWERTY.
Na spodzie znajdują się oczywiście nóżki, które pod niewielkim kątem podnoszą tył klawiatury pochylając ją w stronę użytkownika. Ułatwia to pisanie, ale też nie jest żadnym novum. Jak dla mnie, podpory mogłyby być trochę wyższe, by kąt pochylenia by trochę większy. Z tyłu, obok jednej z nich znajduje się gniazdo na baterię AA.

zestaw rapoo 8200p 8 20180703 1101383714

Pasek dodatkowych przycisków funkcyjnych

Klawiatura prezentuje się bardzo elegancko. Projektant zaproponował obudowę wykonaną z matowego tworzywa (w moim przypadku czarnego, ale jest też biała wersja), której boki ścięto i wyszlifowano na wysoki połysk. Dzięki temu ten element zestawu prezentuje się naprawdę elegancko.

Drugi element zestawu – myszka

Mysz znajdująca się w tym zestawie, zdecydowanie dedykowana jest dla osób o małych dłoniach – kobiet, młodzieży itp. Świadczy o tym niewielki rozmiar myszki. W jej przypadku zastosowano symetryczną budowę, dzięki czemu mogą z niej korzystać zarówno osoby prawo, jak i lewo ręczne. Odstępstwem od symetrii są umieszczone na lewej krawędzi dwa dodatkowe przyciski oraz czujnik optyczny umieszczony z lewej strony osi.
Cała mysz została wykonana z ciemnego tworzywa, dzięki czemu dobrze się ona komponuje z klawiaturą. O ile górną część wykonano z gładkiego, błyszczącego plastiku o tyle boki wykonano z matowego, gumo podobnego materiału, który nie tylko jest przyjemny w dotyku, ale i zapewnia stabilny chwyt. Nie jest to tak istotne, jak w przypadku myszek dedykowanych graczom, ale na pewno daje lepszy komfort pracy w porównaniu do myszek z plastikowymi, śliskimi bokami.

zestaw rapoo 8200p 9 20180703 1665136163

Mysz z zestawu

Główne przyciski wykonane zostały, jako jedna płytka. Ciągnie się ona od początku myszki do jej końca. W środku znajduje się wycięcie, w którym umieszczono rolkę przewijania, przycisk zmiany rozdzielczości oraz mała dioda sygnalizacyjna informująca o stanie zasilania. Krawędź rolki wykończono gumowym tworzywem, które zapewnia dobrą przyczepność palca. Na lewej krawędzi, mniej więcej na środku umieszczono dodatkowe przyciski, o których już wspominałem. Wykonano je w postaci bardzo cienkich płytek, które wbrew pozorom są wygodne w obsłudze. Oczywiście każdy z nich wydaje charakterystyczne kliknięcia.

zestaw rapoo 8200p 12 20180703 1409144833

Spód myszki z otwartym gniazdem na baterię i mikronadajnik

Na spodzie myszki znajduje się czujnik optyczny – jak już wspomniałem przemieszczony na lewą stronę osi – oraz umieszczony nad nim przełącznik włączający i wyłączający akcesorium. Dolna połowa jest wysuwaną klapką, pod którą kryje się gniazdo na mikronadajnik USB oraz baterię AA. Ten pierwszy dla ułatwienia wyposażono w magnes, który przytrzymuje moduł w odpowiednim miejscu. Z przodu i tyłu umieszczono dwa ślizgacze, które co prawda prezentują się skromnie, ale jeśli weźmie się pod uwagę, że mysz jest mała i lekka, w zupełności powinny sobie poradzić.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube