foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Spis treści

Każdy producent akcesoriów komputerowych, chce mieć w swoim portfolio również modele zaprojektowane dla graczy. To najbardziej wymagająca grupa użytkowników komputerów, a jednocześnie jedna z najliczniejszych i najbogatszych. I to dla niej firma NTT Systems powołała do życia markę Hiro, której przedstawiciela dziś Wam przybliżę. Poznajcie klawiaturę Hiro Raptor.

Pudełko już na pierwszy rzut oka pokazuje, że jego zawartość przeznaczona jest dla graczy. Pomijając już sylwetkę jednego z najniebezpieczniejszych gadów, jakie żyły na naszej planecie, to ikony informujące o możliwościach klawiatury oraz napis „Rule the game” wyraźnie wskazują komu jest dedykowane to akcesorium. Dzięki umieszczonym na opakowaniu grafikom szybko można się dowiedzieć m.in. tego, że w klawiaturze zastosowano optyczne przełączniki, że zastosowano wielokolorowe podświetlenie i, że to wszystko zamontowano w taki sposób, by było chronione przed zalaniem.
Wielu producentów przygotowujących klawiatury dla graczy dorzuca w komplecie kopułki najczęściej wykorzystywanych przez graczy przycisków WSAD. Bardzo często są one wykonane w innym kolorze, by wyróżniały się na tle pozostałych klawiszy. I podobnie jest tutaj, z małą jednak różnicą. W Hiro Raptor znajdziecie nie kopułki przycisków, a same przełączniki. Przyznam, że jest to pierwszy raz, gdy w klawiaturze znajduję nie „czapeczki” a ich podstawy. Oczywiście dołączono też odpowiedni klucz umożliwiający wymianę tego elementu. Ciekawy, zaskakujący pomysł.

klawiatura hiro raptor 8 20191123 1073593988

Hiro Raptor

Konstrukcja

Klawiatura, którą Wam opisuję nie należy do lekkich. Waży ponad kilogram. Jest to efekt zastosowania aluminium przy konstrukcji obudowy. Daje ono przyjemny, chłodny efekt opierającym się na niej dłoniom, chociaż niestety producent nie przewidział oparcia na nadgarstki. Metal wykorzystano w górnej części obudowy, którą połączone ze spodem przy pomocy śrub. Dół klawiatury wykonano z plastiku, w którym tradycyjnie zamontowano nóżki podnoszące tył do góry. Są tam też miękkie, gumowe podstawki zwiększające przyczepność Raptora do powierzchni stołu. Ciekawostką jest to, że również wychylne nóżki zostały wykończone gumowym tworzywem poprawiającym przyczepność. To też coś z czym spotykam się po raz pierwszy,
Ponieważ klawiatura przygotowana została pod kątem graczy, zastosowano w niej przełączniki mechaniczne gwarantujące najwyższą niezawodność zarówno pod kątem trwałości, jak i skuteczności. Wydają one charakterystyczny dźwięk przy naciśnięciu, nie można więc ich pomylić z klawiaturą membranową. Jednak zastosowanie takich przełączników powoduje, że klawisze są osadzone wysoko nad podstawą. W tym przypadku jest to ok. 5 mm. Ma to swoje plusy, ponieważ taka konstrukcja ułatwia czyszczenie klawiatury z ewentualnych zanieczyszczeń, które z czasem mogą się zebrać. Pomaga w tym metalowa powierzchnia.

klawiatura hiro raptor 9 20191123 1072259517

Oznaczenia przycisków są słabo widoczne

Przyciski mają standardowy układ QWERTY, z wydzielonym blokiem numerycznym. Nad nim znajdują się cztery diody informujące o włączonym przycisku Caps Lock, Num Lock itp. Klawisze mają standardową wielkość, a ich kopułki mają wklęsłą powierzchnię co w połączeniu z lekko chropowatym materiałem, z którego je wykonano, daje dużą pewność nacisku.
Przewód wyprowadzono z obudowy z prawej strony, na wysokości przycisku PgUp. Wyjście z obudowy zabezpieczono twardym tworzywem, które będzie chroniło sznur przed złamaniem. Jak w przypadku większości klawiatur dla graczy, kabel jest chroniony oplotem z materiału. Jednak w przeciwieństwie do innych modeli, tutaj mamy gruby przewód, który „wygląda poważnie”.
O ile konstrukcja pod kątem budowy spodobała mi się, o tyle kolorystyka wzbudziła moją nieufność. Oczywiście wykorzystane barwy – czarna, metalowo-plastikowa podstawa z białymi napisami i pomarańczowym paskiem na górze oraz szare przyciski bardzo dobrze się ze sobą komponują. Obawiam się jednak, że szare przyciski po krótki czasie stracą swoja jednolitą barwę i pojawią się nich ciemne ślady palców. Niestety, taki kolor nie poprawia też czytelności przycisków. Bez włączonego podświetlenia umieszczone na nich oznaczenia są praktycznie nieczytelne – zwłaszcza w ciemnych pomieszczeniach.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube