Tribe Gwiezdne wojny Pop Darth Vader

Słuchawki dla fanów Gwiezdnych wojen

Więcej...

Sennheiser IE 800 S

Słuchawki dla smakoszy

Więcej...

Sennheiser GSP 600

Gamingowe słuchawki dla wymagających

Więcej...

Natec Firefly Pro

Lampka inna niż reszta

Więcej...

Sennheiser Momentum Free In-Ear Wireless

Świetne, rewelacyjne, niesamowite

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test gogli VR Forever VRB-200

  • Opublikowano: niedziela, 05, listopad 2017 04:18
  • 05 Lis

Spis treści

Wirtualna rzeczywistość na dobre już zagościła w naszym świecie. Dzięki goglom VR i aplikacji na smartfonie, praktycznie każdy może dziś poznawać świat praktycznie bez wychodzenia z domu. Jednak, jak zawsze tak i tu można śmiało powiedzieć, że gogle goglom nie równe. Nie każdego stać od razu na HTC Vive, nie każdemu też odpowiadają Google Cardboard. Ale może spodobają się Wam Forever VRB-200?

Forever oferuje trzy modele gogli do wirtualnej rzeczywistości. Różnią się one wyposażeniem. Model VRB-100 ma kontroler Bluetooth do sterowania aplikacją, VRB-300 ma przyciski na obudowie, a VRB-200 ma wbudowane słuchawki. I to właśnie ten ostatni model Wam dziś przedstawię.

gogle vr forever vrb 200 9 20171104 1835536197

Pudełko z goglami

Urządzenie dostarczane jest w sporym pudełku. Na kartoniku, w którym go schowano umieszczono kolorową grafikę, która pokazuje, co znajdziemy w środku. I przy okazji oczywiście zachwala cyfrowy świat wirtualnej rzeczywistości. W środku, oprócz VRB-200 mamy instrukcję oraz ściereczkę z mikrofibry.
Gogle wykonane są z białego i czarnego tworzywa. Biały korpus zamknięto od przodu czarnym panelem, za którym chowamy smartfona. Na górze jest specjalne wyprofilowanie ułatwiające otwarcie tego elementu, natomiast bliżej środka znajduje się pokrętło umożliwiające zmianę rozstawu umieszczonych w środku okularów. Po bokach znajdują się srebrne pokrętła, one zmieniają dystans pomiędzy okularami a oczami użytkownika. Kolejne elementy sterujące umieszczono na spodzie, po lewej stronie małe pokrętło regulujące głośność, a po prawej przycisk zatwierdzający wybór. Z boków wyprowadzono słuchawki, których długość można regulować. Nie jest to, co prawda duży zakres, bo ok. 2 cm, ale w zupełności to powinno wystarczyć by każdy mógł wygodnie dopasować położenie głośników.

gogle vr forever vrb 200 13 20171104 1766657246

Forever VRB-200

Wszystkie elementy styku gogli z głową zostały wyposażone w miękkie poduszki – gąbki zamknięte w skóropodobnym materiale. I to, obok przedniego panelu, są kolejne czarne elementy, w które wyposażono gogle. Dodam jeszcze, że pady zamontowane na słuchawkach mają większą twardość od tych zamontowanych na korpusie gogli. Nie oznacza to jednak, że są twarde, określiłbym je raczej na średnio twarde.
Po otwarciu przedniego panelu uzyskamy dostęp do miejsca na telefon. Jest ono przystosowane do różnej wielkości smartfonów. Z lewej strony w specjalnym gnieździe umieszczono wtyk typu Jack 3.5 mm. Połączono go z resztą „instalacji słuchawkowej” przy pomocy przewodu żmijkowego. Dzięki temu możemy go rozciągnąć, gdy podłączamy do telefonu, a w sytuacji gdy nie jest podłączony, przewód się zwija i nie plącze. Widać, że ten element przemyślano, bo nawet wtyk zakończono w taki sposób, by można było go łatwo wyjąć z gniazda w obudowie

gogle vr forever vrb 200 3 20171104 1940317770

Wtyk audio umieszczony w specjalnie dla niego przygotowanym miejscu

Stabilność gogli na głowie zapewnia elastyczna opaska, która obejmuje głowę dookoła oraz od góry. Dla wygody użytkownika górną opaskę wzbogacono o element z miękką poduszką zapewniającą łagodny docisk do głowy. Każda z opasek ma możliwość regulacji dzięki rzepom.
Całość prezentuje się elegancko. Może nie tak profesjonalnie jak HTC Vive, ale lepiej niż wcześniej testowane przeze mnie gogle Goclever Elysium VR. Biorąc do ręki Forever VRB-200, użytkownik nie ma poczucia, że do produkcji tego urządzenia wykorzystano najtańsze tworzywo. Widać oczywiście pewne niedociągnięcia, ale nie ma tu tak naprawdę nic, do czego można by się przyczepić.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube