foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Spis treści

Dzisiejszym fotografom, zarówno tym profesjonalnym, jak i amatorom, nie wystarczają już zdjęcia wykonywane z powierzchni ziemi. Chcą pokazywać świat z lotu ptaka, w czym pomagają im oczywiście coraz popularniejsze drony. Jednak, jak to w życiu bywa są drony i Drony. Do tej pory opowiedziałem Wam o kilku modelach, które są bardziej zabawkami niż narzędziami pozwalającymi faktycznie przemierzać niebo i rejestrować świat widziany z tamtej perspektywy. Dziś opowiem Wam o Yuneec Mantis Q, który ma konkurować z DJI Spark, a może i DJI Mavic?

dron yuneec mantis q 1 20190803 1186046382

Pudełko z dronem

Przyznam, że opakowanie, w jakim Mantis jest dostarczany nie ma takiej otoczki jak drony DJI. Dostarczany jest w niewielkim kartoniku, w którym dość ciasno upakowano drona i przydatne w jego obsłudze akcesoria. Mój testowy dron składał się z:
- głównego bohatera, czyli Yuneec Mantis Q
- kontrolera
- akumulatora
- ładowarki na trzy akumulatory z zasilaczem
- zapasowego kompletu śmigieł z dwoma zestawami śrub
- przewodu USB zakończonego wtykiem typu C
I to samo powinniście znaleźć w nowym, oryginalnie zapakowanym pudełku z dronem. Plus oczywiście instrukcji, która mam nadzieję będzie trochę bogatsza, niż ta, która dotarła w moje ręce. Dokument, którym dysponowałem przybliżał funkcjonalność drona, ale w porównaniu do instrukcji DJI był naprawdę ubogi. I niestety nie ujawniał wszystkiego, zmuszając do samodzielnych poszukiwań w sieci. Niektóre rzeczy, które tam znalazłem, były dla mnie niespodzianką – np. możliwość startowana dronem z dłoni. W mojej instrukcji na ten temat słowa nie było.

dron yuneec mantis q 3 20190803 1929001483

Zawartość opakowania

Konstrukcja

Yuneec Mantis Q to quadrocopter. Oznacza to, że dron wyposażony jest w cztery wirniki, które zapewniają napęd. Aby przygotować drona do lotu trzeba rozłożyć jego ramiona. I to jest cecha wspólna dla dronów Mantis i Mavic. Różnica tkwi w sposobie rozłożenia tylnych ramion, w pierwszym są one odchylane na bok – tak jak przednie – natomiast w bezzałogowcu DJI są one rozkładane w dół obracając w ten sposób wirniki o 180 stopni. W obu przypadkach korpus to kompaktowa konstrukcja, nafaszerowana różnego rodzaju czujnikami. Kamera zamontowana jest z przodu na gimbalu zapewniającym utrzymanie poziomu. Bateria zamocowana jest na „grzbiecie” w tylnej części obudowy. Stanowi ona prawie połowę całej konstrukcji i jak nietrudno się domyślić, to ona stanowi znaczący ciężar całego drona. Na bokach, ukryte pod złożonymi ramionami znajdują się gniazda na kartę microSD oraz USB typu C. Ten ostatni umożliwia bezpośrednią komunikację z dronem, by np. skopiować nagrane zdjęcia i filmy.

dron yuneec mantis q 8 20190803 1321932979

Yuneec Mantis Q

Yuneec Mantis Q należy do rodziny quadrocopterów czyli pojazdów napędzanych czterema niezależnymi wirnikami. Osadzone na nich płaty skrzydeł są ruchome, dopiero napędzane silnikami, pod wpływem siły odśrodkowej rozkładają się symetrycznie generując odpowiednią siłę nośną. Podobne rozwiązanie zastosowano w modelach DJI: Spark i Mavic, a dzięki składanym ramionom (Spark ma stałe ramiona) rozmiar drona sprowadzono do naprawdę niewielkich wymiarów. Dzięki temu bardzo wygodnie można Mantis przewozić np. w torbie na aparat fotograficzny.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube