foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Spis treści

AVerMedia to firma znana przede wszystkim z akcesoriów pozwalających na przechwytywanie i strumieniowanie sygnałów wideo. Od niedawna w swoim portfolio ma również urządzenia do rejestracji i odtwarzania dźwięku. I to nie byle jakie, bo tajwańska firma od początku swojej działalności wysoko postawiła sobie poprzeczkę jakościową. A jednocześnie bardzo dbała o to, by jej produkty miały swój unikalny wzór. Widać to też na przykładzie mikrofonu AM310, o którym Wam dziś opowiem.

Jak większość akcesoriów AVerMedia, tak i to dedykowane jest graczom. Chociaż stylizacja odbiega od tego, z czym mamy standardowo do czynienia w przypadku mikrofonów komputerowych. Dla wielu graczy i streamerów ten model będzie na pewno dużym zaskoczeniem, ponieważ przez lata producenci akcesoriów komputerowych przyzwyczaili nas albo do prostych konstrukcji na giętkim pałąku, albo mikrofonów podłączonych do słuchawek. Tym razem mamy coś, co ma spore rozmiary i solidną podstawę.

mikrofon avermedia am310 3 20180106 1678996878

AVerMedia AM310

AM310 stylizowany jest na mikrofon, który używany był przez piosenkarzy i radiowców przed 50-ciu laty, chociaż nie zabrakło nowoczesnego wykonania. W aluminiowym korpusie w kształcie beczki osadzono elektronikę wychwytującą dźwięki z otoczenia. Dolna część wykonana jest w kolorze ciemnej stali, natomiast górną zamknięto metalową siatką, tak jak to robiono przed wielu laty. Obie części spięto na środku srebrną obejmą, na której umieszczono z jednej strony obrotowy potencjometr, a z drugiej gniazdo wyjściowe na słuchawki typu Jack. Po włączeniu mikrofonu gałka jest delikatnie podświetlona niebieskim światłem. Na spodzie umieszczono port USB typu B. To on odpowiada z jednej strony za transmisję głosu do komputera, a z drugiej za przesyłanie dźwięku z komputera do słuchawek.

mikrofon avermedia am310 4 20180106 2026081803

Metalowa siatka chroni górną połowę konstrukcji

Mikrofon ma swoją wagę, co czuć w rękach, a co jest efektem wykorzystania metalu na obudowę. Tak zbudowane akcesorium wymaga oczywiście odpowiedniego statywu. W tym przypadku mamy uchwyt z dużą, owalną podstawą i mocowanym do niej prętem, do którego przytwierdzono nagwintowany uchwyt. AM310 jest w niego wkręcany i dodatkowo zabezpieczany od spodu nakręcanym pierścieniem. Motylek na ustawionym pionowo pręcie pozwala ustawić mikrofon pod żądanym kątem, chociaż muszę przyznać, że jego waga nie ułatwia tego zadania. Jest to jednak możliwe.
Pod kątem wykonania mikrofon prezentuje się bardzo dobrze – zarówno pod względem jakości, jak i samego wyglądu. Metalowy korpus zapewnia dużą wytrzymałość, co oznacza, że urządzenie posłuży długo.