Genesis Radon 720 Virtual 7.1 Headset

Słuchawki z mocnym powerem

Więcej...

Natec Crake

Mysz o nietypowym, bardzo nietypowym kształcie

Więcej...

Monitor Lenovo L24q

Elegancki monitor o nietuzinkowych możliwościach

Więcej...

Router TP-LINK M7200

Sieć WiFi w kieszeni

Więcej...

Genesis Xenon 400

Gamingowa elegancja w dłoni

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Klawiatura A4TECH Bloody B180 RGB

  • Opublikowano: niedziela, 21, październik 2018 05:56
  • 21 Paź

Spis treści

Bardzo często klawiatury gamingowe mają ostre, agresywne kształty, które mają przyciągnąć wzrok, a jednocześnie podkręcić adrenalinę zwiększając wrażenie dynamiki i akcji. Jednak nie wszyscy gracze lubią takie wykończenia, dlatego na rynku pojawiają się również prostsze modele, o równych, niczym niezakłóconych liniach. Przykładem jest Bloody B180 RGB przygotowana przez firmę A4Tech, która trafiła w moje ręce.

Klawiatura przychodzi w standardowym podłużnym pudełku, na wierzchu którego umieszczono grafikę przybliżającą zawartość oraz oczywiście główne cechy urządzenia. Mniej standardowo wygląda wnętrze, kiedy już otworzymy opakowanie, by wyjąć zawartość. Bloody B180 została zapakowana w specjalną folię oraz piankę chroniącą ją przed uszkodzeniem ze wszystkich stron. Pierwszy raz spotkałem się z tak troskliwie zapakowaną klawiaturą. Oprócz niej w środku znajdują się cztery zapasowe nakładki na główne przyciski gamingowe – WSAD – oraz klucz do ich zdejmowania.

klawiatura a4tech bloody b180 rgb 1 20181020 1837050488

Opakowanie klawiatury

Klawiatura

Wspomniałem już, że ten model akcesoria dla graczy ma proste linie. Obudowa ma kształt regularnego prostokąta, który dla wielu osób (w tym i dla mnie) będzie po prostu nudny. I nie ma podpórki pod nadgarstki. Nie jest to niestety moja ulubiona konstrukcja.
Górną powierzchnię obudowy przykryto przezroczystym tworzywem, które zostało przykręcone do znajdującego się poniżej plastiku. Nad przezroczystą taflę wystają przyciski osadzone na wyraźnie zaznaczonych kolumnach. Duże nakładki powodują, że wyglądają jak ciasno rosnące grzybki. Za to, taka konstrukcja pozwoli utrzymać klawiaturę w czystości.

klawiatura a4tech bloody b180 rgb 2 20181020 2067731085

Klawiatura A4Tech Bloody B180 RGB

Bloody B180 ma standardowy układ QWERTY z wydzielonym blokiem numerycznym. Pod tym kątem nie różni się niczym od zwykłych, standardowych modeli. Długa spacja, duży Enter i rzucające się w oczy cztery przyciski WSAD to coś, co szybko daje się zauważyć. Producent fabrycznie zamontował wyróżnione czerwonym kolorem przyciski, które na dodatek zostały pokryte silikonową powłoką. Ma ona zapewnić lepszą przyczepność palców w czasie gry. Dodatkowo, powierzchnia została specjalnie pochylona, co ma wyeliminować przypadkowe kliknięcia. Czy tak jest przekonacie się w dalszej części tekstu. I jak większość dzisiejszych klawiatur dla graczy, tak i tu zastosowano podświetlenie.
Cała konstrukcja została uszczelniona, producent przygotował też specjalny otwór, przez który odprowadzane są płyny, którymi możemy przypadkowo zalać klawiaturę. To chroni schowaną w środku elektronikę, przedłużając życie urządzenia. Ciekawy i na pewno przydatny pomysł.

klawiatura a4tech bloody b180 rgb 6 20181020 1867358416

Nietypowe nóżki klawiatury

Bloody B180 ma jeszcze jedną nietypową rzecz – stópki. Tradycyjnie, na spodzie klawiatury umieszczono nóżki, które podnosząc jej górną krawędź nachylają ją w stronę użytkownika, ułatwiając korzystanie z niej. O ile jednak w „normalnych” modelach wychylają się one do góry, w tym przypadku rozchylają się one na boki. Ciekawy pomysł, który w żaden sposób nie wpływa na stabilność akcesoria. Aby tak się stało, podstawki zostały wykończone pod kątem. Ich końcówki wykonano z silikonu, który ma zadbać o to, by klawiatura nie przesuwała się po biurku.
Przewód wyprowadzono z tyłu obudowy z prawej strony. Producent zadbał, by miejsce to zabezpieczyć odpowiednim wzmocnieniem, które chroni przewód przed złamaniem. Sznur zabezpieczono czarnym oplotem materiałowym.

klawiatura a4tech bloody b180 rgb 3 20181020 1486476011

Wyróżnione przyciski WSAD

Na pewno klawiatura prezentuje się elegancko. Przezroczysta tafla pod przyciskami nadaje jej ciekawego charakteru, zwłaszcza gdy zacznie się w niej odbijać podświetlenie klawiszy. Całość została porządnie wykonana, nie widać żadnych niedoróbek, szczelin, nierówności itp. Trudno mi jednak oprzeć się wrażeniu, że materiały wykorzystane do produkcji B180 należą do tych niskobudżetowych. Oczywiście jest to moje subiektywne odczucie, z którym niekoniecznie musicie się zgadzać.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube