foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Dwa dni, ponad 1500 blogerów, vlogerów i innych twórców treści internetowych, do tego organizatorzy, wolontariusze, sponsorzy, obsługa techniczna... przede wszystkim jednak duża dawka wiedzy - tak można by krótko podsumować tegoroczną edycję See Bloggers, największego lub jednego z największych spotkań blogerów. Można by, ale tak nie zrobię. Ta impreza zasługuje na to, by poświęcić jej trochę więcej słów.

IMG 20170722 102807

Jacek Kłosiński opowiadał o tym jak usprawnić swoją pracę nad blogiem

To była moja druga wizyta na tej imprezie, imprezie którą zorganizowano już po raz piąty. W ciągu trzech lat, zmieniło się nie wiele, a jednocześnie bardzo dużo. Nadal wykłady i warsztaty podzielono na strefy: Education, Parenting&Beauty, Photo&Travel, Photo&Technology, Fashion&Design, Cooking. Tym razem jednak wszystkie aktywności zgromadzono w jednym budynku. W czasie drugiej edycji strefa cooking zlokalizowana została w innym budynku, co zmuszało uczestników do przemieszczania się, co nie było takie złe. Można było przewietrzyć głowę a jednocześnie uczestniczący w warsztatach kulinarnych blogerzy mieli spokój, nikt im nie przeszkadzał, mogli się skupić na przekazywanej im wiedzy. Z drugiej strony, z racji oddalenia zaglądało tam mniej osób. W tym roku strefa Cooking została zlokalizowana blisko wejścia, dzięki czemu każdy wchodzący na imprezę, mógł obejrzeć miłośników gotowania w akcji. A akcja była, bo oprócz warsztatów prowadzonych m.in przez Josepha Seeletso i Sebastiana Olmę odbyła się również Kulinarna Bitwa Blogerów. Było gorąco, było pachnąco, było smakowicie. W ogóle jeśli chodzi o kwestie kulinarne to muszę przyznać, że było na bogato. Tradycyjnie nie brakowało napojów - wody, napojów orzeźwiających, kawy i herbaty. Lały się strumieniami. Każdy mógł też do woli objadać się lodami i to nie tylko tradycyjnymi czy na patyku. Były też lody tajskie, które na miejscu były przygotowywane przez specjalistę. Nie zabrakło też pieczywa, sałatek, owoców, słodyczy...co jak co, ale nikt nie wychodził głodny.

IMG 20170722 142500

Kulinarne zmagania blogerów

Jedynym głodem, jaki odczuwali uczestnicy był głód wiedzy. Rzesza blogerów spotkała się by posłuchać najlepszych influancerów, by wymienić się doświadczeniami i przy okazji spotkać się ze znajomymi. Ci, którym nie udało się zapisać na warsztaty przez stronę internetową, szturmowali sale próbując się dostać do środka i zaczerpnąć z doświadczenia innych. W przerwach pomiędzy wykładami można było odpocząć w przygotowanych strefach relaksu i to zarówno na świeżym powietrzu, jak i w specjalnie przygotowanym do tego celu pomieszczeniu. Nowością, w porównaniu do wcześniejszej edycji, w której uczestniczyłem było stworzenie strefy networkingowej. Zgodnie z panującą obecnie modą, na event przygotowano aplikację, która nie tylko pozwalała zapoznać się z agendą, ale i umówić się z różnymi markami na spotkanie przy stoliku by porozmawiać o współpracy. I z tego co widziałem wiele osób skorzystało z tej możliwości.

IMG 20170722 105703

Przygotowanie do zabawy w wirtualnej rzeczywistości

Mnie oczywiście interesowała część poświęcona technologii i chociaż brakowało wykładów poświęconych stricte technice, urządzeniom i nowościom, mogłem się z nimi zapoznać na stoiskach Asusa, Olympusa, Image4You i Playa. Pierwszy to oczywiście komputery i smartfony, ale na swoim stoisku chwalił się również goglami VR. W zasadzie każdy, z wyjątkiem Olympusa, miał coś wirtualnego. Play zaoferował zabawę w wirtualnej rzeczywistości - grający siadał w podwieszanym na linach fotelu, zakładał gogle HTC Vive, dostawał dwa kontrolery w ręce i... miał za zadanie zniszczyć jak największą liczbę pikselowych stworków. Uwierzcie, zabawa świetna. Z kolei Image4You zaprezentował coś całkiem odmiennego - rozszerzoną rzeczywistość. Firma zaprezentowała projekt, nad którym pracuje, czyli zdjęcia, które po zeskanowaniu w aplikacji na smartfonie ożywają zamieniając się w film. Przypomina to trochę zdjęcia z Harrego Pottera, tyle, że tam nie potrzebowali żadnej aplikacji do ożywania zdjęć. Niemniej wyobraźcie sobie pocztówkę, która po zeskanowaniu przesyła Wam pozdrowienia z wakacji, życzenia urodzinowe itp. rzeczy wypowiedziane i nagrane przez nadawcę. Mi pomysł się podoba.

IMG 20170722 114424

Stanowisko Asus-a prezentujące serię ROG (Republic of Gamers) czyli sprzęt dla graczy

See Blogers to jednak przede wszystkim wykłady, warsztaty i panele dyskusyjne. W każdej strefie, w tym samym czasie odbywały się różne prelekcje, co niestety powodowało konieczność lawirowania i wybierania tych najbardziej interesujących blogera tematów. Ja oczywiście skupiłem się na tych związanych z technologią. Wpadłem też na prezentacje Jacka Kłosińskiego i Kasi Ogórek, którzy opowiadali o tym jak sobie ułatwić pracę blogera. Z kolei rodzeństwo Diana i Rafał Krasa opowiedzieli trochę o swojej pracy nad filmami pokazując jak to wygląda "od kuchni". Okazuje się, że swoje filmy kręcą aparatem Olympusa i to z naprawdę ciekawym efektem. Pokazali, że nie trzeba mieć profesjonalnego, drogiego i ciężkiego sprzętu, by przygotować dobry materiał video. Mam nadzieję, że uda mi się przełożyć chociaż część tej wiedzy na praktykę. Nie zabrakło też magicznych prezentacji które urzekały nie tylko tematyką, ale i sposobem prezentacji jak np. te w wykonaniu Łukasza Jakóbiak, który opowiadał o swoich wywiadach czy Y - YouTubera, magika, iluzjonistę, który mówił o... magii (i nie tylko).

IMG 20170722 110722

Łukasz Jakóbiak opowiada o swoich wywiadach

Każdy z uczestniczących w imprezie blogerów znalazł coś dla siebie. Tematyka wykładów była bardzo szeroka, obejmowała praktycznie wszystkie dziedziny, w których blogerzy (lub influancerzy, jak się nas teraz nazywa) są obecni. Najważniejsze jednak, że to Ci najlepsi chcieli się dzielić wiedzą z tymi, którzy nie mają setek tysięcy wyświetleń, nie współpracują ze znanymi markami lub po prostu stawiają pierwsze kroki tworząc swojego bloga.

IMG 20170722 142716

Jedna ze stref relaksu

Myślę, że żaden uczestnik nie żałował dwóch dni poświęconych na See Bloggers.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube